You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 20:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #781786 Wysłany: 01 Sie 2015, 17:02; 
 Temat postu: skręcona kierownica
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 17 Lis 2014,
Posty: 16
Witam. Mam taki problem, że jak jadę prosto, to kierownica jest trochę skręcona w prawo. Zaczęło się to po zmianie opon z zimowych na letnie (trochę nie jeździłem, więc zrobiłem to całkiem niedawno, a na zimowych było wszystko dobrze). Miałem letnie opony na felgach, więc odkręciłem zimowe i przykręciłem letnie. Zimowe były 165/65, a letnie 165/70. Po tej zmianie przy jeździe prosto kierownica jest skręcona. Nie wiem jak wcześniej było z letnimi, bo kupiłem samochód na zimowych oponach i poprzedni właściciel dał mi też letnie. Letnie opony były stare i zużyte więc kupiłem nowe i ciągle jest taka sama sytuacja. Pojechałem na badanie zbieżności i okazało się, że była troszkę źle ustawiona. Diagnosta zablokował kierownicę na prosto i ustawił zbieżność (na ekranie pola zmieniły się na zielone, wcześniej były czerwone). Mimo to kierownica dalej jest skręcona, tylko trochę mniej. Dlaczego tak się dzieje? Zostawić to tak jak jest i tak jeździć? A może wyregulować na drążkach kierowniczych? Podczas jazdy nie odczuwam tego skręcenia. Jak nie patrzę na kierownicę, to da się nawet zapomnieć, że jest krzywo. Proszę o pomoc.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #781858 Wysłany: 03 Sie 2015, 12:50; 
 Temat postu: Re: skręcona kierownica
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.4 8V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Fresh
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 04 Lut 2015,
Posty: 142
Czy ciśnienie w oponach jest poprawne? Jest opcja, że któreś koło może być źle wyważone. Niestety, w takim wypadku nawet drobnostka może mieć znaczenie... :?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781859 Wysłany: 03 Sie 2015, 13:31; 
 Temat postu: Re: skręcona kierownica
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 17 Lis 2014,
Posty: 16
Dzięki, ale wydaje mi się, że to nie jest wina opon, bo na starych było to samo. Opony były kupione nowe, wyważone i napompowane w serwisie opon. Jak puściłem kierownicę podczas jazdy, to jedzie prosto i nie ściąga, pod koniec tylko minimalnie zjechałem z prostej linii, ale to chyba z powodu nierównej jezdni.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781861 Wysłany: 03 Sie 2015, 13:57; 
 Temat postu: Re: skręcona kierownica
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 20 Lis 2014,
Posty: 157
Pomógł: 1
Mechanik sie nie popisał dokładnością raczej.
zxcv napisał(a):
A może wyregulować na drążkach kierowniczych?

Skróć np. o 1/4 obrotu prawy i o 1/4 wydłuż lewy drążek. Tylko dokładnie..o ile masz dobrze ustawioną przez mechanika zbieżność(a raczej rozbieżność) wypadkową obu kół.

[ Dodano: 03 Sie 2015, 12:54 ]

zxcv napisał(a):
Jak puściłem kierownicę podczas jazdy, to jedzie prosto i nie ściąga

Zbieżność nie ściąga, bardziej różne kąty pochylenia kół. Samochód zawsze dązy do ustawienia kół na wprost i u jednych zdarza się tak / \ a u innych tak \ /. Dlatego przy przednim napedzie powinny byc lekko rozbiezne bo siła ciągu przedniego napedu dązy do ustawienia ich tak I I co skutkuje mniejszym zużyciem opon, mniejszymi oporami toczenia i mniejszym zużyciem paliwa.

_________________
10/100 :(...tyle spala w mieście zimą na krótkich odcinkach, ale mam zamiar go ujarzmić i przechytrzyć :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781876 Wysłany: 03 Sie 2015, 19:53; 
 Temat postu: Re: skręcona kierownica
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 17 Lis 2014,
Posty: 16
Dzięki. Zastanawiam się tylko czy warto ruszać te drążki, jeszcze przez niedokładność zepsuje zbieżność. To skrzywienie za bardzo mi nie przeszkadza, myślę że się przyzwyczaję.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO