You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 08:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #808644 Wysłany: 16 Lip 2016, 18:57; 
 Temat postu: Lampka bagażnika - brak pradu
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Krystian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 10 Lip 2016,
Posty: 24
Witam w moim punto nie ma lampki bagaznika jest tylko samo miejsce na lampke ale za tą wykładzina znalazłem małą kostke biala z dwoma kabelkami jeden jakby czarny drugi bardziej czerwony i sprawdzam probówka i wychodzi ze nie ma pradu w tych kablach. Ma ktos jakies pomysł jak zrobić zeby prad w tych kablach się pojawił. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #808648 Wysłany: 16 Lip 2016, 19:48; 
 Temat postu: Re: Lampka bagażnika - brak pradu
1) czym sprawdzałeś i czy dobrze to robiłeś?
2)sprawdź odpowiedni bezpiecznik
3)możesz sprawdzić tez czy czujnik otwarcia klapy działa. Jego budowa była omawiana na forum

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
 
 
 Post #808652 Wysłany: 16 Lip 2016, 20:01; 
 Temat postu: Re: Lampka bagażnika - brak pradu
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Co do prądu nie odpowiem, ale miałem identyczną sytuację. Wtyczka w miejscu lampki.
Kupiłem zamek z czujnikiem otwarcia wraz z lampką i zleciłem montaż w ASO. Nie wiem co jeszcze zrobili, żeby był prąd na wtyczce.

kiksia95 napisał(a):
możesz sprawdzić tez czy czujnik otwarcia klapy działa

Najprawdopodobniej ma zamek bez styku ponieważ
Ursus820 napisał(a):
w moim punto nie ma lampki bagaznika jest tylko samo miejsce na lampke


U mnie była identyczna sytuacja.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808656 Wysłany: 16 Lip 2016, 20:46; 
 Temat postu: Re: Lampka bagażnika - brak pradu
Tak wiec pozostaje otworzyc tylna plastikowa osłonę klapy i sprawdzić to

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
 
 
 Post #808663 Wysłany: 16 Lip 2016, 22:27; 
 Temat postu: Re: Lampka bagażnika - brak pradu
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Krystian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 10 Lip 2016,
Posty: 24
Dziękuję za odpowiedzi. Sprawdzalem taka probówka z zarówka i miernikiem i zero V pokazywał. Szukalem tez bezpiecznika ale nie widze osobnego na lampke. Wydaje mi sie ze mam taka sama sytuacje jaka opisal domin45670 bo rozkrecilem ten plastik na klapie i tam tylko ida kable do silniczka wycieraczki. Nie rozmumie tego dlaczego jest wyprowadzona kostka z kablami a nie ma zamka z czujnikiem. Jak by byl prad w tych kablach to bym se osobny przełącznik zamontował najwyzej a tak to kiepsko.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808667 Wysłany: 16 Lip 2016, 22:44; 
 Temat postu: Re: Lampka bagażnika - brak pradu
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
kiksia95 napisał(a):
Tak wiec pozostaje otworzyc tylna plastikowa osłonę klapy i sprawdzić to

Nie trzeba.
Wystarczy otworzyć klapę bagażnika i palcem nacisnąć zatrzask zamka. Jeśli będzie słyszalne cykanie przy naciskaniu i puszczaniu, to jest czujnik w zamku. Jeśli nie - nie ma.

Ursus820 napisał(a):
Jak by byl prad w tych kablach to bym se osobny przełącznik zamontował najwyzej a tak to kiepsko.


Prąd prądem, ale zauważ, że on się powinien pojawić na kostce dopiero po zamknięciu obwodu przez stycznik w zamku. Inaczej lampka by się paliła bez przerwy ;)
Niestety nie wiem gdzie w ASO wpięli przewody z zamka, aby to połączyć ze źródłem zasilania i ową wolną wtyczką. Żadnej rzeźby nigdzie nie zauważyłem.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808679 Wysłany: 17 Lip 2016, 12:43; 
 Temat postu: Re: Lampka bagażnika - brak pradu
Mam nadzieje, że nie używałeś probówki na 230V i woltomierz miałeś ustawiony na prąd stały.
Zastanawiające jest, że nie znalazłeś w klapie żadnych kabli


Góra
  
 
 
 Post #808682 Wysłany: 17 Lip 2016, 13:32; 
 Temat postu: Re: Lampka bagażnika - brak pradu
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
Przewody do lampki masz, bo nikomu w fabryce nie chciałoby się bawić w robienie oddzielnej wiązki kabli dla aut bez lampki. Brakuje tylko zamka ze stycznikiem.
Nie wiem jak jest w P2, ale w P2FL do zamka klapy idą 2 przewody. Jeden odpowiada za kontrolkę otwartych drzwi (klapy), drugi do wspomnianej lampki.
+12V w tej wiązce bierze się z tej kostki z czerwoną klamrą: largeimg,IMG_47df8927cf8645673.jpg (zdjęcie pożyczone :P ), więc +12V tam masz, nie masz tylko masy - która pojawia się po otworzeniu klapy przez stycznik w wspomnianym zamku.

Zdejmij plastikową osłonę klapy bagażnika, zobacz jakie i ile przewodów idzie do zamka. Możliwe jest też, że po prostu mikrostyk ze starości się popsuł i potrzebna by była jego wymiana - jest na forum poradnik ale wymiana jest dosyć "skomplikowana", bo trzeba bodajże nity rozkręcać a później gwintować to tak aby na śruby się trzymało. Ja w poszukiwaniu u siebie, miałem pomysł aby ewentualnie wykorzystać mikrostyk odpowiadający za kontrolkę otwartej klapy, bo powinno "dać radę".

Jeżeli okaże się, że normalnie masz +12V na tej wtyczce ale nie masz zamka z mikrostykami, to można zrobić to w inny sposób - kupić wyłącznik krańcowy i umieścić go np. na tych plastikach po bokach. Też będzie działać jak oryginalna lampka (tzn. będzie się wyłączać po 10 minutach ciągłego świecenia).

P.S. też mam nadzieję, że używałeś probówki na +12V, lub multimetr :P Ja używałem żarówki W5W :D
P.S. 2 jeżeli Cie to pocieszy - u mnie nie były tylko kable podłączone do zamka :P Malowana była klapa i najwyraźniej ktoś o tym zapomniał :P
P.S. 3 na forum jest obszerny temat o tej lampce - ja chyba tam też pisałem i analizowałem wiązkę która znajduje się w bagażniku, opisywałem chyba też kolory kabli - który za co odpowiada :P

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808683 Wysłany: 17 Lip 2016, 15:39; 
 Temat postu: Re: Lampka bagażnika - brak pradu
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Krystian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 10 Lip 2016,
Posty: 24
kiksia95 napisał(a):
Mam nadzieje, że nie używałeś probówki na 230V i woltomierz miałeś ustawiony na prąd stały.
Zastanawiające jest, że nie znalazłeś w klapie żadnych kabli


Probowka byla na 12V taka samochodowa

Image

Woltomierz tez dobrze ustawilem :D

[ Dodano: 17 Lip 2016, 13:43 ]

Dzieki LrPrl za podpowiedzi zobacze jeszcze raz posprawdzam ten zamek. Tez mialem klape malowana moze ktoś nie podłaczył zobacze, ale wydaje mi sie ze tam nie ida zadne kable do zamka tylko do wycieraczki sa chyba dwa i chyba nie mam takiej kontrolki od otwartych drzwi (klapy)

[ Dodano: 17 Lip 2016, 13:49 ]

LrPrl napisał(a):
+12V w tej wiązce bierze się z tej kostki z czerwoną klamrą: largeimg,IMG_47df8927cf8645673.jpg (zdjęcie pożyczone ), więc +12V tam masz, nie masz tylko masy - która pojawia się po otworzeniu klapy przez stycznik w wspomnianym zamku.


Tylko jak sprawdzalem ta probówką to mase podlaczylem inna i tak nie bylo pradu bo żaroweczka nie swieciala w tej probówce

[ Dodano: 17 Lip 2016, 15:02 ]

Sprawdziłem jeszcze raz i miałeś razje LrPrl w tym jednym kablu w kostce jest prad caly czas tylko masy nie ma za pierwszym razem wziąlem zła mase i dlatego nie dzialalo. Teraz mysle jak to dobrze zrobić czy ten wyłącznik krańcowy tak jak pisałeś czy zwykly włacznik i za kazdym razem go właczac i wyłaczac recznie. Jeszcze raz dzieki za podpowiedzi

[ Dodano: 17 Lip 2016, 15:39 ]

Czy taki wyłącznik w podobie byłby dobry ?
Image

i jak go podłaczyc kablem +12 czy masowym -


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808691 Wysłany: 17 Lip 2016, 16:16; 
 Temat postu: Re: Lampka bagażnika - brak pradu
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
Wyłącznik musi być tak, żeby był normalnie zamknięty (NC), czyli taki gdy na niego nic nie naciska - to jest zwarty, a jeżeli jest wciśnięty - to jest rozwarty.
Stycznik/mikrostyk łączysz z masą najlepiej, bo będzie Ci najwygodniej to zrobić, bo w końcu i tak musisz ciągnąć gdzieś kabel pod stałą masę.
Oryginalnie jest zastosowany mikrostyk - nie wierzyłem, ale serio one dają radę. W zasadzie każdy wyłącznik krańcowy etc. który ma natężenie do tych 1-2A się nada, więc najlepiej kupić jakiś mniejszy - będzie łatwiej ukryć, jeżeli chodzi o względy estetyczne. Jeżeli pominąć te względy, to ten co pokazałeś się nada :)

Nie ma sensu bawić się w ręczne włączanie i wyłączanie. Tą lampką i tak steruje komputer, który odcina napięcie po 10 minutach - więc nawet jak zostawisz otwartą klapę na dłużej to nie ma obawy, że wrócisz i będziesz musiał pchać :)

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808696 Wysłany: 17 Lip 2016, 20:15; 
 Temat postu: Re: Lampka bagażnika - brak pradu
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Krystian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 10 Lip 2016,
Posty: 24
Wielkie dzieki za odpowiedź.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO