You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #755921 Wysłany: 25 Gru 2014, 02:12; 
 Temat postu: Radio, akumulator - od czego zacząć?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Adam
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 16 Gru 2014,
Posty: 10
Witam,
Kupiłem 2 tygodnie temu swój pierwszy samochód którym jest Punto I z 1997r.
Mam kilka problemów, pierwszy z nich to gdy włączę elektrykę wszystko jest ok, działa. Natomiast po przekręceniu kluczyka dalej w celu włączenia silnika, słychać "pyknięcie" i cała elektronika w tym momencie pada. Po ponownym przekręceniu kluczyka oczywiście nic nie zaskakuje. W tym momencie otworzyłem maskę i pobawiłem się mocowaniami do akumulatora. Prawy (stojąc przed samochodem i patrząc do komory silnika) "drut" (ten grubszy) który dochodzi do akumulatora ma chyba jakieś luzy gdyż po poruszaniu nim elektryka wraca i można odpalić samochód.. Czy wystarczy jakoś mocniej przymocować ten kabel czy problem może leżeć głębiej?

Kolejnym moim problemem jest radio. Przez całe dwa tygodnie było z nim wszystko w porządku. Wczoraj zauważyłem jakby gorzej łapało stacje radiowe, a dzisiaj tak jakby ono umarło. Chciałbym zaznaczyć, że od wczoraj słyszałem cykliczne pykanie (raz na 2-3 sekundy) jakby w okolicach wycieraczek z prawej strony (stojąc przodem do samochodu) pod nimi. Dzisiaj gdy uruchomiłem samochód pykanie było znacznie częstsze (przy wyłączonym silniku) i znów wystąpił problem ten który opisałem wcześniej, więc poruszałem kabelkiem i elektronika wróciła, nic już nie pykało ale radia nie da się włączyć. Proszę mi powiedzieć czy radio jest już do wymiany czy po prostu mam coś nie tak ze stykami?

Co może być ogólną przyczyną takiego zachowania samochodu?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #755968 Wysłany: 25 Gru 2014, 20:00; 
 Temat postu: Re: Radio, akumulator - od czego zacząć?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Proponuję Koledze na początek odkręcić klemy ( zaciski) akumulatora, zaczynając od zacisku minusa a później plusa. Zaciski na akumulatorze należy oczyścić z nalotu i wszelkiego osadu podobnie jak i górną pokrywę akumulatora z przewodzącego kurzu itd. Same zaciski z instalacji samochodu również należy oczyścić, nie zapominając o ich wewnętrznych przekrojach. Po oczyszczeniu całości, można ponownie przykręcić: najpierw zacisk plus, później minus do odpowiednich wyjść akumulatora. Zaciski muszą dobrze przylegać do słupków aku, i przede wszystkim muszą być solidnie przykręcone. Po przykręceniu zacisków należy je powlec np. wazeliną techniczną. Bardzo ważne jest również to by aku był również solidnie przykręcony do swojego dolnego mocowania.
Myślę, że warto by było skorzystać z prostownika bądź ładowarki i podładować ten akumulatorek.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO