You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 06:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #755080 Wysłany: 05 Sty 2015, 10:14; 
 Temat postu: Masa świateł mijania
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: SX
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Ciechocinek/Gdańsk
Rejestracja: 12 Lut 2008,
Posty: 37
Witajcie,

od kilku dni borykam się z dość dziwnym zachowaniem mojego samochodu. Otóż po włączeniu świateł mijania słychać cykający przekaźnik jednak światła nie zapalają się. Po dłuższej chwili światła zapalają się i znów gasną, dopiero po dobrych kilkudziesięciu sekundach (max 2 minut) światła zaczynają się świecić. I świecą się prawie cały czas. W momencie wyłączenia świateł drogowych światła mijania również potrafią się wyłączyć i już nie włączyć (swoją drogą czasem mam tak, że przy włączeniu świateł drogowych wyłączają mi się mijania, a czasem włączone są obie pary...).
Dziś przy dłuższym postoju z uruchomionym silnikiem wyłączyłem światła mijania (zostały tylko pozycyjne) i przy próbie włączenia mijania ta sama historia - mruganie i dopiero po jakimś czasie zapaliły się normalnie).

Podejrzenia mam dwa - albo uszkodzony przekaźnik (chociaż słychać jak "cyka" a światła się nie świecą), albo gubię masę. Dlatego proszę pomóżcie - gdzie mam szukać tej masy od świateł mijania? Chciałbym najpierw wykluczyć tę usterkę...

[ Dodano: 05 Sty 2015 09:12 ]
Problem rozwiązany - problemem okazał się przekaźnik. "Listki", które wchodzą do skrzynki z bezpiecznikami wystarczyło odgiąć. Od ponad dwóch tygodni działa. Temat do zamknięcia ;)


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO