You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 11:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #783364 Wysłany: 26 Sie 2015, 16:20; 
 Temat postu: Stuki w podwoziu, może już ktoś to przerabiał ?
Offline
Puntoświr

Miejscowość: GRUDZIĄDZ
Rejestracja: 29 Lip 2008,
Posty: 130
Witam,
Wiem , że sprawa trudna ponieważ mogę tylko służyć opisem . Do pasji doprowadzają mnie stuki w podwoziu. Przeglądnąłem wszystko. Leżałem pod samochodem kilka godzin, szarpałem wszystkim i nic. Stuki są nieregularne. Przypominają hałas obijającego się tłumika o podwozie lub luźnego zacisku hamulcowego. Zamki drzwi też sprawdzałem i regulowałem od nowa. Nawet zdejmwałem tapicerki wszystkich drzwi, żeby zobaczyć czy coś nie odkręciło się i nie wpadło na dno drzwi. Też nic.Pokrywa bagażnika też sprawdzona.Stuki występują oczywiście podczas jazdy na nierównym terenie.Po stronie pasażera w okolicy słupka między drzwiami. ALE ZAUWAŻYŁEM też, że podczas rozruchu silnika przy zaparkowanym samochodzie z pochyleniem w stronę pasażera też pojawia się ten hałas. Wtedy kiedy samochód "buja sie" podczas pracy rozrusznika. Jeżeli autko zaparkowane jest prosto lub przechylone w stronę kierowcy jest idealna cisza. Już nie mam koncepcji co to może być. Może ktoś już to przerabiał ?
I jeszcze jedna uwaga . Jedyny lużny element, przypominający ten hałas to stuki podczas przesuwania półosi od strony pasażera. Czy półos może mieć luz między skrzynią a przegubem koła ? Bardzo proszę o jakieś sugestie.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #783381 Wysłany: 26 Sie 2015, 20:27; 
 Temat postu: Re: Stuki w podwoziu, może już ktoś to przerabiał ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Jak problem dotyczy słupka środkowego to trzeba się do niego dobrać. Znajduje się tam zwijacz pasów z całym dobrodziejstwem inwentarza. Można także sprawdzić czy to nie pas. Zapiąć go na fotelu i pojeździć. Może to być także fotel wraz z mechanizmem pochylania oparcia.

Sam pamiętam jak potrafi stukać śruba mocowania fotela odkręcona o 1/4 obrotu.

Sama półoś może przesuwać się nieznacznie w kierunku swojej osi. Ja ze stukami jeździłem 6 lat (innym autem) po czym okazało się, że listwa przekładni kierowniczej ma luz promieniowy. Waliło jakby koło miało odpaść, a luzów na końcówce i sworzniu zero.

P. S. Uwaga na pirotechniczny napinacz pasa bezpieczeństwa. Można sobie odstrzelić to lub owo.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #783472 Wysłany: 27 Sie 2015, 20:45; 
 Temat postu: Re: Stuki w podwoziu, może już ktoś to przerabiał ?
Offline
Puntoświr

Samochód: Alfa Romeo 159
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Podolsze
Rejestracja: 13 Mar 2010,
Posty: 182
Pomógł: 5
Ja 5 lat jeździłem zanim doszedłem co mi stukało z tyłu po prawej stronie, ASO, szarpanie, stukanie, kręcenie nic nie pomogło dopiero kawałek gąbki pod plastik uspokoił moje uszy więc życzę cierpliwości i wytrwałości w walce z stukami, co do przodu to sprawdź łączniki stabilizatora one potrafią się różnie objawiać

_________________
AR 159 1.9 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #783478 Wysłany: 22 Paź 2015, 21:40; 
 Temat postu: Re: Stuki w podwoziu, może już ktoś to przerabiał ?
Offline
Puntoświr

Miejscowość: GRUDZIĄDZ
Rejestracja: 29 Lip 2008,
Posty: 130
Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem isugestie kolegów. Co do łącznika stabilizatora to już je wymieniłem w zeszłym tygodniu. Były trochę zurzyte ale ich wymiana nie pomogła. Otworzyłem pokrycie słupa, żeby dotrzeć do zwijacza pasa bezpieczeństwa. Tam też wszystko OK. Poduszki silnika i skrzyni też OK. Tak więc ciągle szukam przyczyny. Co do gąbek to już też to przerabiałem. Popodkładałem je wszędzie tam, gdzie mogły wygłuszyć te stuki.
Pozdrawiam

[ Dodano: 22 Paź 2015 21:40 ]

No w końcu !! Zlokalizowałem te denerwujące stuki w zawieszeniu. Dochodziły one według mnie gdzieś z zawieszenia lub podwozia, po prawej stronie spod siedzenia pasażera. Ale to były tylko domysły. Przyczyna okazała się zupełnie inna. Te stuki powodowała uszkodzona prawa poduszka silnika (od strony rozrządu) Cena nowej to 180 zł. Drogo. Na razie wypełniłem zużyte części gumowe poduszki gumą od tak zwanych "japonek". Jest cicho. Wreszcie cicho po roku poszukiwań.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO