You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 11:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #768184 Wysłany: 19 Mar 2015, 17:00; 
 Temat postu: Pomocy z 1.3 Jtd
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 19 Mar 2015,
Posty: 5
Witajcie. Przybywam do waszej społeczności aby pokornie błagać o pomoc jak i radę . Sprawa wygląda następująco . Narzeczona uparła się na Punto 2 Fl koniecznie z białą tapicerką w środku , nie szło babie przegadać bo ona chce ona musi . Trudno... Z racji że kobieta ma " zawsze" racje , dopatrzyłem Punciaka rzut beretem od rodzinnej miejscowości . Bardzo się podobał i nie było mowy o odmowie. Bierzemy . I !!! Uwaga tu zaczyna sie cała przygoda z reanimacją Punciaka . ( Bo przecież ma biały środek ) .... Ma silniczek 1.3 Jtd . I teraz czas przejść do jego problemów . Co zrobiłem ? Sadząc że kończy sie sprzegło zakupiłem i zrobiłem . ( nie polecam robic tego z "podłogi " ) nowy aku , filtry etc . Po sprawdzeniu pod pc tak jak sądziłem czujnik temp wody przekłamywał . Wymieniony na nowy. Przepływomierz wymieniłem wczoraj i ku mojemu zdziwieniu kopci na zimnym silniku na czarno . Mam skojarzenia z Pks -ami z dziecięcych lat które straszyły swoimi spalinami . Na zimnym silniku strasznie nim szarpie , nie wkreca sie na obroty. Wczesniej tez mial ten problem . Jednak ten dym mnie zaskoczył . Egr wyczyściłem poskładałem i niby gra muzyka. Ale panowie czemu po wymianie przepływki pojawił się dym ? Teoretycznie powinno byc lepiej a jest moim zdaniem odwrotnie. Na zimnym odpalam pracuje nie rowno i nagle gaśnie. Na ciepłym już pracuje znacznie lepiej . Niema problemu i nie kopci na czarno przez szaro . Moim kolejnym pytaniem jest czy może mi ktos powiedziec jakie powinny byc korekcje na wtryskach? pozniej dodam foto jak to u mnie na zimnym wyglada ale pierwsze 3 cylindry wychodza na - 1.2 plus minus a 4ty kurcze na 5 . na cieplym spada ten ostatni do 1.5 . Cos czuje ze wtrysk siadł . I teraz pytanie czy to bedzie powoden kopcenia nie rownej pracy na zimnym itd ? Naprawde jak juz sie nagrzeje to niema problemu z nim. Dodam ze filtr paliwa wymieniony miesiac temu .Pokornie blagam o pomoc gdyz juz mi rece opadaja. :(


Góra
 Profil  
 

 
 Post #768210 Wysłany: 19 Mar 2015, 19:40; 
 Temat postu: Re: Pomocy z 1.3 Jtd
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
w dieslach nie siedzę, ale możliwe że masz zanieczyszczony wtryskiwacz. Ja bym wlał w "dobrym" stężeniu jakiegoś środka do czyszczenia wtryskiwaczy do ON. Koszt nie wielki, a może pomoże.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #768389 Wysłany: 21 Mar 2015, 11:27; 
 Temat postu: Re: Pomocy z 1.3 Jtd
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 19 Mar 2015,
Posty: 5
Spróbuję . Jesli nie to zostaje chyba już tylko regeneracja wtrysków. Dzięki za pomysł .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #768397 Wysłany: 21 Mar 2015, 12:55; 
 Temat postu: Re: Pomocy z 1.3 Jtd
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
jeśli padł Ci wtryskiwacz to jak najbardziej może kopcić ale najpierw może niech Ci ktoś sprawdzi te wtryski jakiś fachowiec, nie zapisały się jakieś błędy na kompie nie wyskakuje żadna kontrolka na zestawie wskaźników o błędzie ?

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #769728 Wysłany: 30 Mar 2015, 23:05; 
 Temat postu: Re: Pomocy z 1.3 Jtd
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Dodaj do zbiornika, w proporcji 1:200, półsyntetyczny olej 2T (np. Orlen).
Wyjeździj tak ze 2 zbiorniki i znowu sprawdź korekty.
Może doraźnie pomóc ale obawiam się, że korekta 5 oznacza po prostu wtrysk do wymiany.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #771712 Wysłany: 14 Kwi 2015, 18:11; 
 Temat postu: Re: Pomocy z 1.3 Jtd
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Wrz 2008,
Posty: 264
Pomógł: 1
U mojego ojca kopcił dwa lata temu dość sporo na zimnym, a teraz już tak nie kopci, a nic nie było robione. U mnie trochę kopci i w serwisie elektryk zwrócił uwagę, że jeden wtryskiwacz leje i też na razie nic nie robiłem. W tych dwóch przypadkach silnik nie przerywał aż tak bardzo. U ojca trochę nie domagał i obroty nie były stabilne. Słyszałem, że jak się robi wtryskiwacze to wszystkie na raz i koszt tego nie jest mały. Nie wiem, czy nie coś ponad tysiąc złotych. Chociaż może ktoś doradzi, czy lepiej w gracie naprawić jeden niedomagający czy robić całość?

_________________
Moje auto: http://fiatpunto.com.pl/post676041.html

Przebieg 300000


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO