You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #791391 Wysłany: 23 Gru 2015, 16:02; 
 Temat postu: Montaż świateł przeciwmgielnych przednich
Offline
Puntomaniak

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Pszczyna
Rejestracja: 22 Gru 2015,
Posty: 75
Witajcie, chciałbym sobie założyć przeciwmgielne przednie ale ciekawi mnie jaki jest koszt całej operacji średnio u elektryka? Jaki zestaw lamp trzeba by było mieć? Niestety ciężko coś znaleźć na ten temat w internecie.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #791395 Wysłany: 23 Gru 2015, 18:04; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych przednich
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 14 Lut 2011,
Posty: 596
Pomógł: 4
kokodzambo12 napisał(a):
Niestety ciężko coś znaleźć na ten temat w internecie.

Kolego na tym forum, co najmniej kilku użytkowników opisało jak założyć światła przeciwmgielne Mk1. :>

kokodzambo12 napisał(a):
jaki jest koszt całej operacji średnio u elektryka?


Nie daj zarabiać elektrykowi, poradzisz sobie z tym sam.

Ostatnio kupiłem dwa halogeny oryginał Carello używki za 55zł z przesyłką.
lub nowe zamienniki 60 zł za sztukę

Przekaźnik do świateł uniwersalny z podstawką 12zł w każdym motoryzacyjnym, na allegro taniej.
dwa przewody miedziane po 3 metry starczą na pewno. Koszt nie pamiętam, parę złotych.

Dwie wtyczki hermetyczne kilka zł na allegro,
http://allegro.pl/kostka-wtyk-zlacze-he ... 71623.html
ale są też za 20 zł :shock:
Przycisk może być uniwersalny za kilka zł lub oryginał panel na allegro od około 20 zł.
Uniwersalne gniazdo bezpiecznika, najlepiej hermetyczne + dwa oczka do mocowania kabla do śrub klemy akumulatora - koszt kilkanaście złotych góra


Reszta to Twoja robocizna. Zdjąć zderzak, wyciąć dziury, przykręcić lampy, przeciągnąć kable. Jak dobrze pójdzie godzina roboty.
A... najważniejsze, być może całą instalację już masz tylko nie masz samych halogenów. Ktoś pisał, że niektóre egzemplarze tak miały. Wtedy tylko podłączasz halogeny.

_________________
Punto 1.1 SX + Lpg, rocznik: 1998, 5D.
www.PiotrOnline.tk - moja galeria fotograficzna - podróże, motoryzacja PRL-u, koleje i wiele innych.
Zapraszam!

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #791396 Wysłany: 23 Gru 2015, 19:16; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych przednich
Offline
Puntomaniak

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Pszczyna
Rejestracja: 22 Gru 2015,
Posty: 75
Czemu nie daj zarabiać? Przecież to normalne, praca to praca, a ileż też może za takie coś wziąć jak mu wszystko skompletuje to tylko robocizna :3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #791397 Wysłany: 23 Gru 2015, 19:31; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych przednich
Offline
Szaman
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 5567
Pomógł: 34
kokodzambo12, bo niestety moze bcy tak jak kolega mowi moze sie okazac ze masz gotowa instalcje wytrczy kupic ori panel z PI za 20zł i halogeny za max 100zł komplet

a twoja praca to popoludniowe piwko, noz tapeciak i wyciecie 2 otworów w zderzaku...

a niestety niektorzy moga cie skasowac jkaby przynjamniej wynaleźli lek na zawąl serca ze o raku nie wspomne ;) a zalozeni tych 2 lampek to zadna filozofia i nic trudnego

na forum jest pełny manual

_________________
NISSAN JUKE 1.2 N-CONNECTA+SSGrande 1.3 MJet Dynamic '07/'08 / Grande 1.4 360* '07/'08 / ex PUNTO 1.1 SX '97/'98
Image

Image
Gadzety reklamowe, Koszulki, Kubki, Wizytówki, Ulotki, Kalendarze, Banery Reklamowe i inne..

OFICJALNE GADZETY FFP do nabycia bezposrednio na forum:
Ramki pod tablice, LEPKI FFP i Regionalne
KALENDARZE FORUMOWE 2016


Góra
 Profil  
 
 
 Post #791398 Wysłany: 23 Gru 2015, 20:07; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych przednich
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 14 Lut 2011,
Posty: 596
Pomógł: 4
kokodzambo12 napisał(a):
a ileż też może za takie coś wziąć jak mu wszystko skompletuje to tylko robocizna


Bo żyjemy w takich czasach, że robocizna kosztuje więcej niż materiał. Przynajmniej u mnie pod Poznaniem. Wbrew temu co niektórzy mówią Polska nie jest w ruinie i zbliżamy się czy tego chcemy czy nie do "zachodu". Tak właśnie jest z cenami w naszym kraju. Sorry za polityczny offtop 8) Dlatego, dziś się rzeczy wyrzuca, a nie naprawia, bo to się nie opłaca. Takie czasy... :?

Dla przykładu: Wyobraź sobie, że latem robiłem sprzęgło w Punto. Graty (tarcza, łożysko, docisk, uszczelniacz) kosztowały niecałe 300 zł i to w miarę dobrej firmy Luk. Za robociznę i to po znajomości u kolegów mechaników, którzy właśnie otwarli oficjalnie działalność zapłaciłem 500zł. ZUS kosztuje... :evil:

A drugi powód żeby robić samemu to satysfakcja. Nic tak nie cieszy niż robota wykonana samodzielnie. Zwłaszcza, że ja np. nie jestem mechanikiem, nie mam technicznego wykształcenia.

A po trzecie, grzebiąc przy aucie poznajesz swój samochód. Znając auto od podszewki, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że w trasie coś cię zaskoczy 8)

Dla mnie grzebanie przy aucie to relaks po pracy, choć jak pisałem wiedzę na temat motoryzacji mam nikłą, dopiero ją zdobywam.

_________________
Punto 1.1 SX + Lpg, rocznik: 1998, 5D.
www.PiotrOnline.tk - moja galeria fotograficzna - podróże, motoryzacja PRL-u, koleje i wiele innych.
Zapraszam!

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #791402 Wysłany: 23 Gru 2015, 22:01; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych przednich
Offline
Puntomaniak

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Pszczyna
Rejestracja: 22 Gru 2015,
Posty: 75
No ja rozumiem że ktoś lubi się bawić itd lecz ja mam raczej lęk do takich rzeczy bo potem nie będę umiał złożyć czegoś czy coś :P poza tym nie każdy mechanik bierze dużo, np. ostatnio robiłem nagrzewnicę za 370zł a jak czytałem o cenach to wahały się nawet po 500zł. Teraz oddałem do warsztatu na wymianę uszczelki pod głowicą + planowanie i coś tam z zaworami + wymiana miski olejowej to policzył jakieś 500zł z robocizną, a facet pracuje w serwisie fiata + ma swój własny warsztat po godzinach :)

[ Dodano: 23 Gru 2015, 21:01 ]

SOMEONE007 chyba że chcesz zarobić bo mieszkam w okolicach Pszczyny a ty z tego co widzę to z Rybnika jesteś :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO