You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 09:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #783924 Wysłany: 04 Wrz 2015, 10:31; 
 Temat postu: Świecące światła po wyciągnięciu kluczyka
Offline
Forumowicz

Imię: Bartek
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 04 Wrz 2015,
Posty: 3
Witam wszystkich na forum. Moja żona jest szczęśliwym właścicielem Punciaka. W zeszłym tygodniu przydarzyła się niemiła niespodzianka kiedy rano chciała jechać samochodem. Opiszę całą sytuację:

Tak się zdarzyło, że jeździłem jej samochodem i po powrocie do domu zapomniałem przekręcić wyłącznik świateł na 0 i zostawiłem odsunięte szyby. Przy wyciągniętym kluczyku światła tak czy tak nie powinny świecić. Stało się tak, że zapomniałem o szybach i auto stało pod domem tak do rana. Nie padał wtedy wcale deszcz, ale w nocy wilgotność była spora, bo auto rano było całe pokryte rosą. Rano ktoś wychodząc do pracy zauważył, że w Puncie świecą się światła z przodu. Podszedł zatem do auta, przekręcił wyłącznik na 0 i pojechał swoim autem do pracy. Żona rano postanowiła gdzieś jechać, idzie do auta a tam świecą się światła postojowe. Wchodzi do auta, próbuje odpalić ale bateria rozładowana, prawie nie kręci. Zawołała mnie, sprawdzam, przekręcam zapłon, światła w pozycji 0 a tu raz świecą się postojówki, za chwile świeci się ciągłym światłem lewy przedni kierunek, za chwile z przodu nic nie świeci, a z tyłu świeci jedna postojówka. Wziąłem prostownik, podładowałem akumulator. Po podładowaniu samochód odpalił, włączam światła mijania, te jednak się nie świecą, świecą jedynie postojówki. Gasze, zapalam i tak na zmianę świecą się albo postojówki, albo kierunek itd. Czynność powtarzam kilkukrotnie, światła cały czas wariują. Postanowiłem się przewieźć, przejechałem kilka kilometrów, gasiłem samochód, ale światła dalej wariowały. Przejechałem jeszcze kilka kilometrów, wróciłem do domu, zgasiłem auto, przekręciłem światła na 0 i ... problem znikł czyli żadne światła się nie świeciły, a po odpaleniu wszystkie działały tak jak należy. W ten dzień był upał, zostawiłem więc auto na słońcu, zostawiłem na ten czas otwarte szyby i do tej pory problem więcej nie wystąpił.

Mam w związku z tym pytanie, czy to mogło być spowodowane tym, że włącznik przy kierownicy przez noc złapał wilgoci i zaczął wariować ? czy przejmować się tym, jechać z tym do elektryka ? Mam obawy przed tym, że w któryś dzień żona rano będzie chciała jechać do pracy, a światła znów powariują i rozładują akumulator przez noc.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #783951 Wysłany: 04 Wrz 2015, 23:59; 
 Temat postu: Re: Świecące światła po wyciągnięciu kluczyka
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź - Piotrków Tryb.
Rejestracja: 02 Mar 2015,
Posty: 136
Pomógł: 6
Bardziej bym obstawił że sterownik nadwozia dostał wilgoci wysuszyłeś na upale i problem się naprawił nie ma co panikować.

_________________

Punto mk2 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM ? (dziwna wersja z klimą), Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO