You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 15:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #783840 Wysłany: 02 Wrz 2015, 21:44; 
 Temat postu: Problem Sterownik Punto hgt pomocy
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 13 Mar 2012,
Posty: 6
Witam wszystkich
Borykam sie z problemem sterownika od stycznia. Może zaczne od początku w styczniu zatarło mi sie łożysko na rozrządzie (po wymianie) i niestety rozrząd strzelił tak wiec zrobiłem remont silnika i auto początkowo działało ale był problem z obrotami strasznie falowały wiec kupiłem silniczek krokowy nic to nie pomogło następnie wymieniłem całą przepustnice i Punto obraziło sie na dobre. Zamilkło auto jeździło od mechanika do mechanika wszyscy rozkładali ręce w końcu 3 postawił diagnoze padł sterownik (pompa paliwa nie działała )hitachi 201 (40 pinów) .Stwierdziłem że kupie i niestety byłem w szoku sterownik ten w polsce praktycznie nie występuje dostanie go graniczy z cudem szukałem pół roku auto cały czas stało w końcu wycieńczony setką telefonów do wszystkich mozliwych auto złomów ludzi sprzedających hgt na czesci padła decyzja ze kupuje całe drugie (tylko dla zestawu startowego) gdyż bardzo lubie swoj samochód i nie chce sie go pozbyć. Auto kupiłem zestaw przełożyłem moje auto zaczęło jeździć niestety długo nie cieszyłem sie tym szczęściem mineły dwa dni od uruchomienia niestety cos nie pamietam co nie zostało dokręcone i skonczyło sie tak samo jak za pierwszym razem (wygięte zawory) i padnięty drugi sterownik. Szczerze mówiąc nie chce dalej kolejne pół roku szukać sterownika 201 i stąd moje pytanie miał ktoś może do czynienia ze zmiana komputera symbol 201(40 pinowy pedał gazu linka) na 401(elektroniczny pedał gazu pinów 60) Wiem ze trzeba zmienić przepustnice na pewno pedał gazu i wiązke do komputera ale co z wiązką z komputera do silnika . Prosze o pomoc bo już powoli moja cierpliwość do mojego żółtego oczka sie kończy . Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #783843 Wysłany: 02 Wrz 2015, 22:02; 
 Temat postu: Re: Problem Sterownik Punto hgt pomocy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
pikachu1991 napisał(a):
polsce praktycznie nie występuje dostanie go graniczy z cudem szukałem pół roku auto cały czas stało w końcu wycieńczony setką telefonów do wszystkich mozliwych auto złomów ludzi sprzedających hgt na czesci

A do firmy "Kocar" w Tychach dzwoniłeś (ponoć mają tam wszystkie sterowniki do Punto).

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #783851 Wysłany: 03 Wrz 2015, 08:35; 
 Temat postu: Re: Problem Sterownik Punto hgt pomocy
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 13 Mar 2012,
Posty: 6
Ciężko mi powiedzieć do nich chyba nie. Ale szczerze mówiąc wątpię w to bo każda osoba z jaką rozmawiałem i potrzebowała tego sterownika ściąga go z zagranicy (nie bez powodu mam 2 hgt na podworku) .Poza tym wolałbym przerobić cześć instalacji i iść w 60 bo te 40 są strasznie delikatne .


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO