You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #779688 Wysłany: 06 Lip 2015, 10:30; 
 Temat postu: P2 FL stuki podczas hamowania, problem z ABS
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Witam,



mam taki przypadek, ABS załącza się przy małych prędkościach <30km/h, najbardziej jeśli podczas hamowania skręce kołem kierownicy, np hamowanie na łuku. Kontrolka ABS normalnie gaśnie po odpaleniu:/ W dodatku podczas hamowania na nierównościach coś stuka z prawej strony, wydaje się że przód ale nie jestem pewien. Myślałem że to od głupiejącego ABS, ale dziś rano wyjąłem bezpiecznik od ABS i problem na przestrzeni 20km pojawił się może 2 razy. Tak jak mówie, stuka tylko podczas hamowania przy predkosciach <30km/h na nierównościach. Co to może być, jak sądzicie? Przebieg 115kkm, wahacze przód chyba org, ja z nimi od roku i 40kkm jak auto mam nic nie robiłem. Na postoju podczas krecenia kierownica cisza. Wczoraj podniosłem prawa strone, żadnych luzów nie zauważyłem. Z przodu zaraz po kupnie wymieniałem kompletne gumy stabilizatora. Z tyłu na przestrzeni ~4 miesiecy wymieniłem amortyzatory+sprężyny made in KYB. Klocki + tarcze z przodu wymieniane ok 40kkm przez poprzedniego właściciela. Dodam tylko że jak auto postoi po nocy, jak rano jade do pracy to na początku po drodze gruntowej słychać stuki, wystarczy że dojadę do ulicy i jest ok. Tak mam już od dawna, ale temat olewalem bo podczas normalnej jazdy nic się nie działo. Ja w tym wypadku stawiałbym na amortyzatory z przodu. Podobnie miałem z tyłu z jednym amortyzatorem, ale jak zaczął stukać caly czas to wymieniłem. Jak ktoś ma jakiś pomysł, to proszę o info. Jak zdąże to podjade na skp, żeby sie nie mocowac pod domem, zapłace 20-30zł a może coś wyjdzie. Podłączyłem auto pod kompa, sprawdziłem przebiegi sygnałów predkości z poszczególnych kół. Wykres wrzuce niebawem. Niby "w miarę" przebiegi się pokrywają, zastanawia mnie to że przy pierwszym hamowaniu na teście sygnały prędkości spadły do zera :?: W tym samym momencie, zapaliła się kontrolka wspomagania. Wspomaganie się nawet wyłączyło. Sprawdziłem co wyszło, błąd C1012. Błąd związany z problem prędkości Can pojazdu. Sytuacja podczas testu już się nie powtórzyła. Każdy nowe test zaczyna się tak samo. Normalna jazda bez kompa nie generuje żadnych błędów w wspomaganiu.

[ Dodano: 06 Lip 2015, 10:30 ]

Witam,

jesli chodzi o stukanie, winny był tylny silentblock w wahaczu przednim prawym. Wymieniłem po obu stronach i cisza.


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO