You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #776778 Wysłany: 29 Maj 2015, 15:21; 
 Temat postu: Dźwięk kierunkowskazu i ostrzeżeń - Punto 2012 z 2014
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 0.9 105KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 28 Paź 2014,
Posty: 152
Pomógł: 1
Dzień dobry,

Po kilku miesiącach od zakupu Punto MK7 zauważałem, że nie zawsze słychać dźwięk kierunkowskazów (pyk, pyk, pyk). Początkowo myślałem, że to kwestia prędkości (jakiś rodzaj inteligentnego rozwiązania). Później, że to kwestia rozgrzania samochodu. Obie opcje odpadają bo działa to losowo. Po jakimś czasie zauważyłem, że nie słychać dźwięku czujników parkowania. Zanim upewniłem się, że nie słychać, znowu minął jakiś okres. Wcześniej gdybałem, że może nie ten kąt, nie ta odległość, itp. Czujniki myłem z zewnątrz i nic. Pomyślałem, że chodzi o dźwięk ostrzeżeń. Sprawdziłem, że w czasie, gdy nie działa sygnał czujników parkowania, nie działa sygnał niezapiętych pasów, przekroczenia prędkości i hamulca postojowego. Okazało się też, że w tym czasie nie działa też dźwięk kierunkowskazów. Wcześniej na 99,99 nie było takiej korelacji. Najgorzej z tymi czujnikami bo raz działają, raz nie.

Wiem, że muszę zgłosić się z gwarancją do ASO. Pytanie tylko co to jest i jak długo może zająć naprawa? Z jakiego powodu się zepsuło?

Za pomoc z góry dziękuję,
Kropokownik


Góra
 Profil  
 

 
 Post #776779 Wysłany: 29 Maj 2015, 16:08; 
 Temat postu: Re: Dźwięk kierunkowskazu i ostrzeżeń - Punto 2012 z 2014
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 04 Sie 2014,
Posty: 188
Pomógł: 2
Jak dla mnie to jakiś błąd oprogramowania/sterownika. Powinni zaktualizować i raczej będzie ok, nie wydaje mi się , żeby jakaś usterka techniczna powodowała tyle różnych cudów. Jedź do aso i niech oni się tym martwią - Ty masz gwarancje i ma działać.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #784110 Wysłany: 08 Wrz 2015, 11:18; 
 Temat postu: Re: Dźwięk kierunkowskazu i ostrzeżeń - Punto 2012 z 2014
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 0.9 105KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 28 Paź 2014,
Posty: 152
Pomógł: 1
PROBLEM SOLVED :)

Tomy, dziękuję za Twoją odpowiedź.

Zadzwoniłem do ASO. Umówili mnie na wizytę za kilkanaście dni. Po ok. godzinnych oględzinach w serwisie stwierdzili, że konieczna jest wymiana "zestawu wskaźników". Według relacji obsługi są one zintegrowane z częścią wydającą dźwięk. Ponieważ zestawu nie było na miejscu, zostałem umówiony na kolejny termin za kilkanaście dni. Cała wymiana trwała ok. godziny.

Ponieważ dźwięki działały losowo, oddałem samochód z działającym urządzeniem. Odebrałem również z działającym, z tą różnicą, że teraz działa stabilnie beż żadnych problemów (czyli, że jest ok i naprawili). Stan licznika został skopiowany przez obsługę do nowego urządzenia. Natomiast sam musiałem ustawić opcje komputera (w tym światła dzienne i doświetlanie zakrętów).

Z niniejszym postem czekałem jakiś czas aby sprawdzić skuteczność naprawy.
Pozdrawiam Forumowiczów


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO