You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 12:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #802074 Wysłany: 04 Kwi 2016, 03:24; 
 Temat postu: Saxo 1.0- "Starszy Pan jezdził do Kościoła" :D -Niepołomice
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
Witam :D
Jako, że kolega poszukuje taniego i bezproblemowego wozidełka wpadło nam w oko Saxo z silniczkiem 1.0.
Długie lata mieliśmy 106 z tym samym motorkiem więc w zasadzie to to samo.

Kolega zadzwonił do gościa. Miły Pan zapewniał o wyśmienitym stanie i "kościółkowej" jezdzie.
Jako, że to bardzo blisko mnie a kolega ma troszkę dalej postanowilismy że pojadę wstepnie się rozglądnąć.
Tak więc zapakowałem do punciaka ekperta pomocniczego czyli Tatę no i w (krótką) drogę :E

Z ogłoszenia saxo wygląda przyzwoicie a otoczenie zdjęc raczej na sprzedaż prywatną. Gdyby było dalej to bym dopytał czy na pewno no ale nie pytałem.
Lekkie podejrzenia wzbudziła we mnie ta srebrna obwódka grilla. Co prawda saxo miały taką ale z tego co kojarzę nie była łączona z czarnymi zderzakami.

Tak więc mamy póki co zadbany i pewny samochód, od nowości w rodzinie.
Super

A co na miejscu ?
Ano Pan Handlarz :mrgreen:
Zdjęcia do ogłoszenia umyślnie zrobione na pustym placu
W rzeczywistości na tym samym placu stoi 5 inncyh samochodów (w tym zdezelowane x5 e53).
Pan hanlarz z początku miły, choć mrukliwy, z rękam cały czas w kieszeniach jakby trzymał tam coś czego nie mógł puścić :E
Ten placyk i domek to widać tylko "dziupla" poniewaz Pan handlarz przyjechał na miesjce kilka sekund przed nami (własnie parkował) a równo z naszym odjazdem Pan hanlarz szybko zmył się z terenu klasą A W168 z zacnym napisem auto-handel.

No ale do rzeczy.
Saxo zewnętrznie niczego sobie, brak sladów picowania choć dach prawdopobnie był polerowany. Lekkie obcierki tu i tam ale tylko powierzchowne. Silnik nie myty. Oponki zimowe Frigo Direct z 2009 z przyzwoitym bieżnikiem. Wnetrze schludne, czyste choć np między fotelami to już odkurzacz nie doszedł. Tapicerka wyprana.
Generalnie ktos kupujący oczami mógłby kupić, ale ...

Korozja przeżarła poduszki z przodu. W 106 miałem podobny problem ale zaradziłem za wczasu. Tutaj juz musiało być mocno ponieważ jest wspawane dużo więcej i zamalowane czarną lepistą mazią. Podobnie podłoga bagażnika, tam zeżarło dużo więcej, jest zamalowane czarną mazią spod której tu i uwdzie wystaje ruda minia. Na ile to jest zabezpieczone a na ile na odp###ol trudno powiedzieć. Fak, że lakier jeszcze mocno czuć wskazuje że robił to Pan handlarz a więc mozna mieć obawy. Co więcej te prace naprawcze nie zawędrowały już pod fotele. Tam jest rdza! póki co bez dziór ale jest.

W ogłoszeniu nowy wydech, co oznacza tłumik końcowy, ma się rozumiec najtańszy zamiennik.Reszta wydechu pomalowana, ale nie nowa.
Pod deską rozdzielczą brak spinek tapicerki lekko wisi, podobnie przy drzwiach pasażera, ktoś odpinał ale już nie wsadził gdzie było.
Tyle co się udało odchylić to brak korozji na podłodze.
Na progu od wewnątrz po otwarciu prawych tylnych drzwi pojedyńcze purchelki. I w ogóle tam lakier jakiś jakby świeższy :| no ale miernika nie miałem więc nie będe wyrokował.

Poki co juz sa pewnę wątpliwości ale może nie jest źle.
No ale przychodzi punk zwrotny 8)

Wymieniana tylna szyba (aaa bo wsadził coś, zamknał i wybiło), wymieniana przednia szyba (aaa bo kamyczek) nierówno spasowany lewy błotnik, nierówno spasowana maska (aaa bo może kto krzywo zamknął :mrgreen: ) w dodatku na pewno nie od tego samochodu bo z zewnątrz jest granatowa jak samochód a wewnątrz czarna. Pod maską naklejki TUV (aaa bo może w niemczech olej zmieniał), wymieniany lewy przedni reflektor (aaa bo może gorzej świecił).
No nic wiadomo że pozamiatane, Pan hadlarz już widac ma wy###ne, rozgląda się po ogrodze i widocznie mu się gdzieś spieszy.

No ale nic chociaż silniczka posłuchamy.
Pod maską brudno ale widac tutaj ingerencja czarną mazią również była. co jest pod nią nie wiadomo.
Na wycieki to już nie patrzyłem. Silnik odpala ok i pracuje równo choć z lekko wysokimi obrotami.
Z alternatora dobiega stuk, widomy koniec przynajmniej łożyska.
Pod korkiem oleju rdza :shock: trochę rdzawo smolistej mazi i woda. Hmm no nie wiem żeby korek od spodu zardzewiał.

No to na koniec ksiązka serwisowa.
3 wpisy od 2009 do 2012. Wszytskie tym samym kolorem i charakterem pisma i z ta samą pieczątką jakiegoś lokalnego "seriwsu"
Pan handlarz bardzo się obruszył na sugestię, że tak sobie mogę i ja wpisać a pieczątka to żaden problem.
Nie zna również historii, nie wie czy cokolwiek było robione (rozrząd, sprzęgło).

Oczywiście Pan handlarz nie jest właścicielem, ale podkresla wagę tego, że nie zapłacę 2% bo wystawi fakturę.
Co do przebiegu.
Sam sprzedałem 106 z przebiegiem 160kkm i zużycie wnętrza było podobne.
Na moje oko ma odjęte ok 50tys.

No i to tyle- koniec przygody.
Jazde próbna już sobie darowałem.
Gdyby to sprzedawała osoba prywatna i jasno na wstepie powiedziała że było tak i tak to być może po obniżce ceny za 2k można by zaryzokować ale w tym wypadku odradzam i przestrzegam.
Jak sprzedaje za 2600 to kupił za ok 1300 bo marża 100% się należy jak psu buda :D

http://olx.pl/oferta/citroen-saxo-sprze ... 1da0c42d9d

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 

 
 Post #802077 Wysłany: 04 Kwi 2016, 07:10; 
 Temat postu: Re: Saxo 1.0- "Starszy Pan jezdził do Kościoła" :D -Niepołom
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
Powiem tak: oczekiwania jak w salonie z nowym samochodem, a budżet jak na taki sobie rower...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #802088 Wysłany: 04 Kwi 2016, 10:47; 
 Temat postu: Re: Saxo 1.0- "Starszy Pan jezdził do Kościoła" :D -Niepołom
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
Budżet jest większy, co nie oznacza że trzeba go zamknąć.
Po swoich doświadczeniach mogę powiedzieć że w cenie porządnego roweru kupi przyzwoite autko, ale tylko przy zasadzie no handlarz.
Bo oczekiwanie aby ktoś uczciwie powiedział co i jak a nie pierdzielił że maska krzywa bo ktoś źle zamknął chyba nie jest zbyt wygórowane.

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO