You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 04:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #753652 Wysłany: 06 Gru 2014, 14:06; 
 Temat postu: Trzeszczenie przy skręcie
Offline
Forumowicz

Imię: Sebastian
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 06 Gru 2014,
Posty: 3
Witam, mam problem z trzeszczeniem, a przed wizytą u mechanika wolę zapytać żeby mi czegoś nie wkręcił (bo trochę laik jestem w temacie motoryzacji) a zdrugiej strony jak to coś prostego to może bym i sam zrobił :) ...

Sprawa wygląda tak, przy skręcaniu w prawo (początek nagrania) piszczy coś zapewne opony tracą przyczepność - ale zauważyłem że dzieje się tak tylko w tą jedną stronę.

Drugi poważniejszy problem to trzeszczenie słyszalne na nagraniu od około 14 sekundy przy skręcie w lewo przy prawym przednim kole, bardzo mocno słyszalne przy wąskich zakrętach (90*), brzmi mi to jak tarcie klocków hamulcowych o tarczę bo podobnie to brzmiało w rowerze ale w końcu auto to nie rower także nie wiem.

Nie zauważyłem żadnego nierównomiernego ścierania się opon więc zapewne problemu ze zbieżnością, tudzież geometrią chyba nie ma.
Sprawdzałem nadkole i z niczym koło się nie styka.

Mógłby mi ktoś powiedzieć czego mogę się spodziewać oraz czy jazda w tym stanie jest bezpieczna?

Poniżej plik na hostingu:
http://www43.zippyshare.com/v/81850731/file.html
(możliwość bezpośredniego odtworzenia nagrania na stronie)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #753691 Wysłany: 06 Gru 2014, 19:49; 
 Temat postu: Re: Trzeszczenie przy skręcie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 20 Lis 2014,
Posty: 157
Pomógł: 1
Piszczenie to z reguły zbieżność choć zdarzają się opony które same,ot tak,po prostu piszczą.
To obcieranie przy ostrym skręcie to może być skutek tej zbieżności...nic naprawdę nie masz wytartego w nadkolu?
Samochód pewnie się prowadzi czy szaleje przy ruchach kierownicą lub ściąga na jedną stronę?
No i sprawa podstawowa. Zabrakło w opisie czy stało się to tak nagle czy takiego kupiłeś? Domyślam się,że kupiłeś niedawno bo dzisiaj się zarejestrowałeś.

_________________
10/100 :(...tyle spala w mieście zimą na krótkich odcinkach, ale mam zamiar go ujarzmić i przechytrzyć :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #753704 Wysłany: 06 Gru 2014, 21:26; 
 Temat postu: Re: Trzeszczenie przy skręcie
Offline
Forumowicz

Imię: Sebastian
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 06 Gru 2014,
Posty: 3
tom2125 napisał(a):
To obcieranie przy ostrym skręcie to może być skutek tej zbieżności...nic naprawdę nie masz wytartego w nadkolu?


Plastik od strony silnika był pęknięty ale mechanik wstawił nit i się nic nie rusza ani nie odstaje. Skręciłem maksymalnie kierownicę i byłem w stanie włożyć rękę w przestrzeń między kołem a nadkolem więc jest miejsce na pewno i nic ocierać nie powinno...

tom2125 napisał(a):
Samochód pewnie się prowadzi czy szaleje przy ruchach kierownicą lub ściąga na jedną stronę?


Specjalnie to on nie szleje, jednakże minimalnie ściąga na lewo

tom2125 napisał(a):
No i sprawa podstawowa. Zabrakło w opisie czy stało się to tak nagle czy takiego kupiłeś? Domyślam się,że kupiłeś niedawno bo dzisiaj się zarejestrowałeś.


Tzn, jeżdżę nim od ponad roku, z racji że jeszcze na studiach jestem to nie kupiłem a dostałem od taty tego 20-stolatka jak on wymieniał na nowe auto :) a o problem postanowiłem zapytać bo mnie zaczęło już totalnie irytować to trzeszczenie zwłaszcza że to głośnie jest (nagranie było w przy zamkniętych drzwiach i oknach a telefon leżał na przednim dywaniku)

Tu będzie problem ponieważ w zeszłym roku problem się pojawił - prawdopodobnie po wizycie u mechanika (wtedy był właśnie wstawiany nit żeby połączyć nadkole, gdyż wcześniej było prowizoryczne połączenie kawałkiem drutu) - ale miałem wrażenie że na chwilę się uspokoiło bo w ogóle o trzeszczeniu tym zapomniałem ale znowu zacząłem to słyszeć gdzieś od 2 miesięcy, z tym że dużo nie jeżdżę (w roku max 1500 - 2000 km się uzbiera)

Nie chciało mi się teraz po ciemku na mróz wychodzić więc pożyczyłem zdjęcie, w czerwonym oznaczeniu jest mniej więcej umiejscowienie założonego nitu.


Ciekawostka: jak parkuję to nic nie słychać a nieraz mam koło skręcone maksymalnie przy parkowaniu równoległym...


Załączniki:

Góra
 Profil  
 
 
 Post #753705 Wysłany: 06 Gru 2014, 21:39; 
 Temat postu: Re: Trzeszczenie przy skręcie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 20 Lis 2014,
Posty: 157
Pomógł: 1
blz997 napisał(a):
przy skręcie w lewo przy prawym przednim kole


blz997 napisał(a):
jak parkuję to nic nie słychać a nieraz mam koło skręcone maksymalnie

Maksymalnie w lewo,bo o takim parkowaniu mowa? Dla pewności jutro skręć maksymalnie w prawo i szukaj otarcia wewnątrz nadkola.

_________________
10/100 :(...tyle spala w mieście zimą na krótkich odcinkach, ale mam zamiar go ujarzmić i przechytrzyć :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #753775 Wysłany: 07 Gru 2014, 15:36; 
 Temat postu: Re: Trzeszczenie przy skręcie
Offline
Forumowicz

Imię: Sebastian
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 06 Gru 2014,
Posty: 3
Przed chwilą sprawdziłem przy maksymalnym skręceniu kół w obie strony, z każdej strony bez problemu wkładam rękę za koło i mogę przejechać dłonią od wewnętrznej strony przez całe nadkole i jeszcze jest sporo miejsca


Załączniki:




Góra
 Profil  
 
 
 Post #754445 Wysłany: 13 Gru 2014, 01:36; 
 Temat postu: Re: Trzeszczenie przy skręcie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jakub
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Gru 2013,
Posty: 1014
Pomógł: 8
Ale wspomniałeś coś o ściąganiu w lewo?
Sprawdź jeszcze osłonę tarczy hamulcowej (od środka koła) czy nie przylega zbyt blisko do tarczy i ewentualnie odegnij lekko.

_________________
MÓJ KROPEK


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO