You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #748937 Wysłany: 31 Paź 2014, 19:33; 
 Temat postu: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 04 Cze 2014,
Posty: 5
Siemanko!

Wkrótce będę mógł zrobić prawo jazdy (i mam zamiar wykorzystać tą możliwość). :mrgreen:
W związku z tym, ponieważ motoryzacja to prawie całe moje życie, chciałbym wyposażyć się w jakieś fajne auto.
Pierwszym pomysłem była Honda Civic V lub VI generacji. :wink:
Z tym, że znam to auto doskonale - dziadek jeździł "Szóstką" w sedanie od nowości przez 15 lat. W sumie przez ten okres, to w warsztacie był z 10 razy. :shock: (nuda... :twisted: )
Na liście potencjalnie interesujących aut jest jednak inna, ciekawa pozycja - Punto I GT, która spotkała się z natychmiastową reakcją taty - nie mieszaj się w to.
Szukam auta dynamicznego, w miarę bezawaryjnego (muszę mieć pewność, że ilość powrotów będzie identyczna, jak liczba wyjazdów).
Z Puntem łączy się sporo moich wspomnień z dzieciństwa. Lubiłem "kropka" i płakałem po jego sprzedaży (miałem wówczas 8 lat).
Mój tata, który autem jeździł od nowości ma lekko mówiąc odmienne zdanie. Częste awarie, auto dużo czasu spędzało w warsztatach.
Nie liczę na to, że uda mi się kupić "igłę" i poza tankowaniem, wymianą płynów itd. nie będę musiał w nic inwestować.
Tutaj prosiłbym posiadaczy 1.4 GT o wypowiedź na temat awaryjności i kosztów eksploatacji Waszych Fiatów.
- Co jest ich największym utrapieniem?
- Jak jest z dostępnością części (najlepiej oryginalnych)?
- Ile kosztuje Was roczne użytkowanie auta?
I przede wszystkim:
- Czy teraz, znając już wszystkie plusy i minusy, kupilibyście GT jeszcze raz?

I kolejna sprawa, kiedy byłem mały pakowaliśmy się z rodzicami i psem do Punta i całkiem wygodnie jeździliśmy na wakacje.
Od tego czasu trochę zmieniła się definicja wygodnego auta. Jak tutaj wypada GT? Do najniższych nie należę, trochę boję się o ilość miejsca wewnątrz auta.

I ostatnie pytanie, mam zamiar wystartować sobie na próbę w jakimś KJS'ie, czy też innego typu "rajdzie". Nie napinam się na dobre miejsce, chcę raczej zobaczyć, jak to wygląda. Punto się do tego nadaje?

A może lepszym rozwiązaniem byłoby Punto 1.2 75 ELX?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #748950 Wysłany: 31 Paź 2014, 20:20; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Paparazzi

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk/Malbork
Rejestracja: 12 Sty 2009,
Posty: 3082
Pomógł: 17
Ja jestem zdania że mocne auto dla świeżego kierowcy to kiepski pomysł. Bo mocne auto może skusić młodego kierowcę do szaleństw. Lepiej:
Engine napisał(a):
A może lepszym rozwiązaniem byłoby Punto 1.2 75 ELX?


załapiesz na nim drogowego obycia, doświadczenia i panowania nad autem.

Ale to tylko moje zdanie.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Jest kraj, gdzie od wieków wolność ma barwę krwi
Jest miasto, magia dziejów w jego murach tkwi
Jest klub w tym mieście w barwach bieli i zieleni
Jest wiara i tradycja której nic nie zmieni.

----

Odpowiedni ludzie
mówią o tym cudzie
kiedy Punta się zjeżdżają
VW się kłaniają


Góra
 Profil  
 
 
 Post #748952 Wysłany: 31 Paź 2014, 20:41; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
GT chyba nie jest dobrym pomysłem.
Jak nigdy wcześniej niczym nie jeździłeś, to lepiej chyba zacząć od czegoś troszkę słabszego. 1.2 75 albo 1.2 16V spokojnie mocą wystarczą na początek.
Druga sprawa jest taka, że znaleźć GT z którym nie będzie problemów to duża sztuka i nie chodzi o awaryjność "wrodzoną" tylko o stan egzemplarzy na naszym rynku. Dużo jest zapuszczonych, w których nie wiadomo kto i co grzebał.

Engine napisał(a):
I ostatnie pytanie, mam zamiar wystartować sobie na próbę w jakimś KJS'ie, czy też innego typu "rajdzie". Nie napinam się na dobre miejsce, chcę raczej zobaczyć, jak to wygląda. Punto się do tego nadaje?

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w rejonie większość KJS jest na szutrach i podobnych wyrypach, więc takiego auta jak GT było by mi szkoda. W moim rejonie jeździ jedno mk 2 HGT w kajtkach, ale to auto robione tylko do rajdów.

Podstawowe pytanie - ile chcesz wydać na auto? Bo GT poniżej 10 tys PLN w dobrym stanie ciężko znaleźć.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #748954 Wysłany: 31 Paź 2014, 20:56; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Wyżyj się wpierw poza drogą byle czym, co ma 70KM pod machą - jeżdżę teraz klamotem, który waży 2 Punciaki, ma prawie 140KM, tylny napęd, skrzynię taką, że na 2 pojedziesz 90km/h... nie chciałbym dostać tego w swoje ręce po ukończeniu kursu, jako świeżak mając prawko DOPIERO 3 lata jeszcze dużo nie wiem. A to wcale nie jest jeszcze szybkie auto.

Nikomu nie zabronię wstawiać młodych w mocne auta, bo to się dzieje... tylko najczęściej jak słyszę w lokalnych wiadomościach, Ci co kończą na drzewach właśnie nie przekraczają 25-27 lat, ciekawe czemu. :>

Polecam Ci jakiekolwiek autko w benzynie N/A, pakowanie się w GTka na początek to zły pomysł mając na uwadze nawet sam fakt, że ładne GT w PL nie istnieje (nie liczę tych już po remontach u ludzi z pasją i portfelem).

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #749096 Wysłany: 02 Lis 2014, 02:52; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 04 Cze 2014,
Posty: 5
Dzięki za odzew! Fajnie, że chcecie mi pomóc/doradzić!
Uczę się jeździć od 12. lub 13. roku życia. Uczyłem się 185-konnym automatem, wiem co on potrafi i mniej więcej także, jak tym jeździć.
Bardziej martwi mnie właśnie stan dostępnych egzemplarzy, o czym piszecie. Aktualnie wystawionych jest kilka sztuk, z tego większość w cenie grubo poniżej 10 tysięcy.
Nie chciałbym wtopić od razu przy pierwszym aucie...
Budżet nie jest jeszcze ustalony, ale skoro dobre GT kosztuje ponad 10 tysięcy, to w tej cenie można już znależć auto po 2000. roku. :oops:
U mnie z KJS'ami jest podobnie - drog szutrowe, trochę asfaltowych i płyty betonowe. Trochę boję się o zawieszenie. W GT jest inne, niż w innych wersjach? Tutaj też pojawia się problem, bo mam kiepski dojazd do domu - ok. 300 metrów dziurawą, gruntową drogą. Także im bardziej wytrzymały "zawias", tym lepiej.
Tak jak pisałem wcześniej, jeździć nauczyłem się mając pod maską 185KM/310NM (przy masie ok. 1750kg), teraz zdarza mi się jeździć również kilka koni mocniejszym samochodem, więc mam już jakieś tam doświadczenie... może niekoniecznie w ruchu miejskim, czy w trasie, ale mam na swoim koncie już ładnych "parę" kilometrów w różnych warunkach pogodowych. :mrgreen:
Zgadzam się, sporo młodych ginie w wypadkach. To też jest kwestia "myślenia", kolega dorwał się do Corsy B i przez centrum miasta jechał 130km/h (na ograniczeniu do 50) i to w piątek wieczorem, kiedy jak wiadomo na ulicach jest pełno nawal*nych imprezowiczów. Nic się nie wydarzyło, ale jak dla mnie to jest już kompletny idiotyzm. Ja tak jeździć nie będę.

A co ewentualnie moglibyście polecić zamiast Punta (wiem, że pytanie lekko nie na miejscu)?
Rozważam też właśnie 1.2 ELX'a (taki comeback po wielu latach :mrgreen: ) lub właśnie wspomniane wcześniej 1.2 16V (czyli Sporting?).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #749100 Wysłany: 02 Lis 2014, 08:48; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: krzysztof
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 12 Lut 2014,
Posty: 188
Pomógł: 10
Jeździć po polnych drogach , a w dżungli miejskiej czy trasie to ogromna różnica .

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Najlepszy tuning to brak tuningu !


Góra
 Profil  
 
 
 Post #749105 Wysłany: 02 Lis 2014, 09:40; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Przemyśl
Rejestracja: 20 Lip 2010,
Posty: 1775
Pomógł: 40
na KJS kup seicento z silnikiem 1,2 i będzie zabawa :wink:

GT nawet za 10kzl będzie wymagał wkładu dodatkowej kasiory :? , to jestem pewny na 100%, a jak ty go chcesz katować na kajtkach, to co chwila będzie się coś srało :wink:

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
PUNTO ELX 1.6 16vT = 320HP & 360NM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #749124 Wysłany: 02 Lis 2014, 13:08; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Dokładnie, na Kajtki CC/SC albo nawet 126p (tylko broń ciąć ładnego) z klatką i swapem na 900 (idzie jak SZATAN), zwrotne, nie do zajechania.

A na co dzień ELX 73KM jest okej. ALE... spalanie, 1.2 60KM jedzie podobnie, a pali litr do półtora mniej. Chyba, że lejesz na spalanie, to wtedy ELX nie zejdzie z 9L, ale będzie się fajnie jeździć.

Można wypośrodkować te 2 propozycje i poszukać CC/SC Sportinga - o wiele łatwiej trafisz na coś w pięknym stanie, niżeli na GT, zaryzykowałbym stwierdzenie, że prędzej trafisz 2x żółtka za kasę na 1x GTka :E

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #749126 Wysłany: 02 Lis 2014, 13:21; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Paparazzi

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk/Malbork
Rejestracja: 12 Sty 2009,
Posty: 3082
Pomógł: 17
Engine napisał(a):
Wkrótce będę mógł zrobić prawo jazdy (i mam zamiar wykorzystać tą możliwość).


Engine napisał(a):
Tak jak pisałem wcześniej, jeździć nauczyłem się mając pod maską 185KM/310NM (przy masie ok. 1750kg), teraz zdarza mi się jeździć również kilka koni mocniejszym samochodem, więc mam już jakieś tam doświadczenie... może niekoniecznie w ruchu miejskim, czy w trasie, ale mam na swoim koncie już ładnych "parę" kilometrów w różnych warunkach pogodowych


Tu właśnie chodzi o doświadczenie w mieście, w trasie i do tego w różnych warunkach pogodowych, a to że nauczyłeś się jeździć mocnym autem, (nie obrażając Cię) nie znaczy że dałbyś mu radę w prawdziwym ruchu drogowym.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Jest kraj, gdzie od wieków wolność ma barwę krwi
Jest miasto, magia dziejów w jego murach tkwi
Jest klub w tym mieście w barwach bieli i zieleni
Jest wiara i tradycja której nic nie zmieni.

----

Odpowiedni ludzie
mówią o tym cudzie
kiedy Punta się zjeżdżają
VW się kłaniają


Góra
 Profil  
 
 
 Post #749131 Wysłany: 02 Lis 2014, 14:00; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Inna sprawa, że 185KM na 1,8 tony, to zupełnie co innego niż GT, które ma 130KM, ale przy masie ok. 1000kg. ;)

Druga rzecz - auto do jazdy na codzień, po prostu szkoda do KJS i mówię to z doświadczenia. Nigdy nie pojedziesz na maksa, bo będziesz się bał, że coś się stanie i zostaniesz bez auta.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #749146 Wysłany: 02 Lis 2014, 14:55; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Im cięższe i mocniejsze, tym bardziej nieprzewidywalne na naszych drogach, tam gdzie Kropką sobie mógłbym np. beztrosko ciąć po kałużach, Omegą na laczu 225 czuję, jak podnosi przód.

Tak jak zawodowy kierowca rajdowy/wyścigowy nie zaczyna od auta docelowego (weź posadź świeżaka NAWET do 200KM auta), tak młodzież nie powinna zasiadać od razu za kółkiem tak mocnego auta.

Nie powinna, to nie znaczy, że nie może, bo może. Tylko po co. Szkoda życia, swojego i przede wszystkim innych :wink:

Co można wyrabiać E36 2.0 każdy wie, a takie auto dostaniesz w cenie ładnego Sportinga - to jest niepoważne moim skromnym zdaniem, ale prawo jest jakie jest. :) Po zdaniu prawka Corvettą też Ci nikt jeździć nie zabroni.

Po sobie doskonale widzę, co miałem w głowie jako kierowca świeżo po zdaniu prawka, a po tych ponad 3 latach - różnica jest ogromna, mając jeszcze w pamięci niedawno spowodowany wypadek, w którym mogłem o wiele mocniej ucierpieć ( i ze swojej i kogoś winy), cieszę się, że nie dostałem nic tak mocnego w ręce od razu, bo mógłbym już tu nie pisać :wink:

STax sam potwierdzi, żeby się dobrze bawić poza drogą nie trzeba wielu KM, wystarczy RWD 8) I to dopiero uczy opanowania auta.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #749196 Wysłany: 02 Lis 2014, 22:37; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 04 Cze 2014,
Posty: 5
Seicento Sporting to już taki "klasyk", jeździ ich pełno w KJS'ach, ja myślałem o czymś bardziej nietypowym (choć pewnie dzięki temu, że jest ich dużo, to łatwiej znaleźć akcesoria do tuningu, czy dobry warsztat), no i wielkość. Kilkukrotnie miałem okazję jeździć jako pasażer CC, wewnątrz dwóm osobom będzie wygodnie, ale za mnie nikt powyżej 150 cm wzrostu już się nie wciśnie. Seicento dużo większe chyba nie jest? Nie planuję wozić całej rodziny, ale chciałbym mieć możliwość awaryjnego przewiezienia dodatkowych pasażerów i większych bagaży. Oczywiście, jeśli auto byłoby tylko do startów w rajdach, to i tak tylna kanapa, jak i praktycznie całe wnętrze lądują w garażu, a w ich miejsce wpada klatka, ale póki co nie mam na to szans.
Co nie zmienia faktu, że Seicento, czy też Cinquecento w wersji Sporting to naprawdę świetne fury. I nie powiem, że mi się nie podobają. 8)
Jeśli chodzi o jazdę na maksa, to tak jak pisałem, chciałbym na razie spróbować, zobaczyć, jak to wygląda "od kuchni", sprawdzić, czy wgl. się do tego nadaję. Nie nastawiam się raczej na dobre miejsca i puchary, bo do tego trzeba już naprawdę mieć czym jeździć, ale przede wszystkim potrafić jeździć. Ja z tego typu rajdami dotąd miałem tyle wspólnego, że kilkukrotnie miałem okazję je obserwować.
Jeśli chodzi o spalanie, to oczywiście chciałbym, aby auto paliło jak najmniej, ale nie można po kilkunastoletnim aucie oczekiwać spalania na poziomie 5l PB. :wink:
LPG nie przewiduję, bo przy takim użytkowaniu, raczej się nie zwróci.
Rozumiem Wasze obawy, pewnie macie rację, choć prawdę mówiąc jak ktoś chce, to nawet maluchem można zabić kilka osób. :oops:
W sumie, nie mając tak naprawdę kasy na samochód, będę się cieszyć z tych 73, czy też nawet 55 koni mechanicznych, a za jakiś czas, jeśli będę miał kasę, chęci i podstawowe umiejętności, to pobawię się w KJS'y już bardziej na poważnie. Najważniejsze, aby auto było we w miarę dobrym stanie ogólnym, drobne poprawki lakiernicze, czy mechaniczne oczywiście z pewnością mnie nie ominą, ale nie chcę wpakować na start kilku tysięcy.

Dobra, podsumowując, GT nie jest dobrym wyborem dla "świeżaka", głównym tego powodem jest kiepski stan techniczny oferowanych egzemplarzy oraz zbyt wysoka cena zakupu (w stosunku do rocznika) i eksploatacji (spalanie, naprawy). Do startów w KJS'ach i tego typu wymysłach najlepiej kupić Fiata 126p, Cinquecento lub Seicento. Do jazdy codziennej lepsze będzie Punto z silnikiem 1.1, czy też 1.2. <-to tak dla potomnych :mrgreen:

Dzięki koledzy za Wasze wypowiedzi, to co przeczytałem odmieniło moje zdanie o 180 stopni, bo przeglądanie większości popularnych portali aukcyjnych pod kątem zadbanego GT stało się już dla mnie rytuałem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #749212 Wysłany: 02 Lis 2014, 23:36; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Engine napisał(a):
ale nie można po kilkunastoletnim aucie oczekiwać spalania na poziomie 5l PB.

Można ;)

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #749214 Wysłany: 02 Lis 2014, 23:51; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Przemyśl
Rejestracja: 20 Lip 2010,
Posty: 1775
Pomógł: 40
jeżeli chcesz mieć jakieś nie typowe auto do normalnego pomykania to GT jest czymś takim , ale koszta utrzymania nie są małe, jeżeli potrafisz podłubać przy silniku czy zawieszeniu to kup ,
ale jeżeli masz oddawać auto mechanikom którzy nigdy nie widzieli fiata turbo, to od razu odpuść GT :wink: .
spalanie do małych tez nie należy spokojna jazda to 10l tra liczyć, przy pi***ie to i 15 nie problem :wink: .

do KJS kup coś innego , twój stary ma racie kasa będzie płynąc z kieszeni grubą rurą ;] , i bardzo szybko go sprzedasz a kasiory nie odzyskasz :wink:

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
PUNTO ELX 1.6 16vT = 320HP & 360NM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #749215 Wysłany: 02 Lis 2014, 23:54; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Wieliczka
Rejestracja: 29 Maj 2013,
Posty: 301
Pomógł: 5
W opiniach jak widzę nie będę wyjątkiem . ja bym powiedział (napisał) tak.. dobrze iść jakąś drogą, z czasem mieć coś coraz lepszego, szybszego itp.
jeśli byś rozpoczął karierę kierowcy od takiego "znikającego punktu" to dość ciężko byłoby Ci się przesiadać na jeszcze szybsze z lepszymi osiągami samochody-mam na myśli koszty i zadowolenie z jazdy, wszak Punto GT to mniej niż 8 sek do setki i ponad 200 v-max. Moim zdaniem lepiej rozpoczynać od czegoś słabszego, poczuć, że się zbadało już wszystkie opcje , możliwości i w pełni nad tym panuje, dopiero po tym przesiadać się w miarę możliwości i potrzeb na szybsze auto. Dodatkowym ku temu faktem-przynajmniej w moim przypadku-jest to, ze w wieku powiedzmy około 20 lat ma się zbyt dużą fantazję i ochotę na szybką jazdę. Ja się cieszę, ze wtedy nie dysponowałem szybszym pojazdem, gdyż ryzyko jakiegoś nieszczęścia by się tylko zwiększyło..to z wiekiem mi minęło i już jeżdżę bezpiecznie , choć niestety finanse nie pozwalają na szybszą i lepszą furę :wink:
Z kolei pogodzenie najmocniejszej wersji Punta I i spalania 5l raczej nie wchodzi w rachubę..ale w innych wersjach zbliżenie się jest do osiągnięcia. pozdrawiam i życzę trafnych wyborów z perspektywy czasu

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
jest Megane II http://fiatpunto.com.pl/post844339.html#p844339
było Punto I http://fiatpunto.com.pl/topic42185.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #751793 Wysłany: 22 Lis 2014, 23:26; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 04 Cze 2014,
Posty: 5
Słuchajcie, dzięki raz jeszcze za odpowiedzi.
Nie oczekuję spalania na poziomie tych 5-8l, nie będę tym autem dużo jeździć, dlatego wolałbym mieć bogatsze wyposażenie i lepsze osiągi. Wy znowu staracie się wybić mi z głowy mocniejsze auta, ale prawdę mówiąc, gdybym chciał naprawdę szaleć, to zamiast myśleć o Puncie, czy Hondzie Civic, wziąłbym Subaru Imprezę z drugiej połowy lat 90-tych. :) Nie oszukujmy się, po minimum 15 latach te silniki są już mocno wyeksploatowane, a te 133KM mają jedynie w dokumentach. :mrgreen: Jednak szanuję Wasze zdanie, bo wszyscy macie już co najmniej kilkuletni "staż" za kierownicą. Ja dodam tylko, że jeśli ktoś jeździ rozsądnie i mądrze,
Mam możliwość wyżycia się poza drogami, nie lubię się popisywać, dlatego mam nadzieję, że nie zabiję się pierwszego dnia jazdy.
Zresztą i tak nie mogę znaleźć nic ciekawego (ani w PL, ani za pobliską granicą), więc GT już odpuszczam.
Będę szukać czegoś nowszego, nie wiem jeszcze, co to będzie, ewentualnie Punta I w dobrym stanie z silnikiem minimum 75KM i z dobrym wyposażeniem. Chociaż z racji dojazdu, jaki mam do domu, pewnie najlepszym wyborem byłoby Suzuki Vitara lub Samurai. 8)

I myślę, że wszystkie Wasze wypowiedzi wyczerpują temat. Dzięki za pomoc! Pomagasy lecą.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #751838 Wysłany: 23 Lis 2014, 10:30; 
 Temat postu: Re: Punto I GT jako pierwszy samochód?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Jakbyś miał budżet do 7K to warto się zastanowić nad Audi A4 B5 albo Audi 80 B4. W pierwszym wypadku 1.8, a w drugim 2.0 na pojedynczym wtrysku.

Auto pięknie imo nie jest, ale ma dobrze wykonane wnętrze, prowadzi się fajnie, nagłośnienie fabryczne super, pali stosunkowo mało i co najważniejsze - korozją się nie przejmujesz - obustronnie cynkowane blachy, jeśli nie był trzepnięty, spawany (po stłuczce będzie każdy, ważne żeby blacha była wymieniona cała, a nie rzeźba). W B5 problem przodu został już rozwiązany, zamienniki za 800 zł wytrzymują po 2 lata.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO