You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 02:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #771600 Wysłany: 13 Kwi 2015, 17:57; 
 Temat postu: Podczas otwierania drzwi pasażera, zamyka się centralny.
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
Dziwna sprawa. Już w niedziele Mama skarżyła się, że nie może otworzyć drzwi - ale tylko otworzyć, więc otworzyłem od środka.
Dzisiaj elegancko otwieram centralny, drzwi kierowcy otwieram i nagle zamki się ryglują bo kolega pociągnął za klamkę pasażera, kilka prób, ciągle to samo. Po otworzeniu drzwi kluczykiem od strony pasażera, wszystko OK.
Wszystko zaczęło się zapewne od soboty - rozbierałem wtedy boczki i wyciągałem klamki w celu ich nasmarowania. Z tymi drzwiami było o tyle ciężko, że ktoś te dźwigienki/druty jak zwał tak zwał, na trytytki połapał. Tak więc klamkę jedynie od środka i zewnątrz WD40 popsikałem, popsikałem również w miejscu tych trytytrek.

Z tego co pamiętam, rozbierałem też tą prowadnicę szyby, co jest w drzwiach, wyjmowałem ją i tyle.
Właściwie to wcześniej był podobny problem, i ten obecny go zastąpił chyba, bo chwilowo nie występuje, właściwie to dwa problemy:
1. Był taki, że jak ktoś wsiadał to czasami drzwi nie chciały się zamknąć i trzeba było pociągnąć tą wewnętrzną klamkę, żeby je zamknąć.
2. Podczas zamykania auta (od strony kierowcy) to czasami było tak, że centralny się ryglował i zaraz otwierał. Trzeba było lecieć do drzwi pasażera, otworzyć je i zamknąć i wtedy można było je zamknąć.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #771603 Wysłany: 13 Kwi 2015, 18:50; 
 Temat postu: Re: Podczas otwierania drzwi pasażera, zamyka się centralny.
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Leszek
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 23 Maj 2013,
Posty: 69
Pomógł: 2
Masz centralny z kluczyka? czy z kluczyka+na pilota?
Potencjalne przyczyny wg. mnie:

1) zepsuty zamek, tam jest wbudowany siłownik centralnego i wymienia się niestety cały zamek
lub
2) przebicie do masy na instalacji drzwiowej na kabelku kostki drzwi o pinach 5 i 6 odpowiadających za sterowanie siłownikiem (5 - zamykanie, 6-otwieranie, przynajmniej tak jest u mnie)
lub
3) równie prawdopodobne - źle założona, niedociśnięta kostka drzwiowa lub obluzowane w tejże kostce piny/wsuwki
lub
4) jeśli masz centralny zamek na pilota - niechlujne podłączenie, błędne połączenie, może też być uszkodzenie centralki sterującej (np. zimne luty, albo wariuje i podaje masę jak chce)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #771606 Wysłany: 13 Kwi 2015, 19:00; 
 Temat postu: Re: Podczas otwierania drzwi pasażera, zamyka się centralny.
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
Centralny z kluczyka.
Obstawiałbym 2 lub 3 z tego powodu, że podczas postoju, mogę kilka-kilkanaście razy otwierać i zamykać auto i nic się nie dzieję a jak przejechałem jakieś 3km przy czym jakieś 500m po nieźle wyboistej drodze to wtedy znowu się to stało. W drzwiach jest pewnie tylko jedna wiązka, więc powinienem znaleźć tą kostkę bez problemu, prawda? Są jakieś trudności z późniejszym wpięciem, bo szczerze nie lubie bawić się w tego typu rzeczy, gdzie nie mogę wzrokowo nic zobaczyć a i rękami nie bardzo mogę dostać :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #771636 Wysłany: 13 Kwi 2015, 21:26; 
 Temat postu: Re: Podczas otwierania drzwi pasażera, zamyka się centralny.
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Leszek
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 23 Maj 2013,
Posty: 69
Pomógł: 2
Kostka znajduje się w drzwiach, pod ogranicznikiem. Wyciągasz do góry siwy zaczep i wpinasz kostkę.

Po otwarciu na oścież wszystko zobaczysz:

largeimg,IMG_49a9a0fcc71bc6895.jpg

Najczęstsze problemy polegają na niekontaktowaniu pinów w kostce. Przeważnie po prostu są luźne i latają sobie swobodnie, przez co są takie hece.

Kostkę wpinasz w odwrotny sposób, tj. przykładasz równo, przyciskasz i wsuwasz siwy zaczep w dół.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #771700 Wysłany: 14 Kwi 2015, 21:58; 
 Temat postu: Re: Podczas otwierania drzwi pasażera, zamyka się centralny.
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
Dziwne rzeczy się dzieją...
To wszystko wygląda mniej-więcej tak: http://s2.ifotos.pl/img/WP2015041_wesanwh.jpg http://s2.ifotos.pl/img/WP2015041_wesanwp.jpg http://s2.ifotos.pl/img/WP2015041_wesanwx.jpg
Podczas wkładania zamki cały co chwilę "cykały", bo nie mogłem tego dopchnąć :P Ale jak już dopchnąłem i sprawdziłem... Dalej to samo a dodatkowo doszło nieotwieranie się prawych drzwi. Rygiel delikatnie podnosi się do góry, ale drzwi się nie otwierają.
Może spróbuję jeszcze tą kostkę z gumy wyciągnąć, może jakieś kable w środku gumy są przetarte czy coś w tym stylu?

Hmmmmm! Byłem jeszcze raz, nie miałem nic do czyszczenia co by tam się dostało po za szczoteczką do zębów i takim bolcem do dreamela stożkowym, bardzo cienkim.
0 Efektu i wtedy, od środka zacząłem się bawić tymi dzyndzlami. Może bawić to za dużo powiedziane, bowiem chciałem sprawdzić czy działa zamykanie od środka i co? Zauważyłem, że ten od strony pasażera ciężej chodzi a to w połączeniu z tym, że nie wysuwa się od do końca rzuciło mi pewną myśl, że to przez niego. Tak więc czekam na Ojca który ma w samochodzie WD-40 i spróbuję to psiknąć delikatnie. Jeżeli to pomoże to zaraz wyciągam ten plastik i poszerzę otwór :)

[ Dodano: 14 Kwi 2015, 21:58 ]

Dobra! Problem rozwiązany... Okazało się, że ten dzyndzel jednak za ciężko chodzi. Wywaliłem całkiem ten plastik, wezmę go trochę wyszlifuję i mam nadzieję, że będzie OK. Niestety jako, że tam jest to połapane na trytyrki, to problem z niezamykającymi się drzwiami powrócił, trzeba klamką od środka pociągnąć aby zamknąć drzwi.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO