You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 10:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #781444 Wysłany: 26 Lip 2015, 20:10; 
 Temat postu: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
Witam :D
Nadszedł czas (chyba) na zmianę parku maszynowego 8)
Oczywiście pozycja punciaka jest niepodważalna, więc on zostaje a drugie wozidło (Fabia) raczej poleci w odsprzedaż, tak więc poszukiwany jest nastepca.
Lista nastepców jest teoretycznie otwarta, aczkolwiek poszukujący jest malo elastyczny w tym względzie więc w zasadzie jest prawie zamknięta ...
A więc tak:

1. Pierwsza opcja to ponownie Fabia, ale z innym silnikiem. Fabie jako samochód juz znam i mam juz o niej opinię (pozytywną), ale nie wiemjak się sprawdzaja w niej 1.4 16v 75, 1,9 TDI i ewentualnie 1,2 HTP.

2. 307 nie poznałem osobiście. Słyszałem co prawda o awaryjności (to co się paliło chyba) szczególnie elektorniki ale z innych źródeł też mam opinię, że generalnie nie jest źle i to raczej ogólna zła opinia (podobnie jak ze Stilo) wpływa na to, że ceny sa w zasadzie niskie na rynku wtórnym. Poza tym awarie sa bo są jak wszędzie, ale to żadna tam plaga i da się tym spokojnie jeżdzić. Nie ukrywam że poszukujący szczególnie miłuje Pugi, więc to w sumie faworyt. Silniki jakie tu biore pod uwagę to 1.4 i 2.0 hdi (tylko 90 z racji kosztów). Równiez z racji kosztów odrzucam 1.6 hdi ( nie straczy kasy) i 1.4hdi ( za słabe to jak na 307 i na pewno nie wytrzyma mechanicznie tyle co 2.0hdi)

3. Astra G. Miałem przyjemność poznać :D Jeżdziło się tym przyjemnie. Co do silników to nie mam danych zby wiele. Jak tam montowali 1.7TD z Izusu to nie chcę a benzyna powyżej 1.4 odpada (spalanie ma znaczenie). Myśle, że tak w 307 1.4 16v i jakis prosty diesel ze stałym turbo, bez intercollera, dwumasy byłby ok.

4. Stilon. Bede się staral lobbować w tym względzie :mrgreen: Poznac nie miałem okazji, ale z beznyzny to myslę, że nawet 1.2 da radę, ew 1.4 bo wieksze już odpadają. co do JTD to sam nie wiem. Stałą geometrie ma chyba tylko 80KM. A 100,115,120 to juz nie wiem co tam mają :? 16v odpadają bo to już nowsza elektronika ( nie wiem czy 120 tez się do tego nie zalicza). Jak ktos wie to może powie co i jak :D Generlanie technijka mnie przekonuje, Fiat w końcu.

Tak więc poproszę o opinię nt ww silników/samachodów.
Poprosze też o info, czy warto mimo wszytsko pchać się w diesla (na co mam ochotę) i do jakiego max przebiegu warto. Benzin powyżej 150 nie kupię, ale z dieslami nie miałem do czynienia.
Trzymam się zasady, że od handlarza nie kupuję, sprowadzone min 3 lata w kraju i ogólnie min 2 lata u jedngo właściciela. Poza tym zawsze oglądam i testuję dogłębnie i wolę dać te kilka zł więcej nuiż sie łakomic na cenowe okazje.

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 

 
 Post #781445 Wysłany: 26 Lip 2015, 21:03; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała
Rejestracja: 17 Gru 2009,
Posty: 583
Stilo w 1.2 nie bierz :)muł , minimum 1.4 16v

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 16v 95KM :D 2009
topic23830.html

topic22640.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781450 Wysłany: 26 Lip 2015, 22:09; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Damian0907 napisał(a):
Stilo w 1.2 nie bierz :)muł , minimum 1.4 16v


1.4 16v ponoć lubią olej :E generalnie zależy czego oczekujesz i jakie odcinki pokonujesz.1.6 w Stilo były dwa silniki, jeden miał 103KM a drugi chyba 105KM. Któryś z nich miał problem z elektroniką silnika no i poza tym apetyt na olej. Jeśli chodzi o diesla, mam do czynienia z 1.9 jtd 115KM, przebieg podobno 180kkm. Ile ma nikt nie wie, dwumas sie odzywa a tak poza tym silnikowo ok. Typowy klekot. Generalni silniki Fiata JTD mają dobre opinie. Natomiast w Fabii odpusciłbym silnik 1.2 12v problem z rozrządem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781453 Wysłany: 26 Lip 2015, 22:52; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
steyr napisał(a):
1.2 12v problem z rozrządem


Nom, słyszałem. Aczkolwiek poza tym to raczej bezawaryjny silnik.
Moc to inna sprawa ... ale generalnie chodzi o bardziej o spalanie niz o moc. Choc też fakt, że słaby silnik, który teoretycznie ma malo palić będzie się męczył z samochodem i spalanie wyjdzie pewnie jak w 1.4

Dlatego własnie, generalnie nastawiam się na 1.4 jako optymalne rozwiązanie jesli chodzi o Pb.

steyr napisał(a):
dwumas sie odzywa

A jakie to objawy daje :?:

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781462 Wysłany: 27 Lip 2015, 09:34; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
W Fabii 1.2 pali 0.5-1l więcej niż 1.4, a dosłownie litr mniej niż 1.4 16v..... a prawda taka, że jedzie dopiero 16v ;).
przerabiam z tesciem fabie 1.4 i przyspieszenie jak punto 1.2,a może i troszkę gorsze + 8 l to standard


Góra
  
 
 
 Post #781470 Wysłany: 27 Lip 2015, 11:28; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Rejestracja: 01 Wrz 2012,
Posty: 3223
Pomógł: 23
Fabia 1.2 to porażka, strach tym wyprzedzać :E

307 jeździłem, i benzynką 1.6 i dieselkiem 2.0, w benzynowym non stop problemy z elektryką (w sumie nie był zbytnio dbany), za to dieselek zero problemów, właścicielem jest ojciec mojej dziewczyny, więc często go widuje i nikt nie narzeka na niego ;)

Astra G, kiedyś się rozglądałem za Bertone lub Bertone cabrio, ale z silnikiem 2.0+, za to kolega śmigał najpierw 1.4 16v a potem 1.8 16v, dużej różnicy w spalaniu nie ma, za to 1.8 zbiera się dużo lepiej i mniej lubuje się w oleju ;)

Stilonem nie miałem okazji jeździć więc się nie wypowiadam, żeby bzdur jakiś nie napisać :E

lioton napisał(a):
steyr napisał(a):
dwumas sie odzywa

A jakie to objawy daje

telepanie budą
szarpanie przy ruszaniu
itp ;)

_________________
Błękitny Bezdasznik :D- topic50386.html
Black and White Bravo - topic61253.html

Czy masz już darmowe Assistance?

_____________________________


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781485 Wysłany: 27 Lip 2015, 15:15; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
adiszek napisał(a):
W Fabii 1.2 pali 0.5-1l więcej niż 1.4, a dosłownie litr mniej niż 1.4 16v..... a prawda taka, że jedzie dopiero 16v ;).
przerabiam z tesciem fabie 1.4 i przyspieszenie jak punto 1.2,a może i troszkę gorsze + 8 l to standard


Hmm :? czyli z dedukcji mojej wynika, że
1.4 (w domyle chyba chodzi Ci o 1.4 mpi 60/68) - 8l
1.2 - 8,5-9l
1.4 16v - 9,5-10l :shock:
:?:

No bo piszesz 1,2 0,5-1l więcej niż 1.4 (8v) a 1.4 (8v) podajesz 8l
Z tym 1.4 mpi(8v) to się zgodzę bo własnie to w Fabii teraz mam, podchodzi pod 8l średnio a poniżej 7l nie da się za bardzo zejść, no może w trasie jadąc cały czas 80 ( ale wtedy to punciakiem sdo 4,8 się da zejśc nawet więc żaden wyczyn).

Ten 1.4 mpi w Fabii poza spalaniem nie jest zły, do 100 przyspiesza dobrze, do 80 lepiej niż punciak ale ma okropnie źle zestopniowaną skrzynię :| Ten silnik powyżej 3tys zaczyna tracić power a przelożenie 4 i 5 jest okropnie krótkie tak, że powyżej 120 to juz okropna męczarnia jest.

Zresztą w punciaku mam podobne odczucia, tzn że w 1.2 8v powinni dac dłuższe przelożenie 4 i 5 bo by sobie silnik z tym poradził. co prawada nie jest tak źle jak w Fabii bo przy 140 jest tak 3,7tys ale przydalo by sie lekko mniej.
W ogóle tak nawiasem to mnie punciak ostatnio mile zaskoczył spalając w trasie 60% autostrada (120-150), 20% zabudowany, 20% niezabudowany w 4 osoby + cały bagażnik zapakowany 5,6l ( w jedną stronę 5,73, w jedną 5,45). Co prawda wg kompa ale zgadza się to z moimi obliczeniami.

Magnes napisał(a):
za to dieselek zero problemów

Ooo :E no to powialo optymizmem.

Tylko do ile tys watro brać diesla (zakładając prawdziwy przebieg) :?:

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781489 Wysłany: 27 Lip 2015, 15:58; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Rejestracja: 01 Wrz 2012,
Posty: 3223
Pomógł: 23
lioton napisał(a):
Tylko do ile tys watro brać diesla (zakładając prawdziwy przebieg)


Ja swojego punciaka kupiłem z przebiegiem 193tys. teraz już ma ponad 200, jak narazie zaczyna się zapowietrzać sprzęgło, wtedy szarpie i ślizga, odpowietrzenie pomaga na kilka dni, więc pewnie pompka do wymiany, zaraz po zakupie miałem do wymiany szczęki i bębny, nie dlatego, że się zużyły, ale dlatego że ktoś je niechlujnie poskładał, i szczęki pospadały uszkadzając wszystko co możliwe. a tak to nic złego się nie dzieje, auto nie dymi na biało, nadal czuć moc (passaty itp. wciąga nosem spod świateł :E), i co najważniejsze dwumas jeszcze względnie dobry :)

Akurat w przypadku diesla patrzyłbym nie tyle co na przebieg co na stan: turbiny, dwumasy, w przypadku puga sprawdził wszystkie "bajery" czy działają, czy komp co chwile nie wyświetla kolejnych odłączanych systemów (np. w tej opisanej przeze mnie benzynie odłącza na starcie abs i coś tam jeszcze) oraz czy auto nie jest zbytnio rozklekotane ;)

_________________
Błękitny Bezdasznik :D- topic50386.html
Black and White Bravo - topic61253.html

Czy masz już darmowe Assistance?

_____________________________


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781498 Wysłany: 27 Lip 2015, 17:41; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Ja z tych wymienionych przez kolegę to poleciłbym Astrę G (do dziś ją użytkujemy). Astra nie zawiodła nigdy, poza cewką zapłonową to wymiany dotyczyły części eksploatacyjnych. Polecam z silnikiem 1.6 16V ma 100KM mocy jest dość dynamiczny i pali nawet lekko mniej niż 1.4. Taką Astrę dość łatwo jeszcze znaleźć w dobrym stanie, od pierwszego właściciela. Jedynie na co warto zwrócić uwagę to czy pojawia się korozja na tylnych nadkolach. Astra po 2004r występowała jako classic i ciężko znaleźć classica z innym silnikiem niż 1.4 16V (najpierw zwykły później twinport). Ma on 90KM i jest względnie dynamiczny i jest takim minimum w Astrze.
Co do 307 to znam wiele opinii od osób które kupiły je jako nowe i były w nich awarie elektroniki, generalnie jest to najgorszy samochód jakim jeździłem (jako służbowy z dieslem), przebieg nie był duży a to jechać nie chciało, autoryzowany serwis sobie z nim nie radził.

Co do Stilo, nie znam samochodu osobiście, jedynie nadmienię, że wersie po liftingu miały benzynowy silnik Opla 1.6 16V 105KM twinport.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #782630 Wysłany: 16 Sie 2015, 11:46; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
lioton dokładnie tak to reasumuj :) 1.4 (68km) pali to samo co 1.2 dlatego, że 1.2 jest ZA SŁABY DO TEJ BUDY (tak jak 1.2 65km do Grande).
Przy Fabii jedyna dobra opcja to 1.4 16v...


Góra
  
 
 
 Post #782956 Wysłany: 20 Sie 2015, 14:22; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
Witam po chwili ciszy.
Temat jest tak trochę w uśpieniu tj. trwają łowy w oczekiwaniu na dobrego zwierza :wink:

Astra i Fabia lekko zostały w tyle.
Pojawił się też nowy zawodnik - 206 z tym samym HDI 90 co w 307 - ale to w przypadku na prawdę wyśmienitej okazji.
Na pierwszy plan wysunęło się Stilo, zaraz za nim 307 i potem ze stratą reszta peletonu.

Tak więc zgodnie z tendem przedstawiam oferty :

1. http://olx.pl/oferta/fiat-stilo-jestem- ... 7d7ed8ca50

Przed chwilą złowiłem :D
Wygląda na pewny egzemplarz, tylko silnik coś bardzo czysty, ale może ktoś tak dbał jak ja o puntolota.
Na plus pewny raczej egzemplarz, dobre wyposarzenie, strona wizualna, rocznik, silnik może też (myślę do Stilona też 1.4 to min)
Na minus przebieg (mimo wszytsko), gaz (choć instalacja raczej bdb jakości), cena, odległość (300km ode mnie)
Jeśli warto to koszt byłby do przełknięcia, może te kilka stów by się ubiło 8)

Cytuj:
reflektory ksenonowe + zintegrowane światła przeciwmgłowe
hmm :roll:

2. http://olx.pl/oferta/fiat-stilo-1-9-jtd ... d2c413c4b7

Niby odrzucam sprowadzone, ale od 5 lat w kraju i u jednego właściela można już potraktowac jako krajowy.
Dane się zgadzają, od 2009 w pl, przeglądy co rok robione, przebieg też (choć to nic nie mówi)

Określam ten egz jako w miarę pewny. Nie wygląda na handlarza. Te poprawki lakiernicze to nie wiem co, może jakieś kosmetyczne rysy bo większego nic nie widać. Czy przebieg jest prawdziwy ... trudno powiedzieć. Po ogólnym stanie na miejscu może by coś więcej się poznało. Tyle co ze zdjęc to na 300tys nie wygląda (kier, pedały, siedzenia, gałka) :wink:

Na plus w miarę pewny egzemplarz, wyposarzenie, silnik (jtd 115), przebieg (?), rocznik, strona wizualna, odległość, cena
Na minus jasne wnętrze ... poza tym nie widzę jakiś oczywistych wad. No o ile przebieg się zgadza...

Cytuj:
Turbo bez zminnych faz
- taki samczek z ogłoszenia :E ale też nieścisłość bo jtd 115 ma zmienną geometrię o ile wiem. Więc albo nie wie ktoś o tym albo wsadził tam ze stałą geometrią i zoribło się jtd 80 w opakowaniu 115 (ciekawe jak taki wynalazek by jeździł)

[ Dodano: 20 Sie 2015 13:22 ]

3. http://olx.pl/oferta/peugeot-206-1-4-hd ... bd9d0fb471

206, tak żeby nie było nudno.
Taka sama sytuacja jak przy Stilonie nr.2 - powiedzmy, że krajowy.
Wygląda w miarę ok, raczej nie handlarz, przebieg mozna przyjąc za w miarę relany (mniejsze hdi raczej nie robią takich przebiegów jak 2.0)

Cytuj:
Samochód ma dwie nowe opony przednie Michelin Energy
ciekaw co z tylnymi, czy tam nie siedzi jakiś
Cytuj:
Edziogum


Na plus w miarę pewny egz, przebieg, wyposarzenie, cena, odległość
Na minus kolor (kupujący nie gustuje w odcieniach czerwieni :| ), silnik -co prawda hdi, kosztowo ok ispalanie niskie , ale 68km to może być lekko mało, diesel jednak więcej waży. Poza tym mechnicznie wytrzymałośc większych diesli będzie większa w tym samym modelu (np 2.0 hdi)

Czekam na opinie :D

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #783103 Wysłany: 22 Sie 2015, 17:43; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Syreni Gród
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 1194
Pomógł: 1
lioton napisał(a):
silnik -co prawda hdi, kosztowo ok ispalanie niskie , ale 68km to może być lekko mało

To może lepiej jeździć niż taki sam w benzynie (70-75) KM. Swoją drogą często używałem auta z HDi i jak dla mnie silniki fajne, mało palą i w miarę bezawaryjne.

_________________
BYŁO
Fiat Grande Punto 2008 1,4 77KM
Honda Accord 2007 2.0 VTEC 155KM
Toyota Corolla 2007 1.4 D4D 90KM
VW Polo 2000 1,4 MPI 60KM
Toyota Auris 2010 1,6 Valvematic 132KM
BMW 116i 2006 115KM
Reanult Clio 2007 1,4 98KM
Skoda Octavia 2012 1,6 102KM
BMW 520d 2006 163KM
Renault Laguna 2013 2,0 140KM
Opel Corsa D 2014 1,4 100KM
JEST
Renault Megane 2018 1,2 TCe 130KM
Toyota Prius Hybrid


Góra
 Profil  
 
 
 Post #783104 Wysłany: 22 Sie 2015, 17:47; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Rejestracja: 01 Wrz 2012,
Posty: 3223
Pomógł: 23
lioton, Nie patrz ile ma KM tylko ile ma niutków :D

_________________
Błękitny Bezdasznik :D- topic50386.html
Black and White Bravo - topic61253.html

Czy masz już darmowe Assistance?

_____________________________


Góra
 Profil  
 
 
 Post #783128 Wysłany: 23 Sie 2015, 02:41; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
lioton: Serio myślisz ze upolujesz nastoletnie auto w cenie niezłego roweru z przebiegiem poniżej 150000km i bez poważnych wad na aukcjach internetowych?

A później zdziwienie w społeczeństwie ze "liczniki kręco" jak co drugi z przebiegiem powyżej 150000 nie kupi. :P


Przy takich kryteriach w zasadzie nie ma dobrego wyboru, wszystko zależy od stanu egzemplarza.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #783159 Wysłany: 23 Sie 2015, 15:54; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
2 lata temu jak miałem zajawkę na sprzedaż Punta (na szczęście mi przeszło) i gadałem gościowi, że 2002 rocznik i 119 tyś przebiegu, że auto miał mój ojciec....a on mi gada : '' A serio ile miał?''
Więc ludzie myślą, że teraz każde auto jest kręcone....


Góra
  
 
 
 Post #783168 Wysłany: 21 Wrz 2015, 19:02; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
Magnes napisał(a):
Nie patrz ile ma KM tylko ile ma niutków


W sumie racja, ale też ważne gdzie te niutki są (w benzynie)
Poza tym w porównaniu do benzyny trochę niutków (i mocy) ginie w większej masie.

buladag napisał(a):
Serio myślisz ze upolujesz nastoletnie auto w cenie niezłego roweru z przebiegiem poniżej 150000km i bez poważnych wad na aukcjach internetowych?


No nie wiem ile liczysz za niezły rower ...
Poza tym to nie aukcje, tylko ogłoszenia lokalne (uogulniając).
Ludzie róznie sobie cenią, jeden za na prawdę dobra maszynę chce niewiele, drugi za złom 100% więcej niż to warte.
I tu akurat nie masz racji, ponieważ jesli do zakupu nie podchodzisz z emocjami i na chlodno wszytsko skalkulujesz to ryzyko duzo mniejsze.

Już 2 samochody wyszperałem + 2 gdzie "doradzałem" w zakupie. Wszytskie w cenie w granicach 6-10tys, 10-15 letnie z przebiegiem do 130tysi wszytskie się udały :wink: i cenowo i technicznie. Najpowazniejsza awaria były zużyte klocki ...
Tylko o tyle mam problem, że nie miłaem do czynienia z dieslem, stąd mam teraz obawy ...

adiszek napisał(a):
2002 rocznik i 119 tyś przebiegu

Hmm :? to kto by mi uwierzył, że mój puntolot z 2000 ma 78tys ...

[ Dodano: 23 Sie 2015 17:40 ]

Dwie nowości :D

1. http://olx.pl/oferta/peugeot-307-1-4-be ... 5966b14e82
Egzemplarz wyda się Ok (przynajmniej na odleglosć), cena bardzo Ok, przebieg bardzo Ok, wyposarzenie ... cóz to chyba podstawowa wersja ale wspomaganie i elektyka chyba są. Silnik wydaje mi się nieco za słaby, przynajmniej na trasę bo w mieście może by dało radę. Ale 6l to tym się chyba nie wykręci.

2. http://olx.pl/oferta/skoda-fabia-CID5-I ... 6b72e9feea
Co prawda taką Fabię teraz mam :) no ale tutaj siedzi TDI i wyposarzenie już widac niczego sobie. Od razu widac po wnetrzu że wyzsza wersja - elektryka, halogeny, tapicerka ... Trudno mi trochę ocnic na odleglosć, zdjecia nie jakieś dokładne, histroii tez w opisie brak. Wydaje sie w miarę, ciekawe czy przebieg prawdziwy ...

[ Dodano: 21 Wrz 2015 18:02 ]

Witam ponownie :D
Rozeznanie rynku nadal trwa... aktualnie zaciekawiła mnie oferta -> http://olx.pl/oferta/sprzedam-peugeot-2 ... 87e0960bcd

Co myślicie ?
Dzwoniłem, starszy Pan potwierdził przebieg, że to nie pomyłka.
Autko w rodzinie od nowości, użytkował syn, teraz ojciec, kupione w PL.
Zreszta widac bo tablice z flagą PL a nie UE.

Ponoć zadnych wad nie posiada, była tylko wymieniana listwa zderzaka z tyłu po lewej stronie raz jak podobno przy wyjezdzie z domu ktos mu lekko zachaczył wtym miesjcu.

Warto jechać :?:, mam tam 250km ...

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #784991 Wysłany: 23 Wrz 2015, 12:47; 
 Temat postu: Re: 307/Stilo/Astra G - zbieram opinie :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Syreni Gród
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 1194
Pomógł: 1
Ta 206 wygląda całkiem nieźle. Silnik niewysilony więc pewnie polata dłuuugo bez poważnych awarii. Niby kawałek masz ale wygląda ze warto.

_________________
BYŁO
Fiat Grande Punto 2008 1,4 77KM
Honda Accord 2007 2.0 VTEC 155KM
Toyota Corolla 2007 1.4 D4D 90KM
VW Polo 2000 1,4 MPI 60KM
Toyota Auris 2010 1,6 Valvematic 132KM
BMW 116i 2006 115KM
Reanult Clio 2007 1,4 98KM
Skoda Octavia 2012 1,6 102KM
BMW 520d 2006 163KM
Renault Laguna 2013 2,0 140KM
Opel Corsa D 2014 1,4 100KM
JEST
Renault Megane 2018 1,2 TCe 130KM
Toyota Prius Hybrid


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO