You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 19:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #750106 Wysłany: 10 Lis 2014, 19:02; 
 Temat postu: Samochód nie odpala
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 16 Maj 2013,
Posty: 207
Witam.
Mam takie pytanie. Wczoraj wieczorem wymieniałem 2 żarówki w swoim PII. Dziś rano odpalam silnik i jadę do pracy w pewnym momencie silnik nagle gaśnie i już nie chce odpalić. Święci się kontrolka CODE (cały czas). Próbowałem odpalić awaryjnie (korzystając z procedury, którą już kiedyś przerabiałem) i nic. Nie chce się nawet uruchomić ta procedura. Dodam, że nie słychać nawet pompy paliwa, którą zawsze słyszę przy włączeniu zapłonu - teraz nic, cisza jak na cmentarzu. Strzałka od temp też leży i świeci się kontrolka przegrzania silnika. Silnik nie chce się uruchomić od rana kolo godziny 9.

Dodam także, że po wymianie żarówek nie domknąłem maski, czego wczoraj nie zauważyłem, a jedynie dziś rano idąc do samochodu.

Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać. Oraz odpowiedź na moje pytanie czy uszkodzenie pompy paliwa może mieć wpływ na takie działanie immo? (przypuszczam że to pompa, gdyż od dawna jadąc na benzynie miałem szarpanie przy ruszania, dodawaniu gazu, itp, przypuszczam że problem z odpaleniem na zimno też może mieć z tym wspólnego, gdyż pompa po prostu nie podaje odpowiedniej ilości paliwa - niedomaga jej praca).


Góra
 Profil  
 

 
 Post #750122 Wysłany: 10 Lis 2014, 22:32; 
 Temat postu: Re: Samochód nie odpala
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Pompą paliwa można się zainteresować. Ale jeśli pali Ci się kontrolka "code", to podejrzewam, że immobiliser powoduje odcięcie paliwa.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #750145 Wysłany: 11 Lis 2014, 01:52; 
 Temat postu: Re: Samochód nie odpala
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 16 Maj 2013,
Posty: 207
Ok. Tylko czy padnięte immo powodowało by nie załączenie się pompy po włączeniu zapłonu. Chodzi o to, czy immo może "odłączyć" pompę przed uruchomieniem silnika (po włączeniu zasilania - zapłonu)???


Góra
 Profil  
 
 
 Post #750159 Wysłany: 11 Lis 2014, 12:36; 
 Temat postu: Re: Samochód nie odpala
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Kremius napisał(a):
Tylko czy padnięte immo powodowało by nie załączenie się pompy po włączeniu zapłonu.

Nie wiem, bo ja mam dodatkowe zabezpieczenie i w momencie gdy gaśnie mi kontrolka CODE, to słychać pompę paliwa.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #750181 Wysłany: 11 Lis 2014, 15:55; 
 Temat postu: Re: Samochód nie odpala
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 16 Maj 2013,
Posty: 207
Jeszcze jedno. Czytałem trochę w internecie o centralce wtrysku, która może być przyczyną takiego zachowania. Podobno jest gdzieś w okolicach lewego nadkola (przy reflektorze). Czy jest to prawda, i czy możliwe jest jej poruszenie, która pod wpływem dziur i jazdy samochodem po prostu się rozpięła do końca :?:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #750211 Wysłany: 11 Lis 2014, 21:41; 
 Temat postu: Re: Samochód nie odpala
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Kremius napisał(a):
Czy jest to prawda, i czy możliwe jest jej poruszenie, która pod wpływem dziur i jazdy samochodem po prostu się rozpięła do końca :?:

Nie słyszałem o takim przypadku.
:arrow: https://www.google.pl/search?q=centralk ... 1100%3B825

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #750243 Wysłany: 12 Lis 2014, 00:04; 
 Temat postu: Re: Samochód nie odpala
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 16 Maj 2013,
Posty: 207
Jutro zadzwonię do pewnej firmy i się dopytam, gdyż na ich stronie jest napisane, że takie objawy jakie ja mam, czyli:
:arrow: brak możliwości uruchomienia silnika (najpoważniejszy objaw, który dosięgnął mnie w trakcie jazdy do pracy, jakieś 2-3km od domu
:arrow: niewłaściwe wolne obroty - problem najbardziej dotyczył mnie wcześniej, ale po przeglądu instalacji LPG (wymiana filtra, podłączenie do kompa i regulacja) w 95% zniwelowały ten problem.
:arrow: niekasowalne błędy pamięci EEPROM (u mnie jest to błąd cewki zapłonowej, które (obie) zostały wymienione na produkty firmy Magneti Marelli (całkiem nowe, nie żadne używane z Allegro).
:arrow: utrata parametrów adaptacyjnych - nie wiem, czy dobrze rozumiem treść tego objawu, ale u mnie przejawiałby się problemem z mieszanką paliwa przy odpalaniu po nocy (ale tenże problem ma na 90% także związek z uszkodzonym czujnikiem temp. tylko jeszcze nie wiem którym i/lub falowaniem obrotów - przynajmniej ich reset miał pomóc wg jednego z warsztatów w którym próbowano zająć się tym problemem).
:arrow: błąd immobilizera - u mnie (i zapewne nie tylko) objawia się świeceniem kontrolki CODE.

jednoznacznie wskazują na uszkodzenie tej centralki. Jeszcze mam pytanie, czy jest możliwość sprawdzenia jaką centralkę posiadam mając tylko parametry samochodu (1.2, 8v, 60KM, 44KW). Do której z poniższych grup może on się zaliczać:
:arrow: IAW 59F
:arrow: IAW 16F.EB
:arrow: IAW 1AP.40, 1AP.80, 1ABB.92

Dodam, że podane przeze mnie objawy jednoznacznie wskazują na tą ostatnią grupę (spisane ze strony internetowej wcześniej wspomnianego serwisu i słowo w słowo opisują moje problemy z samochodem), tylko po prostu chce mieć pewność


Góra
 Profil  
 
 
 Post #750281 Wysłany: 12 Lis 2014, 11:48; 
 Temat postu: Re: Samochód nie odpala
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Kremius napisał(a):
Jeszcze mam pytanie, czy jest możliwość sprawdzenia jaką centralkę posiadam

Wyjmij centralkę (powinna być zamontowana na 3 śrubach) i spisz dokładnie jej oznaczenia.

P.S. Jak byłem 2 lata temu w Tychach po centralkę, to powiedziałem że ma być do Punto II 1,2 8V 60 KM z 2000r. Dostałem centralkę, ale przypomniałem sobie, że z poprzedniej spisałem wszystkie oznaczenia i je pokazałem, okazało się, że to jeszcze inna centralka. Więc od razu wymienili ją na właściwą i działa OK.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO