You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 02:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #799633 Wysłany: 09 Mar 2016, 18:26; 
 Temat postu: Czy to koniec pompy paliwowej ?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Oskar
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Okolice Czestochowy
Rejestracja: 16 Cze 2014,
Posty: 18
Witam ,problem jest z punto 1.1 bez lpg . Auto po przejechaniu 50km odpaliło na 3s i zgasło . Kolejne próby odpalanie kończyły się nie powodzeniem . Paliwo było ( rezerwa się paliła ale wskazówka lekko nad czerwonymi kreskami ) . Pompa paliwa tylko buczała (nie było słychać szumu paliwa) przez jakieś 1.4 sek i to nie za każdym razem gdy przekręcałem kluczyk . Po zdjęciu przewodu z króćca z pompy paliwa , zaczęło wylewać się trochę benzyny , gdy zamontowałem go na swoje miejsce ,próbowałem odpalić samochód , odpalał na 3s i gasnął . Postanowiłem go pozostawić w spokoju i po 2h przy kolejnej próbie odpalenia samochód normalnie zaczął pracować jak gdyby nigdy nic , zadowolony zajechałem na stację zatankowałem , zapłaciłem , odpalam samochód dalej to samo (zero reakcji pompy przy każdorazowym przekręceniu kluczyka) . Nie wiedząc już co zrobić odpiąłem (-) na akumulatorze na 15 sek. ,podpiąłem przekręcam kluczyk pompa podała , auto odpaliło , dojechałem do domu . Pod domem za każdym razem odpala bez problemu . Nie wiem co to może być . Proszę uprzejmie o pomoc . W aucie wymieniane teraz były przewody WN , filtr paliwa , filtr powietrza , świece jakieś 8kkm . Zmierzyłem rezystancje cewek , każda z nich na pierwotnym uzwojeniu ma 1.2 ohm , a na wtórnym cewka od cylindrów 1-4 ma 8,55kohm ,a druga od 2-3 ma 8.22kohm .


Na zdjęciu jest pompa , zdjąłem przewód zaznaczony czerwoną strzałką ( na pompie) i z tego przewodu (i trochę z pompy) zaczęła wylewać się benzyna . http://zapodaj.net/624566c142f7c.jpg.html


Pozdrawiam , Oskar . Z góry dziękuję za pomoc .

_________________
Punto 1.1 SX '96r. - było i wróciło do domu :D ) .
Mercedes W210 E240 Avantgarde '00r. - jest .


Góra
 Profil  
 

 
 Post #799656 Wysłany: 09 Mar 2016, 20:16; 
 Temat postu: Re: Czy to koniec pompy paliwowej ?
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Trochę mało tego paliwa. Może pompa nie mogła zassać. Zaobserwuj co dalej będzie się działo. To że zaczęło się lać, to prawidłowe. Jak następnym razem nastąpi ten sam problem, to proponuje otworzyć bak, zdjąć wężyk i włączyć na chwilę pompę. Okaże się, czy podaje, czy też nie. Oczywiście podłożyć szmatę, bo zalejesz cały bak.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #799663 Wysłany: 09 Mar 2016, 20:45; 
 Temat postu: Re: Czy to koniec pompy paliwowej ?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Oskar
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Okolice Czestochowy
Rejestracja: 16 Cze 2014,
Posty: 18
Możliwe że było za mało paliwa , ale dziwne że po za tankowaniu było to samo . Chwilę temu byłem odpalałem go i nie było żadnych niepokojących objaw tj. Pompa normalnie podaje , słychać szum paliwa (takie chlupanie) . Trochę niepokojące jest to że gdy auto jest zimne odpala od strzała bez dodawania gazu , gdy się przejedzie powiedzmy 2km i nawet jakoś bardzo się nie zagrzeje to są cyrki z odpaleniem go . Trzeba w tedy kręcić rozrusznikiem nieraz wystarczy dłużej raz i lekko gazu ,a nie raz i za 6-7 razem dopiero odpali i tak jak by tylko na 2 palił . Po wymianie świec było tak samo .

_________________
Punto 1.1 SX '96r. - było i wróciło do domu :D ) .
Mercedes W210 E240 Avantgarde '00r. - jest .


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO