You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #805234 Wysłany: 12 Maj 2016, 17:26; 
 Temat postu: Kontrolka niskiego ciśnienia oleju.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Maciej
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 26 Lis 2015,
Posty: 6
Witam.
Zacznę od przedstawiania mojego auta. Jest to
Fiat Punto 1
silnik: 1.1 55KM
rok: 1999
przebieg: 85 000km

Kilka dni temu po przejechaniu 200km, gdy zatrzymałem się, a silnik zszedł z obrotów zaczęła migać kontrolka ciśnienia oleju. Gdy dodałem lekko gazu to gasła. Sprawdziłem poziom oleju, było w granicy minimum. Dolałem do 3/4 poziomu i zostawiłem auto. Następnego dnia znowu wyruszyłem w tą samą trasę i po pewnym czasie znowu kontrolka zaczęła mrugać na niskich obrotach. Zjechałem do przydrożnego mechanika. Poziom oleju - 3/4. Stwierdził on, że przy takim przebiegu i oleju lanym na czas (olej Mobil 10w40 lany co 10 000km razem z filtrem) to nie może być nic mechanicznego. Zmienił mi czujnik ciśnienia oleju - chwilowo było ok - kazał jechać. Gdy się oddaliłem parę km czujnik znowu zaczął migać na niskich obrotach, ale chwilowo, potem zgasł. Dotarłem do domu, silnik chodzi stale jednakowo. Umówiłem się od razu z moim mechanikiem na sprawdzenie ciśnienia oleju. Gdy jechałem do mechanika po kilku dniach - kontrola nie zapaliła się ani razu (tak podczas podróży prędzej). Mechanik powiedział że pewnie to ten czujnik, ale że sprawdzi ciśnienie. Po badaniu stwierdził że nie ma do czego się przyczepić. Na niskich obrotach bez dodawania gazu wydmuchiwał 1 bar, a przy dwóch tysiącach około 4 barów. Powiedział, że jest ok, że aż wąż pęcznieje tak tłoczy. No i dodał, że ciężko cokolwiek stwierdzić bo na ten moment jest ok. Ucieszyłem się, że pewnie to czujnik, ale jak tylko wyjechałem od niego to po kilometrze znowu w ten sam sposób zaczęło migać... Nie wiem już sam co to i co dalej z tym zrobić. Na zimnym silniku nie pali się wcale. Jak silnik się rogrzeje to na niskich obrotach pomiguje (jak stoje np w korku) a jak tylko położę nogę na gaz to gaśnie. W czasie gdy miga, a lekko ujmę sprzęgła (bez gazu) do punktu ruszania auta wtedy kontrolka pali całkowicie. Dodaję gazu - to znika. Macie jakieś pomysły co dalej robić w tym kierunku?

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #806026 Wysłany: 24 Maj 2016, 09:02; 
 Temat postu: Re: Kontrolka niskiego ciśnienia oleju.
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
Może się myle, ale 1bar, to raczej trochę słabo, ale głowy nie daję... niech się ktoś bardziej kompetentny wypowie. A czujnik podmieniałeś? Styki sprawdziłeś? Bo czasem takie świrowanie, to jakiś luźny/zaśniedziały styk...

[ Dodano: 24 Maj 2016 09:02 ]

P.S. Teraz doczytałem, że czujnik zmieniałeś - a jakie było jego pochodzenie? W sensie nówka, czy szrot...? :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO