You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #789148 Wysłany: 24 Lis 2015, 18:35; 
 Temat postu: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Mar 2012,
Posty: 8
Witam, przeszukałem dzisiaj całe internety, niestety nie znalazłem żadnej wyczerpującej odpowiedzi odnośnie Punto Evo. Mam punciaka fabrycznie bez halogenów, kupno to nie problem bo jest już pełno na allegro nowych jak i używek, paneli również. Jednak co dalej? Czy znajdę fabryczne połączenia kabli/kostki itp czy całą elektrykę musiałbym rzeźbić? Pozdrawiam :E


Góra
 Profil  
 

 
 Post #789150 Wysłany: 24 Lis 2015, 18:41; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Cytuj:
całą elektrykę musiałbym rzeźbić


To chyba jednak najprostsze wyjście. Najprostsze, bo chyba nie masz nawet oznakowanego wyłącznika przeciwmgielnych. Pamiętaj jednak o zależnościach włączania świateł przeciwmgielnych opisanych w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać pojazdy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789293 Wysłany: 26 Lis 2015, 01:34; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2012,
Posty: 212
Pomógł: 5
Musisz sprawdzić czy Twoja skrzynka bezpieczników, przekaźników jest przystosowana do halogenów i czy pod can masz podłączoną kontrolkę halogenów (jeżeli masz ją w ogóle w zestawie wskaźników, jeżeli jest to sprawdź ją funkcją uruchomienia kontrolki za pomocą interfejsu) jeżeli jest to musisz dorzucić bodajże 6 kabelków, przekaźnik i włącznik z obsługą halogenów i będziesz miał tak jak fabrycznie. Ja tak miałem i halogeny działają, jakby z fabryki z nimi wyjechał :E . Ja mam co prawda GP ale podejrzewam że w PE tak samo działa ten algorytm. Marudzenie że się nie da, da się wszystko tylko trzeba mieć hajs albo chęci a najlepiej jedno i drugie :mrgreen:

_________________
GRANDE PUNTO NERO PROVOCATORE ;) 1,4 16v + propan dupan


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789304 Wysłany: 26 Lis 2015, 09:44; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Mar 2012,
Posty: 8
emk napisał(a):
Musisz sprawdzić czy Twoja skrzynka bezpieczników, przekaźników jest przystosowana do halogenów i czy pod can masz podłączoną kontrolkę halogenów (jeżeli masz ją w ogóle w zestawie wskaźników, jeżeli jest to sprawdź ją funkcją uruchomienia kontrolki za pomocą interfejsu) jeżeli jest to musisz dorzucić bodajże 6 kabelków, przekaźnik i włącznik z obsługą halogenów i będziesz miał tak jak fabrycznie. Ja tak miałem i halogeny działają, jakby z fabryki z nimi wyjechał :E . Ja mam co prawda GP ale podejrzewam że w PE tak samo działa ten algorytm. Marudzenie że się nie da, da się wszystko tylko trzeba mieć hajs albo chęci a najlepiej jedno i drugie :mrgreen:


Wiem, że to może głupie pytanie, ale jak sprawdzić czy moja skrzynka jest przystosowana? Czym mogę podłączyć się aby sprawdzić funkcję uruchomienia kontrolki? Czy może po numerze vin będę w stanie cokolwiek się dowiedzieć na ten temat? Pieniążki to właśnie nie problem, bo całość pewnie wyjdzie za śmieszny koszt, tylko właśnie teraz kwestia upewnienia się czy warto się za to zabierać :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789365 Wysłany: 26 Lis 2015, 21:58; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Cytuj:
Czym mogę podłączyć się aby sprawdzić funkcję uruchomienia kontrolki? Czy może po numerze vin będę w stanie cokolwiek się dowiedzieć na ten temat? Pieniążki to właśnie nie problem.


No i sprawa rozwiązana. Najlepszym wyjściem z sytuacji będzie zlecenie montażu tym, którzy znają odpowiedź na powyższe pytania.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789450 Wysłany: 27 Lis 2015, 21:56; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Mar 2012,
Posty: 8
Jak dla mnie sprawa nadal nie jest rozwiązana, gdybym pytał o osoby, które mi to zrobią to inaczej sformułowałbym pytanie i temat mojego postu.. Raczej szukam wiedzy od kogoś kto miał z tym styczność, żeby określić czy to w ogóle opłacalne niż fuchy u elektryka, który mi coś tam wyrzeźbi pod maską i "będziesz pan zadowolony". Czy na prawdę nikt nie przerabiał takiego tematu na tym forum? Raczej nie wchodzi w grę porównywanie sytuacji do poradników od grande, bo nijak się to do siebie ma w rzeczywistości. :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789453 Wysłany: 27 Lis 2015, 22:26; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Dobrze, że chcesz rozkminić sprawę ale napiszę tak.
Mam puntka jakieś 14 miesięcy. Mój nie ma fabrycznego termometru temperatury zewnętrznej, a do takiego termometru byłem przyzwyczajony w poprzednim aucie. Obczytałem to forum wzdłuż i w szerz jak fabryczny termometr uruchomić. Mam możliwość pogrzebać w komputerach samochodu, wiem co to jest osiowanie proxy, a pomimo to zdecydowałem się od podstaw zaprojektować termometr, wykonać go wraz z oprogramowaniem mikrokontrolera tak aby powstał termometr mówiący żeby dodatkowymi wyświetlaczami nie zepsuć wyglądu wewnętrznego auta. Uważałem i dalej uważam, że wyszło prościej i taniej. Teraz po wzbudzeniu termometr głosem podaje mi temperaturę zewnętrzna i wewnętrzną.
Oprogramowanie w Puntach nieco się zmieniało i to co zadziałało u kogoś nie musi zadziałać u ciebie mimo włożonej w to pracy i kasy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789481 Wysłany: 28 Lis 2015, 06:18; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2012,
Posty: 212
Pomógł: 5
generalnie pomógłbym w założeniu halogenów (ewentualnym sprawdzeniu wszystkiego co i jak) ale fizycznie niestety znajduję się w NYC (jak masz chęć podesłać punciaka kontenerem to służę pomocą) szybko nie planuję wrócić więc słabo moja pomoc będzie wyglądała.
po pierwsze zrób zdjęcie skrzynki przekaźników pod maską (tylko zdejmij pokrywę i zrób w miarę wyraźną fotkę żebym mógł zobaczyć co jest co)
po drugie znajdź kogoś z fesem czy innym programem i interfejsem żeby skontrolować szynę can (mam interfejs w Polandii, a fes na lapku tu niestety :E )
po trzecie sprawdź okablowanie pod zderzakiem bo zdarzało się że ludzie mieli wszystko gotowe tylko musieli przekaźnik, przełącznik i lampy zamontować.
co do poradników z grandziaka to sam nie rozumiałem nic z nich jak je czytałem :mrgreen: ale jak zrobiłem to się wszystko wyjaśniło :> najważniejszy okazał się rysunek z elearna, o opisie zapomnij.

_________________
GRANDE PUNTO NERO PROVOCATORE ;) 1,4 16v + propan dupan


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789488 Wysłany: 28 Lis 2015, 09:57; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Mar 2012,
Posty: 8
Właśnie dostałem maila z linkiem potwierdzającym to co pisze emk, jest opcja, że zadziała wszystko tak jak w oryginale. Jedyne co to być może przeoczyłem coś lub nie widziałem tam nic o dokładaniu bezpiecznika, tylko okablowanie + lampy, przeróbka panelu z włącznikiem (może da się go podmienić na nowy z opcją halogenów ? ). Muszę się przyjrzeć jak to wygląda w takim razie u mnie w aucie. Jeżeli faktycznie poszłoby tak łatwo, to halogeny, zaślepki, końcówki kabli i panel zamkną się w jakieś przywoitej kwocie :E ewentualnie jeszcze jak znajdę chwilę to podeślę fotkę z tej skrzynki bezpieczników. :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789519 Wysłany: 28 Lis 2015, 17:57; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2012,
Posty: 212
Pomógł: 5
Cytuj:
przeróbka panelu z włącznikiem (może da się go podmienić na nowy z opcją halogenów ? )

zespół przełączników wyjmuje się z tego większego panela, tu masz na przykład:
http://allegro.pl/przelacznik-wlacznik-swiatel-fiat-grande-punto-i5817047858.html
btw ten jest najtańszy na alledro, jak chcesz się bawić w te przeróbki to proponował bym wziąć ;) z wysyłką poleconym 37zł reszta koło 50-60zł chodzi
Cytuj:
jest opcja, że zadziała wszystko tak jak w oryginale

no właśnie u mnie (tzn u żony ;) )tak działa

_________________
GRANDE PUNTO NERO PROVOCATORE ;) 1,4 16v + propan dupan


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789934 Wysłany: 03 Gru 2015, 21:49; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 15 Wrz 2014,
Posty: 199
Pomógł: 6
Drodzy koledzy, wszystko fajnie, ale Evo posiada funkcję doświetlania zakrętów. Nie wiem, czy to nie jest oparte o czujnik skrętu.

_________________
MOJE PUNTO EVO: doposażony o klimatyzację automatyczną z grzałką PTC, tylne szyby elektryczne, tylne hamulce tarczowe, czujnik deszczu, ASR, ESP, HH, boczne poduszki powietrzne i kurtyny, Pwr 115, 3 KM, Tq 255,2 Nm http://fiatpunto.com.pl/topic54732.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789953 Wysłany: 04 Gru 2015, 01:43; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2012,
Posty: 212
Pomógł: 5
No i....? Wszystko fajnie ale jak brzmi Twoje pytanie puntoevodynamic?
Co z tego że ma doświetlanie zakrętów i co z tego że jest oparte o czujnik skrętu? Kolejna funkcja do uruchomienia w fesie :wink: . To jak z kompem dorzucasz bebechy, wgrywasz sterowniki i chodzi.
Jak to dziś stwierdziliśmy z kolegą, "wszystko jest do zrobienia".
A jeżeli nie wiem czy nie da się czegoś zrobić to trzeba sprawdzić czy się da to zrobić, gdyby ludzie podchodzili do wszystkiego czego nie wiedzą w sposób: "... nie wiem czy się nie da tego zrobić więc nie róbmy tego..." to gdzie by ludzkość teraz była ;) (mało tego znam ludzi co nie wiedzieli że się nie da czegoś zrobić i właśnie to coś zrobili :hahaha: )te auta to nie są ręcznie robione customy, są to pojazdy składające się z zespołów elementów, które w trakcie konfiguracji w salonie w miarę łatwo można było doposażać, bądź odejmować elementy. Mój na przykład miał wszystko do instalacji przeciwmgielnych prócz wiązki przedniej do zderzaka, lamp i przełącznika. Trzeba przetrzepać elearn, sprawdzić procedurę uruchamiania funkcji, sprawdzić co masz w swoim aucie a czego nie masz z potrzebnych elementów i jeżeli przekalkulujesz sobie że warto się bawić to trzeba to zrobić. Jak się komuś nie chce to niech jeździ takim jakiego ma :mrgreen: Trzymam kciuki za odważnych :E mi się udało :>

_________________
GRANDE PUNTO NERO PROVOCATORE ;) 1,4 16v + propan dupan


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789971 Wysłany: 04 Gru 2015, 11:26; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 15 Wrz 2014,
Posty: 199
Pomógł: 6
Drogi kolego emk nie mam zamiaru zadawać pytań, a jedynie zwracam uwagę na dane elementy, o których nie wspominacie poruszając dany temat. Proponuję trochę pokory w tym co się wydaje takie proste. Widzę, że jesteś posiadaczem GP, w którym prawie wszystko można było doposażyć. Chociaż wielu uważa, że Evo to to samo co GP. To doleję trochę oliwy do ognia. Wymieniałem w moim Evo klimatyzację manualną na climatronica. Niestety linia Can nie uruchamia sprężarki. Wymaga to montażu dodatkowego włącznika, ale skoro jest to takie proste poznałbym Twoje zdanie. Robił to człowiek posiadający wiedzę w tym zakresie. W GP hulało to bez problemu. Prawdopodobnie Fiat dołożył jakieś zabezpieczenia żeby nie doposażać aut, a kupować na maksa wyposażone. Pozdrawiam.

_________________
MOJE PUNTO EVO: doposażony o klimatyzację automatyczną z grzałką PTC, tylne szyby elektryczne, tylne hamulce tarczowe, czujnik deszczu, ASR, ESP, HH, boczne poduszki powietrzne i kurtyny, Pwr 115, 3 KM, Tq 255,2 Nm http://fiatpunto.com.pl/topic54732.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #790003 Wysłany: 04 Gru 2015, 18:31; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Kolego emk czy może wiesz jak dołożyć klimę do GP, który tego nie ma, tzn co trzeba zmienić w elektryce?

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #790061 Wysłany: 11 Gru 2015, 01:22; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2012,
Posty: 212
Pomógł: 5
Cytuj:
Proponuję trochę pokory w tym co się wydaje takie proste.

Pokora, pokora... wszyscy wszystkich pouczają że każdy powinien być pokorny (chyba dlatego ten kraj zwany Polską tak wygląda bo wszyscy pokorni i nikt nic zmieniać nie chce) sorki taki mały offtop :E
jestem elektronikiem/mechanikiem cuś tam wiem, cuś tam w życiu zdarzyło mi sie robić, :twisted: choć jak to pisał wieszcz: "....są rzeczy na niebie i ziemi, które nie śniły się filozofom..." 8)
Co do grzebania w klimach to według moich osobistych, subiektywnych kalkulacji nie chciało by mi się wymieniać zwykłej klimy na climatronica (miałem poprzednie auto z climaroniciem i aż tak mi na tym nie zależy choć sam widzisz że da się to zrobić bo to zrobiłeś :mrgreen: ) podkreślam że to są moje osobiste przemyślenia, a tobie puntoevodynamic gratuluje odwagi, fajnie. Napisz ludziom w dziale "zrób to sam" jak to zrobiłeś.
Kolego autofan co do dokładania klimy, to nie wiem co trzeba dorzucić (polecam poczytanie elearna, powinien tam być schemat działania klimatyzacji i opis sygnałów poszczególnych urzadzeń odpowiedzialnych za uruchamianie), ludzie pisali na forum że koszt spory, ja się tym nie bawiłem bo u mnie przy zakupie auta priorytetem było żeby miał klimę.
Czekam aż się któryś admin wkurzy i nas stąd wywali :> temat o światłach przeciwmgielnych a my o klimie i problemach egzystencjalnych hehehehehehe
CO DO PRZECIWMGIELNYCH, to podkreślam po raz kolejny, na samym początku trzeba sprawdzić skrzynkę przekaźników/bezpieczników czy jest taka jak być powinna i czy jest przekaźnik i bezpiecznik odpowiedzialny za te lampy, następnie za pomocą interfejsu sprawdzić czy can uruchamia kontrolki na liczniku (trzeba też sprawdzić czy mamy taką kontrolkę w zestawie wskaźników - czy jest dioda wlutowana jeżeli jej nie ma to jeszcze dochodzi licznik albo lutowanie elementów) i dopiero zabierać się za zakupy grubszych elementów jak przełącznik czy lampy.
Czym może skutkować niesprawdzenie tego? A tym co pisał puntoevofan, że can może nie uruchamiać w ogóle lamp tak jak to było w przypadku jego klimy. Można bawić się przerabianie softu sterującego CANem ale to już koszt spory. Powodzenia

[ Dodano: 11 Gru 2015 01:22 ]

No i oczywiście zapomniałem dodać że altek 90A by się przydał przy przeciwmgłowych, przy klimie w aucie 90A chyba jest w standardzie. Niecha się koledzy z Fiata wypowiedzą.

_________________
GRANDE PUNTO NERO PROVOCATORE ;) 1,4 16v + propan dupan


Góra
 Profil  
 
 
 Post #794209 Wysłany: 20 Sty 2016, 21:33; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Mr.Cleaner
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 14 Paź 2015,
Posty: 1090
Pomógł: 1
Również myślę o montażu przeciwmgielnych do Kropka, napisałem w tej sprawie do ASO i oto odpowiedź:
"Żeby podłączyć światła p-mgłowe przez body komputer, centralka ta musi posiadać tą funkcję i trzeba ją odblokować. Nasze oprogramowanie (fabryczne) nie jest w stanie tego wykonać - nawet jeżeli ta funkcja jest dostępna. Wiem że istnieją alternatywne oprogramowania do testowania centralek, które mają możliwość włączanie takich funkcji które nie są aktywowane fabrycznie. Po podłączeniu takiego programu może on odczytać czy jest możliwość aktywowania funkcji."

Czy ktoś w województwie łódzkim jest w stanie zrobić test centralki? Rzecz jasna, żeby nic nie skopać w centralce :)

_________________
Było:
Seicento MY2004 Acutal Blue Cocktail 1.1 54KM 2013->2015
Jest:
Punto MY2012 2014 Easy Grigio Intellettuale 1.2 69KM 2015->
http://fiatpunto.com.pl/topic53327.html
Grande Punto 2007 Dynamic Grigio Pessimo Umore 1.4 77KM 2021->
http://fiatpunto.com.pl/topic61115.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #794210 Wysłany: 20 Sty 2016, 21:54; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Inny Fiat
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 22 Paź 2007,
Posty: 895
Pomógł: 6
Mnie też mówili w ASO, że się nie da i duży koszt.Elektryk w ASO zrobił to bez problemu. Podpiął kompa i aktywował przeciwmgielne tak aby działały jak zamontowane fabrycznie.Wymienił też panel, aby był włącznik.

_________________
TIPO 1.4 95KM Lounge+business szary colosseo (09/2016)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #794239 Wysłany: 23 Sty 2016, 12:11; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Mr.Cleaner
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 14 Paź 2015,
Posty: 1090
Pomógł: 1
No właśnie w mojej okolicy nikt z ASO nie chce się tego podjąć.

[ Dodano: 23 Sty 2016, 12:11 ]

Chciałbym podziękować Koledze puntoevodynamic za pomoc, co prawda elektryk nie podjął się montażu ale wytłumaczył co i jak. Mianowicie chodzi o to, że niektóre Punciaki mają kompy z mniejszą ilością złączy/pinów i mimo że centralka pozwala na montaż świateł to komp nie jest w stanie tego obsłużyć. Nie wiem jak jest w moim Easy, muszę to dopiero sprawdzić, natomiast jeszcze raz chciałbym podziękować Koledze za kontakt.

_________________
Było:
Seicento MY2004 Acutal Blue Cocktail 1.1 54KM 2013->2015
Jest:
Punto MY2012 2014 Easy Grigio Intellettuale 1.2 69KM 2015->
http://fiatpunto.com.pl/topic53327.html
Grande Punto 2007 Dynamic Grigio Pessimo Umore 1.4 77KM 2021->
http://fiatpunto.com.pl/topic61115.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #794708 Wysłany: 25 Sty 2016, 19:08; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 15 Wrz 2014,
Posty: 199
Pomógł: 6
Trzymam za Ciebie kciuki. Mam nadzieję, że Twój komp obsłuży światła przeciwmgielne i nas na forum o tym powiadomisz. Powodzenia.

_________________
MOJE PUNTO EVO: doposażony o klimatyzację automatyczną z grzałką PTC, tylne szyby elektryczne, tylne hamulce tarczowe, czujnik deszczu, ASR, ESP, HH, boczne poduszki powietrzne i kurtyny, Pwr 115, 3 KM, Tq 255,2 Nm http://fiatpunto.com.pl/topic54732.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #794716 Wysłany: 26 Sty 2016, 12:34; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Mr.Cleaner
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 14 Paź 2015,
Posty: 1090
Pomógł: 1
Dzięki, jeśli tylko uda mi się założyć, opiszę tutaj wszystko ;)

[ Dodano: 26 Sty 2016, 12:34 ]

Koledzy, czy jest ktoś w woj. Łódzkim kto ma możliwość zrobienia testu centralki i aktywacji funkcji świateł przeciwmgłowych? Okoliczne ASO nie ma możliwości tego zrobić, a chciałbym to spróbować uruchomić, kolejny etap to byłoby sprawdzenie napięcia na pinach w body-computerze, bo odblokuję w centralce tą opcję i jest napięcie na pinach to pozostaje kupić światła, położyć wiązkę i brać się za montaż :)

_________________
Było:
Seicento MY2004 Acutal Blue Cocktail 1.1 54KM 2013->2015
Jest:
Punto MY2012 2014 Easy Grigio Intellettuale 1.2 69KM 2015->
http://fiatpunto.com.pl/topic53327.html
Grande Punto 2007 Dynamic Grigio Pessimo Umore 1.4 77KM 2021->
http://fiatpunto.com.pl/topic61115.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #794812 Wysłany: 26 Sty 2016, 17:08; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 15 Wrz 2014,
Posty: 199
Pomógł: 6
Drogi Kubo w ASO na pewno tego Ci nie zrobią, gdyż jest to niezgodne z polityką firmy. Najlepiej znajdź kogoś kto posiada programy Fiatecuscan lub Multiecuscan i jest w stanie Ci to zrobić. Pozdrawiam.

_________________
MOJE PUNTO EVO: doposażony o klimatyzację automatyczną z grzałką PTC, tylne szyby elektryczne, tylne hamulce tarczowe, czujnik deszczu, ASR, ESP, HH, boczne poduszki powietrzne i kurtyny, Pwr 115, 3 KM, Tq 255,2 Nm http://fiatpunto.com.pl/topic54732.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #794813 Wysłany: 26 Sty 2016, 17:19; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Mr.Cleaner
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 14 Paź 2015,
Posty: 1090
Pomógł: 1
Wiem wiem, to znaczy domyślałem się o co biega. No właśnie poszukuję kogoś takiego, może być nawet mazowieckie, obojętnie, byle w promieniu 100km od Łodzi.

_________________
Było:
Seicento MY2004 Acutal Blue Cocktail 1.1 54KM 2013->2015
Jest:
Punto MY2012 2014 Easy Grigio Intellettuale 1.2 69KM 2015->
http://fiatpunto.com.pl/topic53327.html
Grande Punto 2007 Dynamic Grigio Pessimo Umore 1.4 77KM 2021->
http://fiatpunto.com.pl/topic61115.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #795611 Wysłany: 02 Lut 2016, 23:59; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 15 Wrz 2014,
Posty: 199
Pomógł: 6
Witam
W dniu dzisiejszym przez przypadek przeglądając filmiki na YouTube trafiłem na filmiki, których autorem jest ilpuntomanutenzione.it . Warto je obejrzeć, bo chodź są one w języku włoskim to przedstawiają montaż świateł przeciwmgielnych w Punto Evo. Kuba powinieneś to zobaczyć.

_________________
MOJE PUNTO EVO: doposażony o klimatyzację automatyczną z grzałką PTC, tylne szyby elektryczne, tylne hamulce tarczowe, czujnik deszczu, ASR, ESP, HH, boczne poduszki powietrzne i kurtyny, Pwr 115, 3 KM, Tq 255,2 Nm http://fiatpunto.com.pl/topic54732.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #795673 Wysłany: 03 Lut 2016, 19:45; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Mr.Cleaner
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 14 Paź 2015,
Posty: 1090
Pomógł: 1
dzięki wielkie, w wolnej chwili zobaczę :)

_________________
Było:
Seicento MY2004 Acutal Blue Cocktail 1.1 54KM 2013->2015
Jest:
Punto MY2012 2014 Easy Grigio Intellettuale 1.2 69KM 2015->
http://fiatpunto.com.pl/topic53327.html
Grande Punto 2007 Dynamic Grigio Pessimo Umore 1.4 77KM 2021->
http://fiatpunto.com.pl/topic61115.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #795718 Wysłany: 04 Lut 2016, 00:31; 
 Temat postu: Re: Montaż świateł przeciwmgielnych EVO
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Tak abstrahując od widzi mi się to nie szkoda Wam czasu na montowanie tego? Przeciwmgłowe przednie to jeden z najmniej użytecznych elementów auta. Miałem w dwóch na cztery samochodach używanych na codzien i używanie ich nawet we mgle nic nie daje. Efekt taki, ze wlaczane były tylko na skp i z ciekawości czy działają. Jeszcze jak jest doświetlanie zakrętów to jakoś się to ratuje.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO