You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 11:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #777620 Wysłany: 07 Cze 2015, 15:09; 
 Temat postu: Uchwyt nawigacji.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Szukałem jakiś czas uchwytu do nawigacji montowanego w oryginalnym gnieździe i nie znalazłem. Postanowiłem wziąć byka za rogi i sobie taki uchwyt ustrugać.
Oceńcie sami.

Załącznik:


Załącznik:


Załącznik:



Trzeba sobie zrobić element dopasowany do gniazda.

W moim przypadku to dwa kawałki 1/2 calowej rurki do ciepłej wody klejonej na zimno. (Genova czy jakoś tak). Do tego koszulka termokurczliwa, taka aby objęła dwie rurki ułożone równolegle obok siebie. Taki zestaw rurek obkurczamy koszulką i zaklejamy taśmą z jednej strony. Teraz w wolne przestrzenie wlewamy klej epoksydowy np. Distal (2 składnikowy). Zdejmujemy ufajdaną koszulkę i ukształtowany bloczek docinamy na długość ok 30mm i kształtujemy szlifierką górną część. Od oryginalnego uchwytu nawigacji odcinamy to co nie potrzebne, a to co potrzebne mocujemy do bloczka. W moim przypadku wystarczyło nawiercić w osi otwór 10mm bo końcówka oryginalnego uchwytu była walcem o średnicy 10mm. Całość pasujemy. Ups... wcale się nie trzyma! Mamy w zanadrzu jeszcze koszulkę termokurczliwą więc na bloczku obkurczamy 2 warstwy. Teraz wchodzi na wcisk. Wpychamy GOTOWY uchwyt na głębokość ok. 15mm i koniec. Mocujcie do otworu ostatecznie wykonany uchwyt bo wydarcie go w celu poprawek jest możliwe ale trudne, zwykle koszulka się uszkadza.
Uchwyt trzyma się mocno, nawigacja ani drgnie.
Koszt ok. 30zł. (no i dużo rurki, koszulki i kleju zostanie).

Pozostaje jeszcze kabelek.
Odkręcamy czapkę licznika. Wsuwamy głowę w okolicę pedałów patrząc w górę i szukamy upragnionego światełka w tunelu. Okazuje się że chłopcy z fiata przewidzieli, że będziemy przeciągać nasz kabelek i zostawili odpowiedni otwór od dołu do góry. wpychamy zatem w stronę światła sztywny drut i na nim przeciągamy kabelek zasilania navi w górę. Kabel podłączamy, czapkę przykręcamy i sięgamy po browara w nagrodę dobrze wykonanej roboty.

Pozdro Punto-maniacy.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #777628 Wysłany: 07 Cze 2015, 17:15; 
 Temat postu: Re: Uchwyt nawigacji.
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 04 Sie 2014,
Posty: 188
Pomógł: 2
Niezły patent, ja szukałem tego uchwytu ze 2 miesiące, ale w końcu kupiłem używany. Nowego cena jest zaporowa - 1700zl.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO