You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 08:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #693058 Wysłany: 28 Wrz 2013, 21:25; 
 Temat postu: Brak trzeciego światła stop
Offline
Forumowicz

Imię: Piotrek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 22 Maj 2013,
Posty: 3
Witam wszystkich

Dziś podczas jazdy zapaliła się kontrolka błędu i pokazał się napis "Skontroluj Światła STOP". Po sprawdzeniu świateł okazało się że nie działa trzecie światło stop (nie świeci żadna żarówka), trzy miesiące temu wymieniałem wszystkie bo kilka było przepalonych. Włożyłem na próbę nowe żarówki a światła dalej nie ma. Czy ma ktoś może pomysł co może być przyczyną i gdzie jej szukać ?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #693063 Wysłany: 28 Wrz 2013, 21:36; 
 Temat postu: Re: Brak trzeciego światła stop
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Las
Rejestracja: 12 Lis 2009,
Posty: 316
Pomógł: 2
może bezpiecznik ? sprawdź .....

_________________
FIAT GRANDE PUNTO 1,4 8V DYNAMIC CZERWONY SKA


topic19004.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #693189 Wysłany: 29 Wrz 2013, 14:09; 
 Temat postu: Re: Brak trzeciego światła stop
Offline
Forumowicz

Imię: Piotrek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 22 Maj 2013,
Posty: 3
Dzięki Taisho za odpowiedź ale kazało się że to nie to.
Dziś korzystając z wolnego czasu postanowiłem sprawdzić tak jak napisał Taisho bezpieczniki te w kabinie i te w silniku, wszystkie okazały się dobre, gdy już postanowiłem że jutro odstawie samochód do elektryka samochodowego to przypomniałem sobie jak kolega opowiadał jak szukał powodu braku światła cofania w jakimś innym samochodzie. Zgodnie z tym co mówił kolega postanowiłem jeszcze sprawdzić czy przypadkiem kabel jest cały w miejscu gdzie jest gumowy zginający się przelot łączący klape bagażnika z karoserią. Gdy zsunąłem na dół gumową osłonę moim oczom ukazał się dość przerażający widok, otóż kazdy kabel był naderwany jeden bardziej drugi mniej, niektóre wogle były przerwane. Teraz już wiem w czym leży problem i od razu już wiem dlaczego nie mam światła w bagażniku


Góra
 Profil  
 
 
 Post #760832 Wysłany: 28 Sty 2015, 22:56; 
 Temat postu: Re: Brak trzeciego światła stop
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 28 Sty 2015,
Posty: 2
Chciałbym odświeżyć temat.
Nie działała mi trzecie światło stopu, awaria standardowa - przetarte przewody w gumowym łączniku do klapy, ale po usunięciu usterki stop nadal nie działa i wyświetla błąd. przewód pomarańczowy sprawdzony do samego bodycomp. masa też. Na wtyczce do stopu jest 5v cały czas bez względu na naciśnięcie pedału.
Czy podczas przetarcia przewodów mógł się uszkodzić bodycomuter? miał ktoś taką sytuację?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #760837 Wysłany: 28 Sty 2015, 23:10; 
 Temat postu: Re: Brak trzeciego światła stop
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: ełk
Rejestracja: 12 Cze 2007,
Posty: 574
Pomógł: 18
Masz gdzieś zwarcie .
Jeszcze raz przejrzyj wiązkę w przelotce pomiędzy klapa bagażnika a budą .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806896 Wysłany: 03 Lut 2018, 22:28; 
 Temat postu: Re: Brak trzeciego światła stop
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 01 Maj 2014,
Posty: 13
A u mnie historia jest następująca.

Po jednej z z burz zapaliło się zółte światełko na desce informujące, że jakaś żarówka jest spalona. Sprawdziłem i okazało się, że słabo świeci się światło postojowe z przodu po lewej stronie oraz trzecie światło stopu.

Wymieniłem małą żaróweczkę z przodu, skontrolowałem jeszcze raz stop i ku mojemu zdziwieniu nie działała też reszta świateł stopu (nie było sygnalizacji podczas hamowania - a wcześniej dwa działały). Sprawdziłem skrzynkę bezpieczników, a tam przepalony bezpiecznik F15 (ten od prawego światła mijania) i to tak spalony, że aż plastik się zjarał. Światło mijania działało jednak bez zarzutu.

Wymieniłem skrzynkę bezpieczników, żaróweczkę z przodu, żarówki trzeciego stopu, nawet niektóre żarówki z tyłu. Mimo to trzeci stop nie świeci nadal i na desce nadal pali się żółta żarówka.

Wymieniłem bezpiecznik od świateł stopu i nadal to samo.

Sprawdziłem, czy może przerwany jest wężyk od spryskiwacza w gumowej złączce przy bagażniku, ale tam nie było żadnej wilgoci (jedynie klej), kable nie były mokre, wszystko wydaje się ok.

Dodam, że przy okazji wymiany skrzynki bezpieczników okazało się, że na kable pod nią leci woda i są one wilgotne, gdyż zniszczona jest ta śmieszna gąbka, która teoretycznie tę wodę powinna wchłaniać.

Mimo wszystko myślę, że może być to czujnik świateł stop pod hamulcem. Czy sądzicie, że ta diagnoza będzie dobra czy też popatrzeć jeszcze na coś innego? Czujnika raczej sam nie wymienię, bo to gimnastyka niezła.

Przy okazji jeszcze nadmienię, że ostatnio dość często wymieniałem światełka pozycyjne z przodu i parę miesięcy temu przepaliły się mijania z przodu, najpierw jedna, a za jakiś tydzień / dwa druga. I podczas odpalania silnika prawe mijania lekko przygasało, teraz po wymianie skrzynki nie zauważyłem, by się tak działo.

[ Dodano: 03 Lut 2018, 22:28 ]

OK, odpowiem sam sobie na temat sprzed ponad roku :) Otóż uwalony był czujnik. Na Allegro kupiłem jakiś niebieski, ale okazało się, że to nie to, bo w aucie mam czarny. Eh, więc polecam uważać na to :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO