You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 
 Post #784188 Wysłany: 09 Wrz 2015, 18:41; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Czemu Win7 Starter porażka? 7lat bez reinstalacji - nie narzekałem zupełnie. Bardzo lekki systemik, bez zbędnych pierdów typu Aero ale z wyglądem zgodnym z resztą wersji.

[ Dodano: 09 Wrz 2015 17:41 ]

NiebieskiSX napisał(a):
buladag napisał(a):
Angry_Us3r napisał(a):
masz przeciętnego kompa, dla przeciętnego ludka - instalujesz w miarę lekkie programy, a i tak po uruchomieniu systemu przez 1-2 minuty komp się dopiero ogarnia, żeby chodzić jak należy.

Na 10 już tego nie ma, pod tym względem jest lepiej niż na Win 7, przynajmniej jeśli chodzi o pracę na netbook z jednym rdzeniem 1,66Ghz i 1GB ram. Pokazuje się pulpit, pyk i włącza sie FF.

Co do samego systemu czy warto; zdecydowanie jest bardziej user-friendly niż Win7 z punktu widzenia laika.
Niestety ogólna wydajność spadła co odczuwam na ww. sprzęcie z Atomem N450. Na 7 mogłem spokojnie choćby pooglądać filmiki na YT w akceptowalnej jakości. Teraz niestety lagują niemiłosiernie, to samo jakieś retro gry pokroju NFS Porsche czy CMR2 - na Win 7 płynnie bez problemów, na W10 nie da się grać.

Dlatego osobiście uważam, że update z 8.1 jak najbardziej tak bo była to typowa dla MS przejściówka i system jest zbyt zagmatwany, natomiast z Windows 7 nie ma sensu aktualizować dopóki 7 jest wspierany - daje większą wydajność i zdecydowanie mniejszą inwigilację niż W10 (wystarczy przeglądnąć ustawienia prywatności).

[ Dodano: 09 Wrz 2015 12:31 ]

Angry_Us3r napisał(a):
która ma być de facto DARMOWA- w sensie, że nawet jak masz trefną 7kę czy nowsze to zaktualizujesz do ori systemu

To nie prawda. Pójdzie aktualizacja nawet na piracie, na chwilę obecną pewnie nawet się aktywuje - to fakty, ale jak minie już natłok nowych instalacji zarzekają że będą sukcesywnie blokować nielegalne kopie/klucze.

klucz jest nie potrzebny wgrywa się cracka odpowiedniego ja tak właśnie zrobiłem i aktualizowałem do win 10

Przeczytaj co napisałem.
A Twój crack zmienia po prostu klucz na inny z licencją VL i tyle. Dlatego się aktywował i dlatego MS będzie weryfikował za jakiś czas m.in. te klucze.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 

 
 Post #784194 Wysłany: 09 Wrz 2015, 21:10; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków NH
Rejestracja: 16 Cze 2012,
Posty: 2299
Pomógł: 13
oj nie sadze ze bedzie ;) klucz napisany na serwis tylko i wyłacznie w moim posiadaniu ;)

_________________
ImageImageImage
topic36577.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #784205 Wysłany: 09 Wrz 2015, 23:08; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Miyako ;)
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowa Huta :)
Rejestracja: 05 Lut 2015,
Posty: 27
buladag napisał(a):
Czemu Win7 Starter porażka? 7lat bez reinstalacji - nie narzekałem zupełnie. Bardzo lekki systemik, bez zbędnych pierdów typu Aero ale z wyglądem zgodnym z resztą wersji.


Na innych sprzętach może - ja mówiłam o tym systemie na moim netbooku. Po roku użytkowania, mimo korzystania na nim tylko z Internetu i Worda [bo do tego był kupiony], potrafił się zawieszać zaraz po pokazaniu się pulpitu.System okazał się za ciężki i ta modyfikowana wersja 8.1 daje sobie radę o wiele lepiej. Jest jeszcze opcja, że po wymianie ramu na 2GB [oryginalnie było 1GB] działałby lepiej, ale tego już nie sprawdzałam, bo jeszcze przed wymianą ramu zmieniłam system.
Nie pamiętam dokładnie, bo nie uczę się minimalnych wymagań systemów na pamięć, ale coś mi się majaczy, że ten netbook spełniał jest tak 'na styk'.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #784206 Wysłany: 09 Wrz 2015, 23:15; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Mój też raczej parametrami nie grzeszy, Intel Atom N450 1x1,6Ghz, 1GB RAM, Intel GMA 3150. W drugim bliźniaczym netbooku zmieniłem ram na 2GB. Faktycznie Windows 7 na tym z 2GB działał szybciej. |Co ciekawe na Win10 się odwróciło. Ten z 1GB działa sprawniej i to sporo. :E

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #784209 Wysłany: 10 Wrz 2015, 00:19; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
1GB ramu to niestety zdecydowanie za mało - tyle to w smartfonach jest podstawą :P
2GB daje już radę jednak to też nie jest wygórowana ilość. Zresztą im więcej ramu tym lepiej (w zależności od zapotrzebowania użytkownika ofc.), bo system jak i programy czy aplikacje mogą sobie zarezerwować więcej ramu i nie ma z tym żadnych problemów.

Ja jak gdzieś wcześniej wspomniałem mam Acer'a switch 10 czyli ni to notebook ni to tablet, taka hybryda. Ja korzystam z niego bardziej jak notebook. Na pokładzie ma Atoma z3735f - 4x1.33GHz (1.83 w trybie "turbo") z 2GB ramu ddr3, z W8.1 korzystałem dosłownie chwilę, bo później zainstalowałem W10.
Wielkiej różnicy nie zauważyłem, ale na W10 odrobinę lepiej chodzi, czyt. filmy na YT się nie przycinają. Wcześniej przy FHD i 30 fps'ach przeglądarka ledwo wyrabiała, teraz jest OK. Niestety FHD i 60 FPSów nie bardzo chce dźwigać. Obraz jest ale nie ma dźwięku :P

Ponadto współczuje osobom które korzystają z tego sprzętu bez wywalenia syfu. Chociaż to dotyczy pewnie większości tabletów, notebooków czy laptopów, zwłaszcza czuć to na wolniejszych sprzętach. Na tym tablecie było tak dużo różnego syfu od acera i innych zbędnych programów, że pół godziny spędziłem na jego czyszczeniu :P Pewnie wywaliłem przy okazji jakieś sterowniki odpowiadające za to, aby system automatycznie wykrywał kiedy klawiatura jest podłączona a kiedy nie, przez co ręcznie muszę przełączać tryb między tabletowym a desktopowym :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #784225 Wysłany: 10 Wrz 2015, 11:29; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Miyako ;)
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowa Huta :)
Rejestracja: 05 Lut 2015,
Posty: 27
Zastanawiam się nad 4gb, ale szczerze mówiąc wymiana pamięci w netbooku leży na samym dole moich potrzeb. Na 2gb trochę przymula, ale ponieważ netbook to nie jest mój glówny komputer, to da sie przeżyć.
Chociaż nie ukrywam, że poważnie zastanowiłabym się nad zmianą systemu, gdyby ewentualna poprawa była faktycznie odczuwalna.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807086 Wysłany: 11 Cze 2016, 17:48; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Rejestracja: 01 Wrz 2012,
Posty: 3223
Pomógł: 23
I ja od dzisiaj testuje Win10.
Sprzęt to HP stream13 więc jakiś mega wypasiony nie jest ;)
Przeszedłem z Win 8.1 i jak 10tka wydaje się przyjaźniejsza, oczywiście podczas instalacji wszystko co miało w podpisie info o łączeniu z serwerami microsoft zostało wyłączone :D

Dam mu tydzień, jak wszystko będzie oki to zostaje, jak nie to wracam do 8.1 :)

_________________
Błękitny Bezdasznik :D- topic50386.html
Black and White Bravo - topic61253.html

Czy masz już darmowe Assistance?

_____________________________


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807127 Wysłany: 12 Cze 2016, 00:03; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Daj mu dwa, bo bedzie jeszcze sporo łatek inowych wersji wszystkiego pobieral.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807145 Wysłany: 12 Cze 2016, 11:26; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków NH
Rejestracja: 16 Cze 2012,
Posty: 2299
Pomógł: 13
jest jeden problem z update do windows 10 :D

po pierwsze jest to tylko nakładka na poprzedni system a po drugie jest problem z aktualizacjami niektórych programów kompy po czasie działają jak by nie mogły jednym dobrym zastosowaniem jest instalacja czystej dziesiątki co wiążwe się z kupnem klucza :D

_________________
ImageImageImage
topic36577.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807151 Wysłany: 12 Cze 2016, 13:50; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
NiebieskiSX napisał(a):
jest jeden problem z update do windows 10 :D

Jesteś pewien? Nie mam 10, ale pamiętam, że aktualizacja z 8 na 8.1 trwała bardzo długo i wyglądała jak instalacja czystego systemu z "przepisaniem" pewnej konfiguracji (w tym zainstalowanych programów) do nowego systemu.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807156 Wysłany: 12 Cze 2016, 15:40; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
domin45670 napisał(a):
NiebieskiSX napisał(a):
jest jeden problem z update do windows 10 :D

Jesteś pewien? Nie mam 10, ale pamiętam, że aktualizacja z 8 na 8.1 trwała bardzo długo i wyglądała jak instalacja czystego systemu z "przepisaniem" pewnej konfiguracji (w tym zainstalowanych programów) do nowego systemu.


Oczywiście tak dokładnie jest. Do tego w międzyczasie wyszly chyba ze 4 nowe kompilacje które również w zasadzie instalowały cały system od nowa. Nie ma również problemów z uruchamianiem programów zgodnych ze starszymi wersjami Windows.

Ponadto format komputera i reinstalacja systemu z czystej kopii pobranej z serwerów MS nie wiąże się z zakupem nowego klucza produktu.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807160 Wysłany: 12 Cze 2016, 17:26; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków NH
Rejestracja: 16 Cze 2012,
Posty: 2299
Pomógł: 13
buladag napisał(a):
domin45670 napisał(a):
NiebieskiSX napisał(a):
jest jeden problem z update do windows 10 :D

Jesteś pewien? Nie mam 10, ale pamiętam, że aktualizacja z 8 na 8.1 trwała bardzo długo i wyglądała jak instalacja czystego systemu z "przepisaniem" pewnej konfiguracji (w tym zainstalowanych programów) do nowego systemu.


Oczywiście tak dokładnie jest. Do tego w międzyczasie wyszly chyba ze 4 nowe kompilacje które również w zasadzie instalowały cały system od nowa. Nie ma również problemów z uruchamianiem programów zgodnych ze starszymi wersjami Windows.

Ponadto format komputera i reinstalacja systemu z czystej kopii pobranej z serwerów MS nie wiąże się z zakupem nowego klucza produktu.

wiąże się z zakupem klucza ponieważ klucz masz z np windows 7 który nie będzie pasowałdo windows 10
w firmie mam update- y do windows 10 i nie działają aktualizacje niektórych programów jak np subiekt world ship i inne biznesowe :D
więc musiałem zrobić czystą instalke co prawda klucze w firmie są enterprise :D

_________________
ImageImageImage
topic36577.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807186 Wysłany: 13 Cze 2016, 09:38; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Nie wiąże się z zakupem klucza. W nowszych sprzętach klucz zapisany jest w BIOS, po aktualizacji do 10 zapisywany jest w bazie Microsoft. W przypadku starszych sprzętów instalujesz kopię bez klucza a aktywacja systemu przebiega automatycznie na podstawie ID płyty głównej oraz danych konta które należy mieć założone. Oczywiście obie sytuacje to reinstalacja po dokonaniu aktualizacji we wcześniejszym czasie.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808167 Wysłany: 04 Lip 2016, 22:00; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Rejestracja: 01 Wrz 2012,
Posty: 3223
Pomógł: 23
Potestowałem i 10 zostaje :D jest poprostu lepszy pod każdym względem, dużo lepiej zoptymalizowany i nie mam problemów z podłączaniem telewizora... na 8.1 nijak nie dało się ustawić pełnego ekranu na TV, na 10 odrazu w opcjach była taka rozdzielczość :)
Co dalej... Laptop nie ścina, aktualizacje robią się szybko, z powodu małego dysku (całe 32gb) zainstalowałem tylko niezbętne programy i wszystko śmiga na 10 bez problemu, tak więc ja jak najbardziej polecam, tym bardziej że czas na darmową aktualizacje niedługo się kończy :D

Co więcej namówiłem kolegę z pracy na przejście, kupił jakieś budżetowe Lenovo z 8.1, od samego początku straszny muł, bał się że na 10 będzie jeszcze bardziej mułowaty i chciał kupić 7, jednak po przejściu na 10 sprzęt dostał mega kopa i chodzi tak jak trzeba :E

_________________
Błękitny Bezdasznik :D- topic50386.html
Black and White Bravo - topic61253.html

Czy masz już darmowe Assistance?

_____________________________


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808171 Wysłany: 04 Lip 2016, 22:54; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
Dokładnie do 29 lipca, aczkolwiek myślę, że po 29 lipca będzie jeszcze można zrobić płatni upgrade ale za jakieś groszowe sprawy :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808172 Wysłany: 24 Lip 2016, 11:30; 
 Temat postu: Re: Windows 10 - opinie
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Rejestracja: 01 Wrz 2012,
Posty: 3223
Pomógł: 23
Byłaby to całkiem niezła opcja dla niezdecydowanych :D
Mi się szykuje kolejna aktualizacja do 10 w laptopie Panny, ale tutaj nie będzie nic nowego, bo sprzęt ten sam co mój, tylko kolor inny :E

[ Dodano: 24 Lip 2016 11:30 ]

Wczoraj lapek Panny dostał , niestety nie tak bezboleśnie jak mój...
Ogólnie problem w nich jest taki że mają dyski 32gb, więc po odjęciu miejsca na system zostaje tylko kilka gb dla użytkownika, trzeba było się wspomóc dyskiem zewnętrznym, a ten jak się okazało ma pouszkadzane jakieś pliki na sobie i sam nie startuje, trzeba ręcznie go wyszukać... i tak aktualizacja działała do 24% kiedy to laps się zrestartował i dysk już nie ruszył-uceglony laps i rozkmina co dalej... postawiłem czysty 8.1 i zrobiłem aktualizacje do 10, potem sterowniki i działa tak jak powinno, a nawet lepiej bo śmieci od producenta nie ma :D

_________________
Błękitny Bezdasznik :D- topic50386.html
Black and White Bravo - topic61253.html

Czy masz już darmowe Assistance?

_____________________________


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO