You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 06:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #767040 Wysłany: 12 Mar 2015, 11:51; 
 Temat postu: rozładowany alumulator
Offline
Forumowicz

Imię: Gabryś
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2015,
Posty: 2
Witam wszystkich,
Jest to mój pierwszy post lecz forum przeglądam regularnie.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Punto II 1.2 8V. DO tej pory nie było żadnych problemów.
Niestety dzisiaj rano przed wyjazdem do pracy miałem dziwną sytuację: samochód odpaliłem normalnie, lecz musiałem się wrócić na chwilę do domu. Po powrocie i po włączeniu zasilania zapaliła się tylko kontrolka poduszki powietrznej a po przekręceniu kluczyka żadnej reakcji samochodu (jakby był całkowicie rozładowany akumulator). Kolejna dziwna rzecz - gdy włączam światła słyszę brzęczenie. Dodam że drzwi z centralnego również nie mogę zamknąć.

Czy jest to możliwe żeby akumulator się całkowicie rozładował? Mimo iż 5 minut wcześniej wszystko było w porządku?
Najgorsze jest to że jestem w pracy do jutra i odchodzę od zmysłów co się mogło stać.

PS. Dodam że wczoraj byłem na myjni i nie wykluczam że mogła się dostać tam woda.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #767110 Wysłany: 12 Mar 2015, 19:59; 
 Temat postu: Re: rozładowany alumulator
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: k/Bielsko-Biała
Rejestracja: 27 Sie 2009,
Posty: 192
Pomógł: 4
sznery napisał(a):
Czy jest to możliwe żeby akumulator się całkowicie rozładował? Mimo iż 5 minut wcześniej wszystko było w porządku?


Nie tyle rozładował, co może po prostu się zepsuł. Ile on ma już lat. Posprawdzaj go,albo odpal auto z innego to wtedy będziesz miał odpowiedź. Moja mama miała bardzo podobną sytuację kilka lat temu. Pojechała po pracy do sklepu, a później do domu (jakieś 3km), gdzie zgasiła samochód, by bramę otworzyć, a później już nie odpaliła. Tak jak ty, tylko nie ma w tej historii myjni :)

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V 2000 SX 5D VERDE DEMETRA VR
Image


Ostatnio edytowany przez slawtaz, 12 Mar 2015, 21:58, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #767141 Wysłany: 12 Mar 2015, 21:53; 
 Temat postu: Re: rozładowany alumulator
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Miałem już dwa razy do czynienia z uszkodzeniem akumulatora ( to były moje akumulatory, których historię znałem, zadbane i regularnie ładowane i przeglądane), polegającym na zaniku jego obwodu wewnętrznego. Wyłączyłem silnik i na drugi dzień po przekręceniu kluczyka zaświeciły się kontrolki i nie udało się uruchomić silnika, mimo iż wcześniej działał bez problemu. Mało z tego, po podłączeniu miernika uniwersalnego ( Metex M 3860D) odczytałem napięcie akumulatora na poziomie 12,67V DC. Instalacja samochodu była i jest w perfekcyjnym stanie. Prawidłowe ładowanie itd. Sprawdziłem ciężar właściwy elektrolitu i tu też pomiar jak w pełni naładowanym akumulatorze na wszystkich celach. Po podłączeniu pod prostownik wskazówka amperomierza nie podniosła się, a podłączony tester akumulatorów wskazał brak obwodu. Akumulator nadawał się wiec tylko do utylizacji. :cry:
Proponuję sprawdzić stan klem i zacisków akumulatora i ewentualnie podstawić sprawny akumulator z innego samochodu. Warto również przy takiej awarii skontrolować napięcie ładowania i pobór prądu na spoczynku. To, tak na początek. Zdarzają się też inne awarie jak np. spore zwarcie powodujące natychmiastowe rozładowanie akumulatora itd., ale najpierw najlepiej wyeliminować to, co można zrobić we własnym zakresie.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #767160 Wysłany: 12 Mar 2015, 23:46; 
 Temat postu: Re: rozładowany alumulator
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Sznery sprawdź przewód masowy ("plecionkę").

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #767635 Wysłany: 16 Mar 2015, 08:50; 
 Temat postu: Re: rozładowany alumulator
Offline
Forumowicz

Imię: Gabryś
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2015,
Posty: 2
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)
Udało mi się zlokalizować problem - jedna z klem była tak "brudna" wewnątrz że nie dochodziło napięcie.
Przeczyściłem, nasmarowałem wazeliną i problem został rozwiązany. Jednak zważywszy na ogólny stan klem zdecydowałem się wymienić je na nowe i teraz Punto śmiga aż miło :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO