You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 12:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #779775 Wysłany: 02 Lip 2015, 11:48; 
 Temat postu: Classicem do Sewilli
Offline
Forumowicz

Imię: Maciek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Van
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 01 Maj 2015,
Posty: 0
Hej wszystkim!

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem kropki :) Mam Classica 1,3MJet w wersji 3D. Z auta jestem zadowolony, wyścigówka nie jest, ale wdzięcznie spala, a dla mojej studenckiej kieszeni to BARDZO ważne.

Tak się składa, że dostaliśmy się z dziewczyną na Erasmusa do Hiszpanii, konkretniej Sewilli. Szalony pomysł: dotrzeć tam Kropkiem. Auto mam z 2009 (choć pierwsze rejestracja 18.12.2009 we Francji).

No i teraz tak. Mam trochę ponad miesiąc do wyjazdu, auto było sprawdzane generalnie pod kątem jazdy w Polsce (wymieniony olej, filtry, na nowo nabita klima, sprawdzone zawieszenie, no ogólny przegląd, chociaż naprawdę dokładny). Chciałbym bardzo zasięgnąć Waszych rad w kwestii tego, co powinienem sprawdzić przed wyjazdem albo co mu dołożyć do wyposażenia, na co mógłbym nie wpaść. Będę wdzięczny za wszelkie rady, tour po Europie szykuje się zacny, bo około 4000km, mam nadzieję, że mój Włoch mnie nie zawiedzie (mam Assistance w razie czego :P).

Ze swojej strony, chciałem dołożyć na pewno czujniki parkowania. Oprócz tego mnie jako muzyka bardzo drażni audio fabryczne, więc myślałem o wyciszeniu drzwi i dołożeniu dobrych głośników.

Z góry dzięki za wszystko Panie i Panowie :)

Pozdrawiam Was!
Maciek


Góra
 Profil  
 

 
 Post #780732 Wysłany: 15 Lip 2015, 10:50; 
 Temat postu: Re: Classicem do Sewilli
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 16V 165KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Stile
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 15 Lip 2015,
Posty: 0
Każdy samochód chciałby mieć takiego właściciela : ) Pozdrawiam również

_________________
Transport morski https://drobnicamorska.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780770 Wysłany: 15 Lip 2015, 16:58; 
 Temat postu: Re: Classicem do Sewilli
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Generalnie jeśli dbasz o auto na bieżąco, to raczej nie masz się czym martwić. Chociaż nowe auta też się psują, więc tego nie przewidzisz. Przegladnać zawieszenie, układ hamulcowy, filtry, oleje i w drogę. Komplet żarówek i bezpieczników, sprawdzić zapasówke i standardowe wyposażenie w bagażniku. Zorientuj się jakie wyposażenie należy mieć w poszczególnych krajach [gaśnica, apteczka i itp.] A assistance masz do ilu km? Pytałem ostatnio z ciekawości, to za 60zł mogę mieć assistance na 14 dni z holowaniem do 400km. Więc w moim przypadku nad polskie morze jak dojade to assistance mnie nie łapie. A taki pakiet assistance wykupiony razem na rok z OC to holowanie jest do 200km :E Więc wiesz, trzeba doczytać co podpisywałeś zwłaszcza że wyjeżdżasz poza PL :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780788 Wysłany: 15 Lip 2015, 22:23; 
 Temat postu: Re: Classicem do Sewilli
Offline
Forumowicz

Imię: Maciek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Van
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 01 Maj 2015,
Posty: 0
Mam Assistance do najbliższego ASO zagranicą, a do 70km w Polsce. Filtry i oleje są nówki, przedwczoraj wpadło mi sprzęgło, więc jechać będę już na nówce Valeo. Dzięki za odpowiedź! :)

[ Dodano: 15 Lip 2015, 22:15 ]

szocik napisał(a):
Każdy samochód chciałby mieć takiego właściciela : ) Pozdrawiam również


Myślę, że wolałby mieć bogatszego :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781007 Wysłany: 18 Lip 2015, 21:15; 
 Temat postu: Re: Classicem do Sewilli
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Leszek
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 23 Maj 2013,
Posty: 69
Pomógł: 2
Ja mam zawsze przed taką wyprawą schizę straszną w temacie gumowych przewodów, hamulcowych tudzież chłodniczych :E Dlatego zawsze staram się by były w nienagannym stanie. Sprawdź czy silnik ci się nie przegrzewa. Czy termostat działa dobrze, czy wentylator jest sprawny, czy poziom płynów jest ok. Co do wyjazdu, na pewno spokojnie da radę ;) ostatnio moim przejechałem 1100km w 12 godzin i zachowywał się jakby prosił o jeszcze :) (na marginesie, za LPG na całą akcję wydałem niewiele ponad 150zł, więc, krótko mówiąc, kocham ten samochód :D )

Jak dla mnie newralgiczne punkty to:
1) tzw. białe plamy, coś o czym od dawna wiesz a nie naprawiłeś, np. zużyta poduszka pod silnikiem czy skrzynią, rozrząd nie wymieniany 200 tys km, uszczelka pod głowicą (majonez pod korkiem, rosół w zbiorniczku wyrównawczym od roku) itp.
2) wspomniane przewody gumowe,
3) układ chłodzenia (bardzo ważna rzecz w takiej trasie)

Poza tym, jak wspomniano wyżej: napompuj koła+zapas, zabierz bezpieczniki, żarówki, jakieś narzędzia podstawowe i.....

....

... nie myśl o tym, co może się stać, bo teoretycznie wszystko może, ale jeśli choć trochę dbasz o auto to na 99% nic się nie wydarzy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781024 Wysłany: 19 Lip 2015, 00:50; 
 Temat postu: Re: Classicem do Sewilli
Offline
Forumowicz

Imię: Maciek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Van
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 01 Maj 2015,
Posty: 0
lemigo, czy zużyta poduszka pod skrzynią to duża sprawa? Robiłem sprzęgło przedwczoraj i mechanik mówił, że jest trochę wytłuczona. Da radę to zrobić samemu? Jakie to koszty?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781082 Wysłany: 20 Lip 2015, 09:03; 
 Temat postu: Re: Classicem do Sewilli
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Leszek
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 23 Maj 2013,
Posty: 69
Pomógł: 2
Trudno mi jest wypowiadać się o dieslu 1.3 (trochę inaczej tam jest), w 1.2 wymiana jest raczej prosta. Choć dużo zależy od tego, jakie masz w takich kwestiach doświadczenie. Dla mechanika to 30 minut pracy. Koszt takiej poduszki to kilkadziesiąt złotych, wymiana przez mechanika też kilkadziesiąt, także nie wiem, czy warto się bawić samemu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO