You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 04:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #806138 Wysłany: 27 Maj 2016, 22:36; 
 Temat postu: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multif.?
Offline
Puntomaniak

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 06 Kwi 2016,
Posty: 61
Piszę nowy temat, bo chyba jest większa szansa, że ktoś w ogóle tu wejdzie i pomoże mi z problemem, niż gdy odgrzeje inny temat.

Mianowicie, zmieniłem taśmę na obsługującą multifunkcję (była sprawdzana na dawcy, działa na 100%), dołożyłem CAN (obsadziłem piny w body cpu 50 i 52) i lipa z sosną, nie wykrywa sterowania,
zamieniałem piny, podpinałem pod inny can, bez rezultatu.

Kierownica z 8 przyciskami, w tym z b&m, które nie jest podłączone, ale to chyba nie problem.

Radio ma coś do tego?
Mam Delphi F199 SM2 z dołożonym CAN pod obd, bo na ori pinach nie comp nie widzi radia (czysto teoretycznie jeden pin mógł nie stykać we wtyczce D, zostało jak zostało).
HW ver 28349869
sw VER 043
PROD. DATE 0513

W MES zostały sprawdzone wszystkie opcje przycisków.

Liczę na jakąś podpowiedź, bo powoli tracę nerwy do tej instalacji, najpierw cyrki z b&m, teraz proste kierowanie z kiery nie bangla, a mi pozostało tylko rozłożyć ręce...

[ Dodano: 27 Maj 2016, 22:36 ]

Sprawdziłem dziś instalację na wszelkie możliwe sposoby, sterowanie nie działa...
Czy radio bez can check ma z tym coś wspólnego?

Nie wiem, czy ta moja sprawa jest faktycznie tak beznadziejna, że nikt nie zna rozwiązania?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #806392 Wysłany: 30 Maj 2016, 02:16; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź - Piotrków Tryb.
Rejestracja: 02 Mar 2015,
Posty: 136
Pomógł: 6
W innym temacie temacie napisałeś, że taśma zerwana więc trochę zamieszania się zrobiło. Nie szkodzi jak składałem tempomat też z górki nie było ale działa. Na początek skoro gniazdo obd masz sprawne i mes widzi radio w can info oraz po osiowaniu skonfiguruje się to można również podpiąć na krótko centralkę b&m tez pod obd jeśli w mes też się pojawi to można bawić się dalej.
Następnie przyciski z kierownicy kończą się kostką 8 pin (numeracje pinów będziesz mieć na wtyczce 8 pin z taśmy przełącznika), omomierzem wpinasz się miedzy pin 3 i 7 i pykasz przyciski po kolei na prawej stronie (Każdy ma inną rezystancje). Analogiczny pomiar dla pinów 4 i 7 i po kolei wciskasz przyciski na lewej stronie kierownicy. Jeśli każdy przycisk da inną rezystancje to spinasz kostkę 8 pin i sprawdzasz gniazdo pod kierownicą 12 pin (to co do taśmy idzie, oznaczenia pinów będziesz mieć na wtyczce z wiązki), dalej w gnieździe 12 pin pomiary rezystancji między pinem 3 i 7 oraz 4 i 7. Wpinasz wtyczkę pod kierownica i trzeba sprawdzić gniazdo D tylne dolne (oznaczenia pinów są chyba po zdjęciu szarej obudowy), badasz rezystancję między pinami 50 i 35 wciskając przyciski po lewej stronie oraz 52 i 35 (można się pomylić przy pojemnych wtyczkach) dla przycisków po prawej stronie. CAN radia możesz podłączyć do wtyczki D piny 5 (CAN-B) i 20 (CAN-A).
Jeśli pomiary wyjdą pomyślnie to osiowanie i patrzysz czy przyjęło i działa sterowanie, bez can check nie ma blokady i nie trzeba wpisywać pinów na sterowanie nie ma to wpływu.

_________________

Punto mk2 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM ? (dziwna wersja z klimą), Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806412 Wysłany: 30 Maj 2016, 14:43; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntomaniak

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 06 Kwi 2016,
Posty: 61
Kupiłem już drugi przełącznik, sprawny na bank, sprawdziłem przejścia z wtyczek ze środka kiery na tę zewnętrzną pod kierownicą i wszystko gra.
Centralka b&m jest wykrywana przez komputer, ale nie przechodzi osiowania, póki co ten temat olałem, bo najpierw chciałem zrobić sterowanie z kiery, żeby ewentualnie móc sterować b&m.
Podpinałem centralkę po can obd, pod piny 5 i 20 i nic się nie zmienia, natomiast podpiąłem tylko jeden pin zasilania, bo drugi był zajęty i nie chciałem zrobić jakiejś zwary.

Jeżeli chodzi o sterowanie z kiery, to wszystko zrobiłem jak trzeba i nie wykrywa go po can-ie, jedyna opcja to taka, że przyciski się sypnęły...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806438 Wysłany: 30 Maj 2016, 21:25; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź - Piotrków Tryb.
Rejestracja: 02 Mar 2015,
Posty: 136
Pomógł: 6
Bez sprawdzenia przycisków tak jak opisałem aż do body to będzie jak wróżenie z fusów czemu nie działa. Jeśli chodzi o b&m zależy jaką wersja mes robiłeś (starsza wersją nie da rady od wersji 2.0 jest aktywacja b&m , aktywujesz i osiujesz) najważniejsze że centralka b&m jest wykrywana.

_________________

Punto mk2 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM ? (dziwna wersja z klimą), Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806446 Wysłany: 01 Cze 2016, 00:28; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntomaniak

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 06 Kwi 2016,
Posty: 61
Jutro przelecę te piny miernikiem i dam znać co wyszło.
Mes 2.2.

[ Dodano: 01 Cze 2016, 00:27 ]

Na pinach 3 i 4 nie zmienia się rezystancja przycisków tylko na pinach 1 i 5 we wtyczce 8pinowej w kierownicy. Dla tych pinów jest przejście od pinów 50 i 52 z body cpu sekcja D. Pin 3 i 4 to klakson, jest jeszcze pin 7, ma przejście do bodu cpu D pin 35.

Tak to wygląda, sterowanie niestety nadal nie działa.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806536 Wysłany: 01 Cze 2016, 02:54; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź - Piotrków Tryb.
Rejestracja: 02 Mar 2015,
Posty: 136
Pomógł: 6
Przepraszam podałem złe oznaczenia, podałem numery które przechodzą z kostki 12 pin na kostkę 8 pin (przepisywałem sobie piny jak zakładałem tempomat). Na kostce 8 pin dla przycisków lewego panelu rezystancje miedzy pinami 5 i 3, dla prawego panelu miedzy pinami 1 i 3 a klakson między pinami 4 i 3 (chyba miał dwa stany zwarcie lub rozwarcie) (pin 3 to masa i będzie miał przejście do pinu 35 w kostce D). Dalej jak pisałem we wcześniejszym poście jest dobrze, docelowo badasz wtyczkę D rezystancję między pinami 50 i 35 wciskając przyciski po lewej stronie oraz 52 i 35 dla przycisków po prawej stronie. Zakładam że CAN jest poprawnie podłączone oraz wykonałeś osiowanie to w can info w mes w obecnie skonfigurowanych modułach can powinien być radioodbiornik jeśli go nie ma a jest w obecnie dostępnych modułach CAN to nie przeszło osiowania (może nieprawidłowo zrobione osiowanie). Jeśli nie ma i w jednej i w drugiej sekcji to albo źle podłączone radio do sieci CAN tej wolniejszej lub uszkodzone CAN w samym radiu.

_________________

Punto mk2 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM ? (dziwna wersja z klimą), Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806575 Wysłany: 01 Cze 2016, 22:12; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntomaniak

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 06 Kwi 2016,
Posty: 61
Pin 3 z wtyczki 8 pin taśmy ma przejście na pin 35D, tak jak pisałem u mnie na wtyczce przycisków pin 3 i 4 to klakson, 7 to masa.
Zmostkowałem pin 3 i 7 wobec czego mam przejście na pind 35D i takie o to "kwiatki":

- mes nadal nie widzi przycisków z kiery
- sterowanie działa, ALE tylko przyciszanie i utwór/stacja wstecz i to tylko po zapłonie, a bez niego przez kilka minut
- przyciski się nie podświetlają
- mogę zaprogramować dowolną wersję przycisków lub nawet ich brak, a działają jak wyżej

Wszystko jest niby dobrze podłączone, rezystancja przycisków się nie zmienia, więc wnioskuję że są ok.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806589 Wysłany: 02 Cze 2016, 07:02; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Carlito napisał(a):
Wszystko jest niby dobrze podłączone, rezystancja przycisków się nie zmienia, więc wnioskuję że są ok.


I w tym zdaniu dopatruje sie bledu... bo kazdy przycisk po wcisnieciu ma dawac inną rezystancje po to zeby body wiedzialo jaka funkcje chce sie wywolac.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806592 Wysłany: 02 Cze 2016, 08:51; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntomaniak

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 06 Kwi 2016,
Posty: 61
Przepraszam za pomyłkę, nie wiem skąd wzięło się to zaprzeczenie...Rezystancja przycisków oczywiście się zmienia i jest różna dla poszczególnych przycisków.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806601 Wysłany: 02 Cze 2016, 11:52; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź - Piotrków Tryb.
Rejestracja: 02 Mar 2015,
Posty: 136
Pomógł: 6
Zakładam że masz różne rezystancje we wtyczce D miedzy pinami 50 i 35 dla każdego przycisku po lewej stronie oraz 52 i 35 dla przycisków po prawej stronie (jeśli tak nie jest patrz wyżej co po kolei sprawdzić).
Podświetlenia przycisków może nie być z trzech powodów uszkodzone przyciski, brak diod smd w samych przyciskach lub brak napięcia po zapłonie (może brakować przewodu) na pinach 2 i 3 na kostce 8 pin (tą co z taśmy wychodzi).
sterowanie nie pamiętam dokładnie ale działa po zapłonie możliwe że po wyłączeniu zapłonu będzie działać minute bądź dłużej (postaram się sprawdzić u siebie jak działa)

_________________

Punto mk2 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM ? (dziwna wersja z klimą), Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806606 Wysłany: 02 Cze 2016, 13:14; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntomaniak

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 06 Kwi 2016,
Posty: 61
Tak, rezystancje są różne.

Wtyczka 8 pin z taśmy ma wszystkie piny, natomiast nie wiem, jak wygląda sprawa we wtyczce 12 pinowej pod kierownicą.
U mnie wtyczka przycisków wyglądała tak:

1 - szary - przyciski
2 - brązowy
3 - czarny - klakson
4 - czerwony - klakson
5 - biały - przyciski
6 - brak
7 - czarny - masa przycisków
8 - brak

Jak pisałem, zmostkowałem 3 i 7 pin, żeby było przejście na pin 35 body cpu D.
Pod znakiem zapytania jest pin2, czy ma przejście, tylko nie wiem, gdzie on dokładnie ma iść. Poza tym już więcej nie zmienię w instalacji.

Przyciski mają diody, co do ich sprawności to nie mam pojęcia.

Sterowanie działa na pewno przez chwilę, gdy jeszcze auto podtrzymuje napięcie po wyjęciu kluczyka.

Które piny we wtyczce 8 pin z taśmy odpowiadają za klakson? Ja zrobiłem zworkę, ale chciałbym wersję oryginał :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806662 Wysłany: 03 Cze 2016, 01:27; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź - Piotrków Tryb.
Rejestracja: 02 Mar 2015,
Posty: 136
Pomógł: 6
Zakładam, że masz wiązke swoją z wersji dynamic a nie z evo jak pisałeś w innym temacie (też mam dynamica).
W nawiasach to co jest u mnie na kostkę 8 pin:
1 - szary - przyciski (przyciski prawy panel dochodzi do body wtyczka D 52 pin)
2 - brązowy (plus oświetlenie przycisków dochodzi do body wtyczka H 18 pin)
3 - czarny - klakson (masa dla przycisków, klaksonu dochodzi do body wtyczka D 35 pin)
4 - czerwony - klakson (klakson dochodzi do body wtyczka D 53 pin)
5 - biały - przyciski (przyciski lewy panel dochodzi do body wtyczka D 50 pin)
6 - brak (brak przewodu w wiązce za przełącznikiem kostka 12 pin (pin 1 pusty) )
7 - czarny - masa przycisków (brak przewodu w wiązce za przełącznikiem kostka 12 pin (pin 6 pusty) )
8 - brak (brak przewodu w wiązce za przełącznikiem kostka 12 pin (pin 2 pusty) )

Taśma ma wszystkie 8 przewodów od gniazda 12 pin do wtyczki za taśmą 8 pin z tym, że 3 przewody nie są u mnie używane, pozostałe 4 przewody od kostki 12 pin idą do dwóch wtyczek 2 pin od poduszki airbag w kierownicy.
Masa jest wspólna i rozdziela się w tej wtyczce w kierownicy na klakson i przyciski
Jak włączysz zapłon to sprawdź miernikiem czy jest napięcie miedzy pinami 2 (plus) i 3 (masa) na wtyczce 8 pin.

_________________

Punto mk2 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM ? (dziwna wersja z klimą), Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806671 Wysłany: 03 Cze 2016, 14:26; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntomaniak

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 06 Kwi 2016,
Posty: 61
Z Evo miałem wiązkę m.in.pod b&m, ale w tym momencie nie mam z niej nic w aucie.

Pin 2 nie miał przejścia na H18, dołożyłem i jest już podświetlanie, ale poza tym wszystko po staremu, tylko 2 przyciski działają, mes nie wyszukuje przycisków po CANie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806913 Wysłany: 08 Cze 2016, 00:52; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź - Piotrków Tryb.
Rejestracja: 02 Mar 2015,
Posty: 136
Pomógł: 6
Do głowy przychodzi mi kilka spraw :
-czy w mes przed osiowaniem aktywowałeś przyciski (zakładam że tak ale warto spytać)
-czy właściwe rezystancje idą (może przyciski lub linia do body daje niewłaściwe rezystancje)
-czy w can info są obecne radioodbiornik (NRR) oraz węzeł przełączników przy kierownicy (NVO) (NVO było u mnie nieobecne a sześć przycisków działało nie wiem jak jest teraz bo dokładałem tempomat)
ostatnie dwie sprawy musiałbym sprawdzić u siebie ale na razie mam awarie punta 2 (nawaliło wspomaganie kierownicy, szyba od pasażera oraz alarm świruje) jak ogarnę postaram się w wolnej chwili posprawdzać.

Przed tempomatem miałem tak (teraz musiałbym podłączyć ponownie kompa):

OBECNIE SKONFIGUROWANE MODUŁY CAN::
Komputer nadwozia (NBC):
Sterowanie silnika (NCM):
Elektryczna przekładnia kierownicza (NGE):
Tablica przyrządów (NQS):
Radioodbiornik (NRR):
Węzeł układu hamulcowego (NFR):
Węzeł poduszek powietrznych (NAB):
:
OBECNIE DOSTĘPNE MODUŁY CAN::
Komputer nadwozia (NBC):
Sterowanie silnika (NCM):
Elektryczna przekładnia kierownicza (NGE):
Tablica przyrządów (NQS):
Radioodbiornik (NRR):
Węzeł układu hamulcowego (NFR):
Węzeł poduszek powietrznych (NAB):

_________________

Punto mk2 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM ? (dziwna wersja z klimą), Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806919 Wysłany: 20 Lip 2016, 09:45; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntomaniak

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 06 Kwi 2016,
Posty: 61
Tak, przyciski aktywowałem, próbowałem wszystkie możliwe warianty.

Nie mam niestety dla porównania wzorcowej rezystancji, biorę pod uwagę, że przyciski szwankują.

NVO nie ma, NRR jest.

[ Dodano: 20 Lip 2016, 09:45 ]

Pochwalę się, a co ;) Przyciski wreszcie działają.
Nie miałem czasu się tym zająć, ale wczoraj dorwałem drugą kierownicę, przełożyłem z niej przyciski i wszystko jest tip top.
To mi przywróciło wiarę, więc niedługo ponownie odpalam B&M.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809055 Wysłany: 26 Lip 2016, 12:59; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Super!
Walcz :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809085 Wysłany: 27 Lip 2016, 00:04; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntomaniak

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 06 Kwi 2016,
Posty: 61
Mam taki zamiar, teraz będę wiedział, czy w ogóle b&m reaguje na przycisk kierownicy ;)
O tyle mam dobrze, że kostka modułu jest nadal w aucie ze prawie wszystkimi wyprowadzonymi pinami, 2 czy 3 były dla mnie wcześniej niepewne, ale niedługo je sprawdzę.
A w międzyczasie nabyłem oryginalny mikrofon razem z lampką, więc jak dobrze pójdzie, to będzie ori instalacja :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823859 Wysłany: 22 Maj 2017, 19:52; 
 Temat postu: Re: Brak sterowania z kierownicy - czy radio obsługuje multi
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Carlito, nie miales moze rozpisanych wzorcowych rezystancji z dzialajacych przyciskow?
U mnie posypaly sie lewe przyciski i dzialaja tak samo jak prawe, podejzewam ze padla im czesciowo rezystancja i w efekcie dzialaja w odbiciu lustrzanym tak jak prawe :evil:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO