You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 12:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #802525 Wysłany: 09 Kwi 2016, 20:50; 
 Temat postu: Grande Punto Sport 1.4 T-jet - głośny wewnątrz.
Offline
Puntoświr

Imię: Błażej
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.4 8V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ustroń
Rejestracja: 15 Lis 2008,
Posty: 188
Pomógł: 1
Witam.

Pytanie głównie do właścicieli GP Sport T-jet.
Czy u Was też przy mocniejszym używaniu pedału gazu słychać tak mocno silnik wewnątrz samochodu ?

Jeśli jedzie się delikatnie lub ze stałą prędkością to jest cicho ale jeśli się intensywnie przyspiesza to bardzo wyraźnie słychać dźwięk silnika w kabinie. Dźwięk dochodzi tak jakby z okolic z za schowka po stronie pasażera. Sprawdziłem już wszystko co się dało bez demontażu deski rozdzielczej i nie widzę tam nic podejżanego. Również wydech jest całkowicie szczelny i co dziwne na zewnątrz jest bardzo cicho a w kabinie głośno (podczas przegazówki bądż przyspieszania).
Porównywałem z autem kolegi i ma trochę ciszej (ale on ma klimę automatyczną a ja manualną i możliwe że jest wtedy bardziej napchane za schowkiem ale to tylko moje przypuszczenia).
Przyszło mi jeszcze do głowy, że może ktoś tam zmienił soft i dlatego jest głośniej ale tego nie jestem w stanie w prosty sposób sprawdzić. Chyba, że jest jakiś sposób o którym nie wiem ?
Wymieniłem kolektor wydechowy (był lekko pęknięty) i wszystkie uszczelki w układzie wydechowym ale bez zmian.

Być może tak ma być i jest to celowy zabieg producenta ale wydaje mi się to trochę za głośne.
A może Sporty tak brzmią i nie ma się czym przejmować ?

Dajcie znać jak jest w Waszych Sportach.

_________________
Fiat Punto GT
Fiat Punto II 1.2
Fiat Grande Punto Sport T-jet.
Audi A4 Quattro 1.8 T


Góra
 Profil  
 

 
 Post #839451 Wysłany: 16 Lip 2018, 01:19; 
 Temat postu: Re: Grande Punto Sport 1.4 T-jet - głośny wewnątrz.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Janusz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 15 Paź 2017,
Posty: 24
Cześć tak to jest normalne GP ma słabe wygłuszenie niestety :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #847782 Wysłany: 17 Maj 2019, 12:18; 
 Temat postu: Re: Grande Punto Sport 1.4 T-jet - głośny wewnątrz.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 17 Mar 2011,
Posty: 14
niestety też mam głosno troche mnie to irytuje postanowilem poprawic wygluszenie pod te na scianie grodziowej od silnika oryginalne pod spod wykleiłem matami butylowymi + podszybie tam pod wycieraczkami ,do tego podłoge pod nogami kierowcy i pasazera .Efekt nieznaczny moze z 1db jedynie szum od kół troche sie wyciszył .Poszedłem wiec dalej wymieniłem poduszki silnika prawa troche była opadnieta ale zmniejszyło to tylko wibracje i kangurki przy ruszaniu .Najbardziej słychac prace silnika własnie za schowkiem ,mam jeszcze plan na złacze wydechu bo one w passatach powodowały hałas .Gadałem tez z kolega co ma punto Evo i tam ponoc jest ciszej bo montowali przednia szybe "akustyczna" niby duzo to daje bo szyba tez przenosi zwłaszcza szum na autostradzie i diesle tez miały te szyby .Co do remapu to nie ma róznicy ciszej głosniej jedynie świst zasysania powietrza przy mocnym bucie sie pojawia bo turbo mocniej pompuje .Ma znaczenie ustawienie rozrzadu u mnie był o pół zabka zle ustawiony(aso z fakturą zakładało bez blokad na marker widac niemcy w aso juz ciapatych zatrudniaja ....)

_________________
Grande Punto MY t-jet 120 & vl 38 170hp by Cinsoft


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO