You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 15:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #781901 Wysłany: 04 Sie 2015, 09:21; 
 Temat postu: Punto II 1.9 JTD szereg problemów...
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Białystok / 3-city
Rejestracja: 19 Wrz 2011,
Posty: 15
Auto od zawsze sprawiało różne niespodzianki ale odkąd przesiadłem się na Subaru, a Punto jeździ tylko Żona to lawina problemów nie ma końca.

Miałem przyjemność się jeden dzień nim poruszać i co zauważyłem:


1. Świeci się kontrolka ABS, sam układ działa - czujnik, piasta/łożysko? (Słychać szum z tylnego prawego koła)

2. Po odpaleniu miga przez chwilę kontrolka świec żarowych. Pewnie któraś padła ale Żona mówi że całą zimę tak jeździła i zawsze zapalał bez problemu. Dostęp do nich to jakaś masakra

3. Nie działa wskaźnik paliwa, tylko mruga ciągle kontrolka rezerwy. Auto jeździ ale komputer nie podaje średniego zużycia itd. - komputer do wymiany?

4. Czasem zapala się kontrolka wspomagania - wspomaganie działa

5. Słychać ciągle piski od strony alternatora - pasek ?

6. Coś z tyłu piszczy na dziurach, zwalniaczach - mocowanie linki hamulca w tylnej belce?

7. Auto dymi lekko na niebiesko - turbo szczelne ale coś puszcza olej do silnika bo sprawdziłem EGR (sadza) i przepustnicę i tam olejowa masakra. Z jednej odmy też prycha olejem.




Nie wiem co z nim robić, najchętniej przekazałbym go komuś lubiącemu włoszczyznę za drobną opłatą $$... i kupił jej coś innego...


Góra
 Profil  
 

 
 Post #781992 Wysłany: 05 Sie 2015, 22:25; 
 Temat postu: Re: Punto II 1.9 JTD szereg problemów...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Pytanie jak od zawsze bo mi tu wygląda na to że kupiło się trupa za marne grosze w którym nic nigdy nikt nie robił i teraz myślisz może że ktoś wszystko wiedzący poda Ci na tacy jak to wszytko porobić, wystarczy posiedzieć na forum i poszukać tematów, na część tych problemów znajdziesz rozwiązanie jak Ci się zechce samemu nad tym posiedzieć i to porobić :> Co do ostatniego punktu za pewne silnik za jakiś czas wymagać będzie remontu :E

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #781998 Wysłany: 06 Sie 2015, 00:45; 
 Temat postu: Re: Punto II 1.9 JTD szereg problemów...
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Białystok / 3-city
Rejestracja: 19 Wrz 2011,
Posty: 15
Nie kupiło się trupa tylko auto do końca 2014 było serwisowane na bieżąco. Domyślam się, że w przeciągu 3 lat włożyłem do niego serca i pracy więcej niż Ty dla swojego. A i tak od początku 2015 co chwilę pojawiały się nowe opisane problemy. Mimo tego auto jeździ tak samo jak bez dyskoteki na desce rozdzielczej. Nie mam już jednak czasu na naprawianie na tip top i raczej za jakiś czas szrot go czeka.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #782004 Wysłany: 06 Sie 2015, 10:42; 
 Temat postu: Re: Punto II 1.9 JTD szereg problemów...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 29 Cze 2011,
Posty: 713
Pomógł: 29
1. ABS- podłączyć pod komputer i sprawdzić błędy i parametry podczas jazdy
2. Również pod komputer, a potem sprawdzić poszczególne świece czy są sprawne
3. Trzeba sprawdzić przewód od body computera do pompy paliwa w zbiorniku czy nie jest przerwany oraz sprawdzić czy na potencjometrze pływaka w zbiorniku paliwa nie ma przerwy.
4. Również diagnostyka, przyczyną może być też niedoładowany akumulator.
5. Zdjąć pasek, odpalić na moment silnik, i słuchać czy piski dalej występują. Jeżeli nie ma pisków, sprawdzić stan paska (czy nie ma pęknięć) i ewentualnej rolki napinającej. Pokręcając ręcznie za alternator (na zgaszonym silniku) sprawdzić czy nie wydaje niepokojących dźwięków.
6. Pociągać, poruszać, nasłuchiwać skąd dochodzą piski, podejrzane miejsce podlać wodą, jeżeli pisk ustanie to masz rozwiązanie co piszczy
7. W JTD występuje coś takiego jak separator odmy, warto na niego spojrzeć, wyczyścić, potrafi czasami sprawiać problemy. Ewentualnie uszczelniacze zaworowe są zużyte i auto pali olej.

_________________
'05 Punto IIFL 1.2 8V with Diego G3 LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #786871 Wysłany: 22 Paź 2015, 14:57; 
 Temat postu: Re: Punto II 1.9 JTD szereg problemów...
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 85KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 22 Paź 2015,
Posty: 11
Zastosuj sie do powyższych rad i nie powinno być problemu aby wyeliminować błąd abs-u czy wspomagania,możliwe że padł też czujnik i stad przyczyna świecącej się kontrolki. Co do świec żarowych,do dostęp jest masakrycznie trudny,ale jeżeli odpala bezproblemowo,to póki co możesz zapomnieć o problemie. U mnie po podłączeniu pod komputer,okazało się ze jedna z nich się przepalił,ale przejeździłem cały rok,zero problemów z odpalaniem takze podczas zimy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO