You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 08:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #806479 Wysłany: 31 Maj 2016, 15:27; 
 Temat postu: Centralny zamek - jak założyć ??
Offline
Puntoświr

Imię: Bart
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 25 Gru 2015,
Posty: 251
Cześć
szukałem szukałem i nie znalazłem :(
Otóż Panowie i Panie - chce założyć do mojego PII FL centralny zamek sterowany z pilota... mam najbiedniejszą wersję wyposażeniową więc w drzwiach pojazdu nie ma nic...

Czy ktoś z Was ze śląska lub okolić zakładał do swojego PII centralny zamek od podstaw ?? Czy może się tym pała i za odpłatnością jest w stanie założyć taki zamek ??
najchętniej podziałałbym z tym sam, ale dziś zdjąłem boczki i rozłożyłem ręce....

Nadmienię że sam centralny zamek już zakupiłem i jest to model firmy Phantom.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

_________________
Image - PIIFL z LPG - jako II wł i km lecą :)
Image - Suzuki Swift *2012 +2016 - od nowości, przejechane 64tys
Image - Nissan Almera N16 *2010 +2012 - jako II wł , przejechane 30tys


Góra
 Profil  
 

 
 Post #806498 Wysłany: 31 Maj 2016, 18:53; 
 Temat postu: Re: Centralny zamek - jak założyć ??
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Rejestracja: 01 Wrz 2012,
Posty: 3223
Pomógł: 23
Zakładałem kiedyś do astry ;) większego problemu z tym nie ma, przyda Ci się wkrętarka i wkręty samowiercące ;)
Na początek rozłóż wiązkę i pogrupuj przewody na każde drzwi z osobna i wiązkę zasilającą.

Teraz montujesz sobie siłowniki w dogodnym miejscu i poprostu przykręcasz je do cięgien od ryglowania ;) sprawdzasz kilka razy czy siłownik pracuje razem z cięgnem, oczywiście ręcznie, jak wszystko gra to czeka Cię najtrudniejsza czynność-przepychanie przewodów.

do każdych drzwi z osobna musisz przeciągnąć odpowiednią ilość tak jak prowadzi wiązka, lokalizujesz przelotkę między drzwiami a karoserią i od strony samochodu zaczynasz przeciągać, zapewne jest tam mało miejsca więc będziesz potrzebował troszkę cierpliwości ;) jak już poprzeciągasz to lokalizujesz w kostce puste piny, najprościej je będzie poprzewiercać wiertełkiem delikatnie grubszym niż przewody i znowu przeciągasz, mając przewody w drzwiach lutujesz je do siłowników zgodnie z kolorami.

Teraz zasilanie, ale to już patrzysz zgodnie z instrukcją. centralkę najlepiej umieścić nad skrzynką bezpieczników w kabinie, zasilanie wziąć ze skrzynki, ,musisz tylko znaleść który wolny pin ma +12v prosto z aku. masę podkradnij ze śrubki mocującej wajchę do otwierania maski, teraz w zależności od rodzaju centralki, albo możesz używać odrazu albo musisz zaprogramować piloty, ale obstawiam że zadziała odrazu.

Teraz słowem zakończenia, wszystkie połączenia oczywiście musisz zaizolować czy to taśmą czy termokurczkami, wiązki najlepiej pościskać do blach drzwi trytytkami żeby się nie poprzecierały.
Jeśli na przewodzie zasilającym nie ma bezpiecznika to KONIECZNIE go domontuj we własnym zakresie, tu chodzi o bezpieczeństwo a samochód spala się bardzo szybko :E

Oczywiście robisz na swoją odpowiedzialność, tak więc jeśli nie czujesz się na siłach lepiej oddać to do elektryka lub kogoś z forum kto ogarnia co i jak :D

_________________
Błękitny Bezdasznik :D- topic50386.html
Black and White Bravo - topic61253.html

Czy masz już darmowe Assistance?

_____________________________


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806499 Wysłany: 31 Maj 2016, 19:09; 
 Temat postu: Re: Centralny zamek - jak założyć ??
Offline
Puntoświr

Imię: Bart
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 25 Gru 2015,
Posty: 251
No i właśnie dlatego szukam kogoś z forum kto kuma czacze... ;) Bezpiecznik jest na przewodach, zrobiłem jeszcze zdjęcie zamka drzwi tylnych od wewnatrz i się zastanawiam czy on już nie ma jakiegoś centralnego tylko nieaktywnego.... muszę to rozebrać w dniu wolnym, a wygląda to tak :
Załącznik:


_________________
Image - PIIFL z LPG - jako II wł i km lecą :)
Image - Suzuki Swift *2012 +2016 - od nowości, przejechane 64tys
Image - Nissan Almera N16 *2010 +2012 - jako II wł , przejechane 30tys


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO