You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 10:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #783164 Wysłany: 23 Sie 2015, 17:46; 
 Temat postu: Kilka małych problemów.
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HSD
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 26 Lip 2015,
Posty: 3
Witam.

Ostatnio dorwałem Punciaka za bezcen w ogólnym stanie bardzo dobrym, ale posiada kilka problemów, może wiecie czym są niektóre spowodowane.

1. Punciak losowo odpala się w taki sposób że wskakuje na 2,5 tysiąca obrotów i jak się go biegiem nie przydusi to obroty nie spadną, jeździłem tak z 15 minut nawet żeby sprawdzić czy opadnie i nic się nie zmieniło, jedyna pomoc to wyłączyć silnik, wyjąć kluczyk i odpalić od nowa - wszystko się uspokaja. Wina komputera?

2. Nie wiem czy "ten typ tak ma", zapytam. Chodzi o wskaźnik poziomu paliwa, a bardziej o jego bezsensowne pływanie. Mając około pół zbiornika, auto potrafi pokazać zarówno rezerwe jak i pełny bak, w zależności od tego co akurat robię, czy daje gazu, czy luz, czy skręcam czy jadę prosto, ale głównie zmiane widać w zależności czy gaz jest wciśnięty czy nie. Trochę irytujące bo nie wiadomo tak naprawdę czasem ile tego paliwa jest.

3. Auto gdy ma mało paliwa nie chcę odpalić, wydaję mi się że to kwestia pompy paliwa, ale pewny nie jestem. Gdy w zbiorniku powinno być jeszcze ze 2-3 litry auto po prostu odpala na sekunde i gaśnie i nic na kończące się paliwo nie wskazuje podczas jazdy, ale jak już się silnik zgasi i się go odpalić potem próbuje to nic z tego. A jak odpowiednio krzywo się go postawi to nawet rezerwa się palić nie musi i nie odpali (w sensie odpala zawsze na sekunde i gaśnie). Trzeba go wtedy zepchnąć na równe, poczekać z 10-15 sekund i odpalać dopiero.

4. Kwestia spalania, nie mam może najlżejszej nogi, ale nie jeżdże też jak na rajdach, a mimo wszystko w mieście równiutko 10l/100km i nie chce auto zejść poniżej tego poziomu, nawet jak starałem się ograniczać, to chyba nie jest normalne? Punto '94, 1.2 73km.

5. Często gęsto, jak nawet minimalnie gaz się wciska, dosłownie milimetry, i się go puści to punciaka szarpie tak ze 2 razy. Ciężko powiedzieć jak, ale im niższy bieg tym bardziej. I nie jestem w stanie powiedzieć jaka jest reguła, w sensie kiedy zaczyna a kiedy przestaje.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #783165 Wysłany: 23 Sie 2015, 17:54; 
 Temat postu: Re: Kilka małych problemów.
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Broniu napisał(a):
1. Punciak losowo odpala się w taki sposób że wskakuje na 2,5 tysiąca obrotów i jak się go biegiem nie przydusi to obroty nie spadną, jeździłem tak z 15 minut nawet żeby sprawdzić czy opadnie i nic się nie zmieniło, jedyna pomoc to wyłączyć silnik, wyjąć kluczyk i odpalić od nowa - wszystko się uspokaja. Wina komputera?

Może coś z elektroniką, ale też może być gdzieś nieszczelność w dolocie. Chociaż jak wyłączenie silnika pomaga, to jednak elektronika.

Broniu napisał(a):
2. Nie wiem czy "ten typ tak ma", zapytam. Chodzi o wskaźnik poziomu paliwa, a bardziej o jego bezsensowne pływanie. Mając około pół zbiornika, auto potrafi pokazać zarówno rezerwe jak i pełny bak, w zależności od tego co akurat robię, czy daje gazu, czy luz, czy skręcam czy jadę prosto, ale głównie zmiane widać w zależności czy gaz jest wciśnięty czy nie. Trochę irytujące bo nie wiadomo tak naprawdę czasem ile tego paliwa jest.

Raczej ten typ tak ma, chyba że pływak się za bardzo poluzował.

Broniu napisał(a):
3. Auto gdy ma mało paliwa nie chcę odpalić, wydaję mi się że to kwestia pompy paliwa, ale pewny nie jestem. Gdy w zbiorniku powinno być jeszcze ze 2-3 litry auto po prostu odpala na sekunde i gaśnie i nic na kończące się paliwo nie wskazuje podczas jazdy, ale jak już się silnik zgasi i się go odpalić potem próbuje to nic z tego. A jak odpowiednio krzywo się go postawi to nawet rezerwa się palić nie musi i nie odpali (w sensie odpala zawsze na sekunde i gaśnie). Trzeba go wtedy zepchnąć na równe, poczekać z 10-15 sekund i odpalać dopiero.

Padająca pompa bardzo możliwa, ale jak jeździsz z taką ilością paliwa w baku to sie nie dziw, bo wtedy pompa szybko pada.
Spalanie ciut wysokie, ale ten silnik potrafi tyle spalić, kwestia tego ile się w korkach stoi.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #783251 Wysłany: 24 Sie 2015, 16:52; 
 Temat postu: Re: Kilka małych problemów.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: krzysztof
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 12 Lut 2014,
Posty: 188
Pomógł: 10
Zacznij od prostych czynności - wyczyść klemy i przy przepustnicy sprawdź wszystkie gumowe wężyki.

_________________
Najlepszy tuning to brak tuningu !


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO