You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #776433 Wysłany: 25 Maj 2015, 21:57; 
 Temat postu: Swap 1.2 8v na 1.4 16v
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 13 Sty 2013,
Posty: 4
Witam. Kupiłem silnik 1.4 16v z Grande Punto i chciał bym go wrzucić do Punto 1 i nasuwa mi się kilka pytań :

1. Silnik nie ma koła zamachowego i sprzęgła, więc czy podejdzie koło z 1.2 8v wraz z sprzęgłem 180 mm ? ( obawiam się ze jest za małe )
2. Nie ma kolektora wydechowego, więc czy kupować katalizator z dwoma sondami ? czy szukać kolektora z 1.2 16v ?
3. Przepustnica nie jest na linke tylko na potencjometr pedału gazu, wiec zmieniać przepustnice czy tylko pedał dokupić ?
4. Czy będzie pasować łapa silnika ? ( skrzynia zostaje taka sama )

Na początek to tyle :D w trakcie na pewno coś mi się jeszcze nasunie. Będę wdzięczny za każda informacje i wskazówkę. Pozdrawiam :wink:


Góra
 Profil  
 

 
 Post #776446 Wysłany: 25 Maj 2015, 22:58; 
 Temat postu: Re: Swap 1.2 8v na 1.4 16v
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
Kermit36 napisał(a):
2. Nie ma kolektora wydechowego, więc czy kupować katalizator z dwoma sondami ? czy szukać kolektora z 1.2 16v ?

To zależy, na jakim osprzęcie chcesz to uruchomić - jeżeli na tym z mkI, to druga sonda nie jest do niczego potrzebna... nawet nie byłoby jej gdzie wpiąć... :mrgreen:

Kermit36 napisał(a):
3. Przepustnica nie jest na linke tylko na potencjometr pedału gazu, wiec zmieniać przepustnice czy tylko pedał dokupić

j.w. + nie polecam robienia "mieszanki" osprzętu z mkI i GP.

Kermit36 napisał(a):
4. Czy będzie pasować łapa silnika ? ( skrzynia zostaje taka sama )

Na 99% tak


Góra
 Profil  
 
 
 Post #776522 Wysłany: 26 Maj 2015, 18:30; 
 Temat postu: Re: Swap 1.2 8v na 1.4 16v
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 13 Sty 2013,
Posty: 4
Silnik ma swoją wiązkę. A jak z tym kołem zamachowym i sprzęgłem? Jest jeszcze sprawa komputera, bo brakuje jednej wtyczki

Image

czy ta brakująca wtyczka jest z np kontrolek i innych pierdół ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #776570 Wysłany: 26 Maj 2015, 23:34; 
 Temat postu: Re: Swap 1.2 8v na 1.4 16v
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
Jeżeli chcesz zostawić ten osprzęt, co jest na silniku, to musisz mieć wszystko - całą wiązke, ecu, wszystkie czujniki, przepustnice przerobić na elektroniczną itp. Albo wszystko z mkI, albo wszystko z GP. Ktoś Ci to będzie robił, czy planujesz samodzielnie? Bo jak samodzielnie, to czarno to widze... ;)

P.S. Na tej łapie ze zdjęcia tego nie posadzisz...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #776592 Wysłany: 27 Maj 2015, 10:01; 
 Temat postu: Re: Swap 1.2 8v na 1.4 16v
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 13 Sty 2013,
Posty: 4
No właśnie chce zrobić większość sam, i liczę na porady z waszej strony. Czyli najłatwiej by bylo wykorzystać osprzęt z 1.2 8v ? działało by to wql?

Image

Image

Image

Na tym silniku chyba jest wszystko z osprzętu, wiec teraz nie wiem czy dokupić reszte (to co jest potrzebne z GP ) czy zmieniać na osprzęt z mk1 ( niekoniecznie z mojego obecnego silnika ).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #776838 Wysłany: 30 Maj 2015, 04:17; 
 Temat postu: Re: Swap 1.2 8v na 1.4 16v
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
Kermit36 napisał(a):
Na tym silniku chyba jest wszystko z osprzętu, wiec teraz nie wiem czy dokupić reszte (to co jest potrzebne z GP ) czy zmieniać na osprzęt z mk1 ( niekoniecznie z mojego obecnego silnika ).


Ja bym wywalił cały osprzęt o dał ten z mkI - jeżeli zostawisz ten z GP, czeka Cię trylion więcej roboty, której możesz już nigdy nie ogarnąć.

Kermit36 napisał(a):
No właśnie chce zrobić większość sam, i liczę na porady z waszej strony. Czyli najłatwiej by bylo wykorzystać osprzęt z 1.2 8v ? działało by to wql?


Wiesz, rady radami... ;) Ja nie należę do grupy specjalnie uszczypliwych użytkowników i jak sam widzisz, staram Ci się pomóc, ale... no właśnie, ALE! ;)

... ale staram Ci się też cały czas dać do zrozumienia, żebyś jednak znalazł kogoś, kto Ci na miejscu pomoże i to nie tylko radami, ale będzie przy całej robocie. Jasne, forum jest po to aby pytać i jakieś poszczególne wątpliwości możesz próbować tu rozwiązywać, ale nikt przez neta z Tobą silnika nie przełoży... ;) Do tego wepchałeś się w jakąś dziwną, zupełnie niepotrzebną rzeźbe, przy której pojawi się jeszcze sto dodatkowych problemów, niż przy zwykłej przekładce, a których nikt teraz nie przewidzi i nie odpowie za wczasu.

Poza tym, wnioskując z dotychczasowej wymiany zdań/zadanych przez Ciebie pytań, że nie bardzo masz pojęcie za co się zabierasz i co zrobić z tym całym bajzlem na foto... ;)

Wybacz, sorry, przepraszam - może to nie było miłe, ale uwierz - mam całkowicie pozytywne przesłanie :). Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało - wal... ale równolegle poszukaj kogoś "koło siebie". Zważywszy na to, że wybrałeś konfigurację buda/silnik, której chyba nikt nie przerabiał, to dobrze by było, gdyby był to ktoś ogólnie "biegły w fiatach"... a jeżeli nie, to chociaż ktoś, kto już choć raz przekładał jakiś motor :).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO