You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #758708 Wysłany: 14 Sty 2015, 15:20; 
 Temat postu: otwierająca się tylnia szyba + klamka + otwieranie bagażnika
Offline
Forumowicz

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 14 Sty 2015,
Posty: 1
Dzień Dobry!

Przyznam się, że daleko mi do 'złotej rączki', jednak po ostatniej wizycie u mechanika i cenie za naprawę postanowiłem odwiedzać go tylko w nagłych potrzebach.
Mam trzy problemy:
1) mój fiacik jest trzydrzwiowy i z tyłu mam coś w rodzaju takich ,,lufcików'', które zamyka się za pomocą takich zatrzasków. Problem polega na tym, że kiedy wjadę w jakąś dziurę itp. to jeden z tych zatrzasków sam się otwiera, a z nim i szyba. Moje pytania:
- o co pytać w sklepie z częściami? (chodzi mi o fachową nazwę)
- czy wymiana tego zatrzasku będzie bardzo skomplikowana? (na oko wygląda to tak, że trzeba odkręcić kilka śrubek)

2) mam problem z bagażnikiem, kiedy go otworzę, to żeby nie opadła klapa ktoś ją musi trzymać. Chciałbym dokupić jakieś części żeby to naprawić. Pytania takie same jak poprzednio.

3) Mam także problem z klamką do drzwi samochodu. Ostatnio podczas jazdy otworzyły mi się drzwi (niedopatrzenie pasażera) i uderzyły z dość dużą siłą o taki słup. W efekcie klamka jest roztrzaskana (w zasadzie został tylko fragment) i w miejscu uderzenia jest widoczne wgłębienie. Samochód otwiera się bez problemu, jednak wolałbym wymienić tą klamkę, bo nie za bardzo to wygląda. Pytania takie same jak w obu poprzednio opisanych problemach.

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi


Góra
 Profil  
 

 
 Post #758712 Wysłany: 14 Sty 2015, 16:00; 
 Temat postu: Re: otwierająca się tylnia szyba + klamka + otwieranie bagaż
Offline
Puntoświr

Imię: Jarek
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Brodnica
Rejestracja: 23 Sty 2014,
Posty: 640
Pomógł: 10
1)http://eper.fiatforum.com/eper/navi?COUNTRY=012&GRP_COD=701&SBMK=F&DRIVE=D&SGS_COD=1&MAKE=F&COMM_MODEL=FPUN&CAT_COD=NV&MOD_COD=176&SGRP_COD=56&ALL_FIG=0&LANGUAGE=6&PREVIOUS_KEY=SUBGROUP_7&NEW_HTTP=TRUE&ALL_LIST_PART=0&SB_CODE=-1&KEY=PARTDRAWDATA&PRINT_MODE=0&EPER_CAT=SP&GUI_LANG=6&WINDOW_ID=1
tu masz wykaz wszystkich części możesz je zamówić po podanych numerach we fiacie albo pojechać na złom zapytać się czy maja jakieś punto mk1 3 drzwi podejść i zdemontować dana część (ja bym pojechał na złom na pewno będzie znacznie taniej) demontaż nie jest ciężki poszukaj na forum tematu o przyciemnianiu szyb w mk1 tam jest napisane jak się za to zabrać, też nie jestem złota rączką ale z pomocą kumpla i forum takie proste czynności wykonasz sam
2) idź do pierwszego motoryzacyjnego w swojej okolicy i kup siłowniki do klapy bagażnika możesz wymontować stare na wzór, tego raczej nie kupuj na złomie bo też mogą być mocno zużyte
3) też kup na złomie

[ Dodano: 14 Sty 2015, 15:00 ]

post668249.html
tu masz na przykładzie punta II w I jest tak samo :)

_________________
Moja Kropka --> topic47798.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO