You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 23:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #790854 Wysłany: 15 Gru 2015, 21:49; 
 Temat postu: Punto 1.2 8V Problemy z elektryką- często rozładowany akumul
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 15 Gru 2015,
Posty: 1
Witam, od pół roku jestem nie do końca szczęśliwym posiadaczem Punto 1.2 8V 60 KM z 2000 roku, autko ma przejechane 154k km.
Niejako trafił do mnie w posagu razem z dziewczyną. I w tym momencie zaczynają się schody gdyż stał 4 lata w garażu czasem tylko odpalany. Przez pół roku wpakowałem w niego ogromną ilość pracy na szczęście biorąc pod uwagę ceny części do tego modelu niezbyt dużo pieniędzy:) aż w końcu mnie pokonał, a zaczęło się tak:
-po około 2 miesiącach użytkowania pojawiły się problemy z ładowaniem, więc miernik w dłoń i wymiana kabli alternator-rozrusznik-akumulator i regulatora ze szczotkami- problemy z ładowaniem ustały
-jeździłem miesiąc i do wymiany szczotki w rozruszniku- pali na dotyk
-od miesiąca zmagam się z rozładowanym akumulatorem (raz trzyma kilka dni a innym razem pada w jedną noc) i skończyły mi się pomysły, co zrobiłem:
1. pomiar ładowania- wolne obroty (włączone światła, dmuchawa i ogrzewanie szyby) 13,95V więc jest ok
2. pomiar poboru prądu na postoju- na początku 95 mA po ok 10 min. spada do około 30mA
3. mimo poprzednich pomiarów wypięte radio i instalacja LPG- bez rezultatu
4. rozrusznik oddany do elektromechanika- pomiary ok
5. czasem wsiadając do auta świeci kontrolka AirBag- niezależnie od tego raz odpala innym razem zbyt słaby akumulator
6. podmiana akumulatora (na nowy)- bez zmian
Jest to pierwsze auto w garażu, które zaczyna mnie pokonywać. Może ktoś miał podobny przypadek, ale przekopując się przez czeluści internetu nic nie znalazłem. Za wszelkie pomysły i porady będę bardzo wdzięczny.

_________________
Jest: VW Lupo 1.7 sdi 1999, Punto 2 1.2 8V 2000, Kawsaki KXF 250 2005
Było: Citroen Saxo VTS 2001, Mitsubishi Eclipse GS 1994, Mitsubishi Eclipse GSX 1992, Alfa Romeo 156 2.0 TS 2001


Góra
 Profil  
 

 
 Post #790863 Wysłany: 15 Gru 2015, 23:14; 
 Temat postu: Re: Punto 1.2 8V Problemy z elektryką- często rozładowany ak
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HLX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 14 Lip 2010,
Posty: 32
Pomógł: 1
Chciałbym się zapytać po czym stwierdziłeś, że akurat miałeś/masz kłopoty z ładowaniem? Jakie objawy/testy potwierdziły, że problem leży akurat w ładowaniu.

Na podstawie jakich pomiarów stwierdzasz, że akumulator jest rozładowany? Sprawdzałeś napięcie na klemach lub gęstość elektrolitu?

Dlaczego zakładasz akurat, że problem leży po stronie zbyt słabego akumulatora a nie np. uszkodzonego czujnika położenia wału?

Czy mógłbyś bardziej szczegółowo opisać objawy jakie masz podczas uruchamiania auta? Co się dzieje? Czy oraz jak kręci rozrusznik? Jak spada napięcie na klemach akumulatora podczas kręcenia rozrusznikiem?

Wymieniłeś kable od plusa do rozrusznika i alternatora czy sprawdzałeś w jakim stanie masz punkty masowe? Czy na pewno jest dobre połączenie ujemnej klemy z karoserią/silnikiem pojazdu?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO