You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #63086 Wysłany: 12 Lis 2007, 13:41; 
 Temat postu: Fotele cz.1 [ demontaż, nie przesuwa się, nie odchyla się ]
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Warszawa/Piaseczno
Rejestracja: 10 Kwi 2007,
Posty: 68
Prawdę mówiąc to jeszcze się do tego nie zabierałem, ale może tkoś z Was demontowal juz w Swoim kropku fotele przednie? Prośba o podpowiedź.

Dzięx
Pacek

_________________
PuntoGO!


Góra
 Profil  
 

 
 Post #76456 Wysłany: 31 Gru 2007, 17:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 31 Gru 2007,
Posty: 160
Heja,
Ja tez musz zdemontowac fotel pasazera bo... sie zepsul...:/
Udalo Ci sie tego dokonac?
Jesli tak to poprosze o jakies instrukcje.
Pozdrawiam

_________________
Pierwsza i najlepsza: 1.2 8v LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76473 Wysłany: 31 Gru 2007, 17:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Bielsko-Biala
Rejestracja: 29 Wrz 2007,
Posty: 144
4 śruby imbusowe (chyba 5 mm). Jeżeli w fotelu jest poduszka - wypiąć wtyczkę (jest pod fotelem). Operacja b. prosta. Śruby łatwo dostępne.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76710 Wysłany: 02 Sty 2008, 01:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Rejestracja: 28 Sie 2007,
Posty: 330
wlodwoz napisał(a):
4 śruby imbusowe (chyba 5 mm). Jeżeli w fotelu jest poduszka - wypiąć wtyczkę (jest pod fotelem). Operacja b. prosta. Śruby łatwo dostępne.


dokladnie nic dodac nic ujać :) - ja to robilem kiedy musialem zdjac i zalozyc pokorwce na fotele bo sie troche brzydkie zrobily po takim czasie eksploatacji :oops:

_________________
FIAT PUNTO MK2 1,2 8v SX - "CZARNA ŻABKA" Image - SPRZEDANY.

SEAT LEON 1M 1.9TDI ASV - 110KM BYŁO JEST 147KM Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #76781 Wysłany: 02 Sty 2008, 14:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 31 Gru 2007,
Posty: 160
dokladnie, nie jest to wieksza filozofia,
4 sruby 6mm i po krzyku.
Poprzedni wlasciciel albo sie bawil z tymi fotelami, albo samo sie zrobilo tak, ze: 2 przednie sruby od fotela pasazera byly praktycznie odkrecone;/ Wiec radze wszystkim zerknac na swoje.
Ja swoj fotel musze rozkrecic, bo oparcie sie skrzywilo gdy zmienialem jego kąt i jest teraz przekrzywione do wewnątrz samochodu. Mam nadzieje ze tylko jakies srubki sie poluzowaly i obejdzie sie bez wymiany foteli. Pokrowce tez sie przydadza, bo szybko sie zdziera tapicerka z tych fotelikow;/
Pozdro

_________________
Pierwsza i najlepsza: 1.2 8v LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #78285 Wysłany: 05 Sty 2008, 17:52; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 06 Paź 2007,
Posty: 46
Ja mam przy okazji małe pytanko do kolegów: fotel kierowcy w moim autku (3d) ma tzw. pamięć ustawienia, czyli po złożeniu oparcia można go przesunąć do przodu by ułatwić pasażerom wsiadanie, a potem on wraca do pierwotnego ustawienia. U mnie coś nawaliło, bo mogę tylko złożyć oparcie ale fotel nie chce "do przodu jechać". Po stronie pasażera wszystko OK. Czy wiecie jak mogę to naprawić?

_________________
Punto II SX 1.2 8V, 2000 r. "Stealth"

Image Piszę poprawnie po polsku


Góra
 Profil  
 
 
 Post #78357 Wysłany: 05 Sty 2008, 20:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 31 Gru 2007,
Posty: 160
tez mam to samo, z tym ze u mnie działa ten system po stronie kierowcy, a po stronie pasazera nie dziala;/
Jesli ktos juz mial z tym do czynienia to chetnie zaczerpne informacji.
Pozdrawiam

_________________
Pierwsza i najlepsza: 1.2 8v LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #78481 Wysłany: 06 Sty 2008, 02:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dobczyce
Rejestracja: 04 Paź 2007,
Posty: 115
no ja mam tak samo od strony kierowcy ciezko chodzi ale chodzi smarowalem i nic z tego. cale szczescie nie woze nikogo z tylu

_________________
punto 1.2 16v sporting


Góra
 Profil  
 
 
 Post #78826 Wysłany: 06 Sty 2008, 21:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Van
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Pabianice
Rejestracja: 29 Maj 2007,
Posty: 536
dan napisał(a):
Ja mam przy okazji małe pytanko do kolegów: fotel kierowcy w moim autku (3d) ma tzw. pamięć ustawienia, czyli po złożeniu oparcia można go przesunąć do przodu by ułatwić pasażerom wsiadanie, a potem on wraca do pierwotnego ustawienia. U mnie coś nawaliło, bo mogę tylko złożyć oparcie ale fotel nie chce "do przodu jechać". Po stronie pasażera wszystko OK. Czy wiecie jak mogę to naprawić?


Uszkodzona jest linka która za to odpowiada. Muszisz zdjąć osłone z fotela od strony wewnętrznej (tej z której masz regulacje kąta oparcia) i będziesz miał ją jak na dłoni.

Image

_________________
Tu był podpis


Góra
 Profil  
 
 
 Post #79018 Wysłany: 07 Sty 2008, 09:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Warszawa/Piaseczno
Rejestracja: 10 Kwi 2007,
Posty: 68
Lupus napisał(a):
dan napisał(a):
Ja mam przy okazji małe pytanko do kolegów: fotel kierowcy w moim autku (3d) ma tzw. pamięć ustawienia, czyli po złożeniu oparcia można go przesunąć do przodu by ułatwić pasażerom wsiadanie, a potem on wraca do pierwotnego ustawienia. U mnie coś nawaliło, bo mogę tylko złożyć oparcie ale fotel nie chce "do przodu jechać". Po stronie pasażera wszystko OK. Czy wiecie jak mogę to naprawić?


Uszkodzona jest linka która za to odpowiada. Muszisz zdjąć osłone z fotela od strony wewnętrznej (tej z której masz regulacje kąta oparcia) i będziesz miał ją jak na dłoni.

Image



Miałem ten sam problem :D dlatego założyłem ten temat...
Fotele przestały Wam działac bo zapewne ułamała się linka, która jest odpowiedzialna za działanie "pamięci". Chcialem dokupić w ASO tą linkę ale krzykneli mi 120 zł za kawałek druta :shock: i stwierdzilem że dorobie sobie sam. I takim sposobem zaoszczędziłem 120 zł a fotel działa jak przed awarią.

_________________
PuntoGO!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #79030 Wysłany: 07 Sty 2008, 10:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 31 Gru 2007,
Posty: 160
jakiej uzyles linki? wydaje mi sie ze mozna taka kupic np w sklepie rowerowym?

_________________
Pierwsza i najlepsza: 1.2 8v LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #79289 Wysłany: 08 Sty 2008, 00:13; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 06 Paź 2007,
Posty: 46
Dzięki za odpowiedź! :D Rozumiem że demontaż całego fotela nie jest konieczny? A jakieś punkty zaczepienia tej linki? Wezmę się za robotę jak troszkę cieplej na dworze się zrobi :wink:

_________________
Punto II SX 1.2 8V, 2000 r. "Stealth"

Image Piszę poprawnie po polsku


Góra
 Profil  
 
 
 Post #79339 Wysłany: 08 Sty 2008, 09:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Warszawa/Piaseczno
Rejestracja: 10 Kwi 2007,
Posty: 68
sławu napisał(a):
jakiej uzyles linki? wydaje mi sie ze mozna taka kupic np w sklepie rowerowym?


ja użylem najzwyklejszej stalowej linki, która znalazłem w garażu...

[ Dodano: 08 Sty 2008 09:49 ]
dan napisał(a):
Dzięki za odpowiedź! :D Rozumiem że demontaż całego fotela nie jest konieczny? A jakieś punkty zaczepienia tej linki? Wezmę się za robotę jak troszkę cieplej na dworze się zrobi :wink:


Ja dla wygody zdemontowałem fotel, zdecydowanie lepszy dostęp. Jak odkręcisz osłonę, za którą kryje się ta linka to bedziesz widział co jak tam działa. Myślę że nie będziesz mial z tym większych problemów...

_________________
PuntoGO!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #79545 Wysłany: 08 Sty 2008, 21:26; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 06 Paź 2007,
Posty: 46
OK, dzięki :D

_________________
Punto II SX 1.2 8V, 2000 r. "Stealth"

Image Piszę poprawnie po polsku


Góra
 Profil  
 
 
 Post #104352 Wysłany: 18 Mar 2008, 11:58; 
 Temat postu: Fotel pasażęra, nie odsuwa się!
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 02 Mar 2008,
Posty: 100
Witam forumowiczów!

Mam takie problem z fotelem pasażera! Urwała mi się ta metalowa linka która składa fotel jak ktoś do tyłu wsiada. No i teraz muszę cały fotel przesuwać aby ktoś zasiadł z tyłu a potem znów odsuwać aby ktoś do przodu się zmieścił. Wiecie co na to poradzić?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #104354 Wysłany: 18 Mar 2008, 12:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 31 Gru 2007,
Posty: 160
u mnie tez z tymi fotelami jest zabawy co nie miara...
Nie pozostaje nic innego jak odkrecenie fotela, rozkręcenie go i wymiana linki... albo kupno nowych fajniejszych foteli :)

_________________
Pierwsza i najlepsza: 1.2 8v LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #104366 Wysłany: 18 Mar 2008, 13:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 02 Mar 2008,
Posty: 100
Próbowałem bawić się w jakieś druciki, lineczki. Ale to musi być chyba dokładnie oryginał ze sprężyną. Bo to pociąga zapadkę z bardzo dużą siłą i wszystko co stosowałem było albo za słabo naprężone albo się urywało. Może ktoś wie ile takie coś kosztuje?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #116345 Wysłany: 18 Kwi 2008, 15:57; 
 Temat postu: Fotel kierowcy, czarna magia?
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 02 Mar 2008,
Posty: 100
Witajcie!

Swego czasu, znalazłem przypadkowo pod siedzeniem kierowcy dziwną rzecz, mianowicie jakiś siłownik?

A problem jest w tym, że podczas podnoszenia fotela (tą wajchą z boku), to do góry idzie mi tylko lewa strona, a prawa nie ma w ogóle podparcia jak fotel się podniesie, więc jak usiądę to prawa strona opada. Tak więc, ma to coś wspólnego z tym siłownikiem.

Ale jest problem, zanurkowałem pod fotel i siedziałem tam dobre 30min patrząc się jak sroka w kość, i za cholerę nie wiem gdzie on powinien się znajdować.

Mam prośbę, czy ktoś kto ma fotel z regulacją wysokości mógłby zobaczyć czy nie znajduje się tam jakiś taki siłownik czarny?

Z góry dziękuję! :twisted:


Image
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #116882 Wysłany: 20 Kwi 2008, 00:01; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 27 Wrz 2007,
Posty: 44
u mnie tez taki silownik jest i wg mie on jest po to zeby odciążyć wajchę podnoszenia do góry fotela.Gdybysmy mieli zamą wajchą podnosić nasz cały ciężar to najprawdopodobniej szybko by sie ta wajcha zepsuła,więc ten wiłownik wspomaga ją. A odnośnie podnoszenia się tylko jednej strony ja to ja mialem to samo. I sposowodane u mnie to bylo tym, że rurka ktora przenosiła podnoszenie na drugą stronę fotela urwała się (tzn podlegała ona skręcaniu i obkręcila się na mocowaniu) wymontuj fotel i zespawaj tą rurkę i będzie ok !!! Pozdrawiam!!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #116919 Wysłany: 20 Kwi 2008, 10:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 02 Mar 2008,
Posty: 100
A mógłbyś jakoś zrobić fotkę gdzie on się znajduje!

Uszkodzeń zbytnio tam nie widzę, podnosiłem fotel i ogólnie działa wszystko dobrze. Ale problem w tym, że ta prawa strona (bez wajchy) nie ma podparcia na samym rogu. Jeżeli się usiądzie to opada. Ten siłownik myślę podpierał to.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #117074 Wysłany: 20 Kwi 2008, 20:49; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 27 Wrz 2007,
Posty: 44
bo u mnie też nie bylo widać że coś sie urwało. to jest miejsce gdzie ta rurka przechodzi w mniejsza rurkę i na łączeniu u mnie pękła... (objawy były te same.zdemontuj fotel i zobaczysz to pęknięcie. Postaram sie zrobić tego zdjęcie jak bede miał okazję. pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #117192 Wysłany: 21 Kwi 2008, 00:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 02 Mar 2008,
Posty: 100
Gdzie ona się znajduje mniej więcej? Bliżej oparcia czy bliżej końca siedziska? Bo jedna poprzeczna belka idzie zaraz na początku siedziska, a potem na końcu (pod oparciem) idzie kolejna rurka *wygięta na końcach.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #117469 Wysłany: 21 Kwi 2008, 20:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 16 Sie 2007,
Posty: 128
LocDog napisał(a):
Próbowałem bawić się w jakieś druciki, lineczki. Ale to musi być chyba dokładnie oryginał ze sprężyną. Bo to pociąga zapadkę z bardzo dużą siłą i wszystko co stosowałem było albo za słabo naprężone albo się urywało. Może ktoś wie ile takie coś kosztuje?

gdyby ktoś namierzył numer katalogowy takiej linki bądź był w stanie sprecyzować co należy kupić aby naprawićowy mechanizm to będe wdzięczny ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #117559 Wysłany: 21 Kwi 2008, 21:40; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 27 Wrz 2007,
Posty: 44
LocDog napisał(a):
Gdzie ona się znajduje mniej więcej? Bliżej oparcia czy bliżej końca siedziska? Bo jedna poprzeczna belka idzie zaraz na początku siedziska, a potem na końcu (pod oparciem) idzie kolejna rurka *wygięta na końcach.

to ta co idzie przez całość pod oparciem i jest wygieta na końcach:D do niej o ile dobrze pamiteam jest przyczepiona ta dolna część siłowniczka. Wygospodaruj sobie wolny weekend spawareczke bo i tak i tak musisz wymontowac fotel zeby to zrobic (4 śruby wiec spokojnie dasz rade)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #117561 Wysłany: 21 Kwi 2008, 21:42; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 27 Wrz 2007,
Posty: 44
mialem to samo i zastosowalem po prostu drut przymocowany do tej sprężyny i narazie daje rade(wogole zrobiłem to bez wymontowywania fotela :P) a tak woogle to w drugim fotelu w Aso poprzedniemu włascicielowi zastosowali linke hamulcową(albo lepiej od przerzutki) od roweru i faktycznie to niezły patent..


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO