You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 08:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #764417 Wysłany: 22 Lut 2015, 16:01; 
 Temat postu: Linka wyboru biegów czy zmiany biegów.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Jarosław
Rejestracja: 01 Sty 2014,
Posty: 20
Witam wczoraj prawdopodobnie urwała mi się linka wyboru lub zmiany biegów. Jezdze na jedynce. Otóż mam pytanie, gdy poruszam drazkiem, chodzi on do tyłu i do przodu ale w prawo juz nie ma szansy wrzucic. Czy tak mozna zdiagnozowac, powiedzieć ze linka ktora sie urwala to linka ktora jest odpowiedzialna za ruch drazkiem w lewo i prawo, czy to dobry tok myslenia? Z drugiej strony poruszanie drazkiem w strone biegu jeden i dwa jest bardzo lekkie, nie ma zadnego oporu, wiec czy to nie druga linka? Jaki jest koszt wymiany kazdej z linek osobno, mechanik sobie zazyczyl 50 zlotych Jak stwierdzil za przeciaganie linki pod spodem. Prosze o pomoc, Patrzylem na opis wymiany linek, nie byłoby to trudne, gdybym posiadal kanał. Panowie, zrobiłem zdjecie, wypadla kulka od linki, mozecie mi powiedziec, jaka dokladnie linke mam zamowic w sklepie, dodaje zdjecie, jest to ta linka na dole, poki, co ciezko wchodzi jedynka, ale mam reszte biegow, chcialbym ja w poniedzialek zamowic i wymienic, sam, jaki to bedzie koszt? Mam punto 2 z 2001 roku 8v. Jest to linka os dołu, pierwsza od dolu, niestet nie moge dodac zdjecia, bo pokazuje ze plik jest pusty.
Ps. Problem rozwiazany, ten tzw kabel to nic innego jak drut na koncu ktorego jest zakrecona na gwint tulejka, ta tulejka siw odkrecila z gwintu, zdjalem ja zakrecilem na gwint i przyczepilem, mysle jednak ze ktos zle zakrecil go od spodu, odkad pamietam biegi nie chodzily leciutko, tak jakby tarlo o cos przy przerzucaniu biegu, czytalem ze od spodu kabel nalezy dobrze skrecic zeby nie byl odwrocony o 180 stopni, mysle ze to moze byc przyczyna takiego tarcia w skrzyni. Ogolnie nie rozumiem dlaczego ten kawalek drutu jest taki drogi, mysle ze samemu mozna go wykonac we wlasnym zakresie natomiast tulejku juz na jakiejs amatorskiej frezarce cnc.. Tak jak przypuszczalem kabel ktort wypadl to ten od zmiany biegow lewo prawo..


Góra
 Profil  
 

 
 Post #792549 Wysłany: 05 Sty 2016, 23:08; 
 Temat postu: Re: Linka wyboru biegów czy zmiany biegów.
Offline
Forumowicz

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 01 Maj 2014,
Posty: 1
Witam,
sorki za odkopanie tematu ale jestem tu od niedawna i zainteresowało mnie to co napisałeś o skrzyni.
Cytuj:
odkad pamietam biegi nie chodzily leciutko, tak jakby tarlo o cos przy przerzucaniu biegu, czytalem ze od spodu kabel nalezy dobrze skrecic zeby nie byl odwrocony o 180 stopni, mysle ze to moze byc przyczyna takiego tarcia w skrzyni

Czy rozwiązałeś ten problem? U mnie biegi wbijają się bez problemu, ale przy zmianie z 1 na 2, lub z 3 na 2 czuję takie właśnie "ocieranie". Czy da się to jakoś zniwelować aby biegi wchodziły gładko?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #798409 Wysłany: 27 Lut 2016, 15:47; 
 Temat postu: Re: Linka wyboru biegów czy zmiany biegów.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Jarosław
Rejestracja: 01 Sty 2014,
Posty: 20
Witam, linke wymienił mechanik, biegi wchodzą ja wchodziły, ciężko mi powiedziec czy linka moze miec wpływ na biegi, nigdy nie jezdziłem innym punciakiem, ciezko powiedziec czy tak po prostu jest czy powinno byc inaczej


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO