You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 11:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #807491 Wysłany: 18 Cze 2016, 17:28; 
 Temat postu: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 26 Lut 2015,
Posty: 109
Witam. Za miesiąc kończy mi się ubezpieczenie, dziś byłem zapytać o cenę, jestem właścicielem auta 11 miesięcy i agentka w PZU była bardzo zdziwiona gdy zobaczyła, że poprzedni ubezpieczyciel (też w PZU) dał mi na start 50% zniżki... teraz niby mam już po roku 55%, tylko pytanie teraz czy w razie kolizji i wypłaty odszkodowania, czy w PZU nie uczepią się tego, że nie należy mi się taka zniżka która jest dopiero po 6 czy 7 latach bezszkodowej jazdy? w dodatku zobaczyłem swoją umowę i dopiero teraz zorientowałem się, że jest na niej błąd w dacie produkcji auta, zamiast 1999 jest 2000 (w 2000 roku była pierwsza rejestracja) umowę kończę za miesiąc więc przeżyje, ale co z tym bonusem, jest się czym przejmować, czy wina agenta i na nową umowę brać te 55% które niby mi przysługują...


Góra
 Profil  
 

 
 Post #807493 Wysłany: 18 Cze 2016, 18:52; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Zniżka jest za bezszkodową jazdę, ale nie danym samochodem, a w ogóle. Tzn. jeśli byłe do tej pory wpisany do dowodu rej. innego samochodu i już ileś lat bezszkodowej jazdy minęło, to masz zniżki. Ewentualnie jeśli zostałeś dopisany do samochodu z kimś, kto takie zniżki posiada, wówczas zniżka przechodzi na Ciebie.
Jeśli od 11 miesięcy jesteś wpisany do jedynego samochodu, to jest to ewidentnie błąd i aż taka zniżka Ci na pewno nie przysługuje. Sądzę, że datę produkcji samochodu w ubezpieczeniu można zmienić.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807498 Wysłany: 18 Cze 2016, 19:58; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 26 Lut 2015,
Posty: 109
Skoro mi nie przysługuje, to przy nowym oc mam się upomnieć czy jak?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807519 Wysłany: 18 Cze 2016, 22:13; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Powiem tak: skoro dali zniżkę 50%, to pytanie czy w sytuacji wypadku nie okazałoby się, że OC jest nieważne (tzn. wyparcie się ubezpieczyciela). To jest kwestia prawna, więc jasnej odpowiedzi nie dam.
Ktoś powie, żebyś brał zniżki jak leci skoro dają. Osobiście uważam, że należy nieprawidłowość zgłosić tuż po zauważeniu błędu lub przy zawieraniu nowego ubezpieczenia jeśli miałoby być przedłużane w najbliższym czasie.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807524 Wysłany: 18 Cze 2016, 23:00; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 26 Lut 2015,
Posty: 109
Czyli powiedzieć, że chce zapłacić więcej? żeby zrobili korektę przy nowym? w takiej sytuacji żeby nie wpadli na pomysł, żebym dopłacił za błąd agenta... to jest durnota, że przez błąd jakiegoś głupka, jest teraz coś nie tak, pytałem go w czasie zawierania co tak tanio, to stwierdził, że poprzedni właściciel (po którym miałem polisę pół roku), miał maksymalne zniżki i teraz tak mi wyszło. Co ciekawe przed zakończeniem polisy po poprzednim właścicielu dostałem list z PZU z propozycją przedłużenia i tam było -25% od nich.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807525 Wysłany: 18 Cze 2016, 23:17; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
Musisz dobrze pogooglować, bo są takie tematy na 100%. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie często tak robili? Może dalej robią. Oszukują na zniżkach, przez co płacą mniej. Tyle tylko, że aktualnie ubezpieczyciel ma łatwy wgląd do zniżek właściciela (jest jakaś specjalna strona) i jeżeli sprawdzi, będzie jakaś nieprawidłowość to wtedy będziesz musiał dopłacić tą różnicę. Ale to w przypadku gdy Ty oszukasz. Nie wiem jak w przypadku gdy robi to agent.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807528 Wysłany: 18 Cze 2016, 23:49; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Myślę, że ten pierwszy agent, który przepisywał ubezpieczenie OC poprzedniego właściciela auta na Ciebie raczej się nie pomylił (PZU okresowo ma promocje dla nowych właścicieli samochodów), tj. jak po zakupie auta ubezpieczonego w PZU nie zmienisz ubezpieczyciela, to przy przepisaniu OC na Ciebie nie będziesz musiał dopłacać różnicy (skorzystasz z poprzedniej polisy). Ale ta zniżka na OC poprzedniego właściciela pojazdu nie przechodzi na Ciebie i przy zawieraniu następnej polisy OC powinni już wyliczyć zniżki jakie sobie "wypracowałeś" (plus ew. jakaś promocyjna zniżka od firmy - jeśli jest taka promocja / bonus).
Warto tą sytuację wyjaśnić, ponieważ przy błędnie wyliczonych zniżkach, PZU po jakimś czasie upomni się o dopłatę należnej różnicy (taką sytuację miała moja siostra, po 3 miesiącach dostała z PZU pismo z żądaniem dopłaty do ubezpieczenia).

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807609 Wysłany: 20 Cze 2016, 20:21; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 26 Lut 2015,
Posty: 109
Pytałem dziś w PZU... Dostałem informację, że taką zniżkę wylicza mi sam system... że jest wszystko ok, dziwne, że mam taką zniżkę jak nigdy dotąd auta a nawet motoroweru nie miałem... No ale system z Warszawy tak mi wylicza na ten moment już 55%...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807612 Wysłany: 20 Cze 2016, 21:11; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: k/Bielsko-Biała
Rejestracja: 27 Sie 2009,
Posty: 192
Pomógł: 4
Może ich system ma jakiś błąd i wszystkim wylicza 55% :P Ja teraz w czerwcu też dostałem przedłużenie polisy OC na kropka właśnie z taką zniżką (50% za bezszkodowość + 5% za kontynuację), mimo, że przysługiwało mi w sumie 65%. Jednak w moim przypadku tel do nich wyjaśnił wszystko i dostałem tyle ile mi przysługiwało :)

W twoim przypadku pozostaje się tylko cieszyć, jednak pozostanie niepewność czy aby na pewno to jest dobrze. Przydałoby się mieć to wyjaśnienie na piśmie, albo chociaż spisane dane konsultanta, data godzina rozmowy, bo pewnie była nagrywana).

Pozdrawiam

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V 2000 SX 5D VERDE DEMETRA VR
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807631 Wysłany: 20 Cze 2016, 22:46; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Eskimos napisał(a):
No ale system z Warszawy tak mi wylicza na ten moment już 55%...

Po co tracić klienta, na "ten moment jest 55%" zniżki (a po 3 - 4 miesiącach "system zrobi korektę" i trzeba będzie dopłacić różnicę).
Ten pracownik PZU chyba jest niekompetentny, wie że nie masz takich zniżek, ale "asekuruje" się błędem w systemie.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807634 Wysłany: 20 Cze 2016, 23:10; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 26 Lut 2015,
Posty: 109
Tylko, że oc zawierałem na 50% zniżki 11 miesięcy temu i nie dostałem żadnego pisma z korektą... niezły cyrk z tym ubezpieczeniem, to jest chore żebym ja chodził i się prosił...żenada.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807674 Wysłany: 21 Cze 2016, 23:44; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Eskimos napisał(a):
Tylko, że oc zawierałem na 50% zniżki 11 miesięcy temu i nie dostałem żadnego pisma z korektą.

To chyba była promocja PZU (tak jak wcześniej pisałem, kupujesz auto i nie zmieniasz ubezpieczyciela, tylko przepisujesz polisę w PZU na siebie).

P.S. Możesz zaryzykować i wykupić następną tanią polisę w PZU (nikt nie twierdzi, że na 100% dostaniesz pismo z korektą), może się udać. Gorzej gdybyś spowodował szkodę z OC, wtedy inny dział ubezpieczyciela (Likwidacja szkód) wszystko bardzo dokładnie sprawdzi.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807675 Wysłany: 21 Cze 2016, 23:55; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
Ogólnie i tak taniej jak w PZU nie znajdzie ubezpieczenia. Szukałem ostatnio z agentem i sam po internecie. W przypadku młodego kierowcy i auta z małym silnikiem najtaniej wychodzi w PZU :P W tamtym roku najtaniej wychodził L4, ale zwiększyli chyba stawki, bo różnica między PZU była 60zł.

Ale ogólnie jak się dowiedziałem ile za OC płacą na zachodzie, to stwierdziłem, że u nas to OC praktycznie za darmo jest, a w przypadku takiego auta jak P2 z najsłabszym silnikiem, to całkiem darmocha :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807684 Wysłany: 22 Cze 2016, 09:02; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Wieliczka
Rejestracja: 29 Maj 2013,
Posty: 301
Pomógł: 5
BogdanK napisał(a):
Eskimos napisał(a):
Tylko, że oc zawierałem na 50% zniżki 11 miesięcy temu i nie dostałem żadnego pisma z korektą.

To chyba była promocja PZU (tak jak wcześniej pisałem, kupujesz auto i nie zmieniasz ubezpieczyciela, tylko przepisujesz polisę w PZU na siebie).

P.S. Możesz zaryzykować i wykupić następną tanią polisę w PZU (nikt nie twierdzi, że na 100% dostaniesz pismo z korektą), może się udać. Gorzej gdybyś spowodował szkodę z OC, wtedy inny dział ubezpieczyciela (Likwidacja szkód) wszystko bardzo dokładnie sprawdzi.


Dokładnie, w razie gdybyś spowodował szkodę to dział likwidacji szkód wszystko sprawdzi. W moim zdarzeniu gość 2x wzywał mnie do składania wyjaśnień, 2x też był na miejscu zdarzenia 50km o ich siedziby. W końcu doszukał się jakiegoś słówka i uznał winę obopólną dzięki czemu PZU zaoszczędziło. W papierach wszystko było w porządku więc nic się nie mogli doszukać. Jednak jak się nic nie stanie to sądzę, że może Ci się udać z tym błędem..

_________________
jest Megane II http://fiatpunto.com.pl/post844339.html#p844339
było Punto I http://fiatpunto.com.pl/topic42185.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807686 Wysłany: 22 Cze 2016, 09:14; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 26 Lut 2015,
Posty: 109
Czyli co, mam tam iść i powiedzieć, "Panie chce płacić więcej, proszę mi pozwolić więcej zapłacić" przecież to jest nienormalne... Powinno być tak, skoro taką dają mi umowę to taka ona jest, a nie, że jaj mam się ich prosić żeby dali mi drożej.. nie wiem czy śmiać się czy płakać.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807689 Wysłany: 22 Cze 2016, 09:30; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Wieliczka
Rejestracja: 29 Maj 2013,
Posty: 301
Pomógł: 5
ja nic nie sugeruję, to Twoje pieniądze i Twoje ubezpieczenie. Wziąłem tylko udział w dyskusji.
Tak z ciekawostek to pewnej osobie diagnosta wpisał datę następnego przeglądu za 2 lata zamiast za rok. I ta osoba nie zamierza na siłę jechać za rok tylko tak jak diagnosta wpisał.

_________________
jest Megane II http://fiatpunto.com.pl/post844339.html#p844339
było Punto I http://fiatpunto.com.pl/topic42185.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807691 Wysłany: 22 Cze 2016, 11:04; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 26 Lut 2015,
Posty: 109
W innym oddziale mówią mi to samo ze jest ok.. To ja mam latać i prosić sie teraz ze im płacić więcej... To jest gorzej niż dno tej firmy ubezpieczeniowej.

[ Dodano: 22 Cze 2016, 10:04 ]

Zaraz mi napiszesz ze mam wejść w pendolibo i zapierniczać do Warszawy bo jakiś skończony jełop który ich reprezentuje dał taką zniżkę. Rozumiem jakbym zapłacił za dużo, ale musze die zwalniać z pracy zeby na ich korzyść załatwiać. Brak słów.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807692 Wysłany: 22 Cze 2016, 13:10; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
To się nie zwalniaj. Ja bym się nie upominał o to, co by więcej płacić, jeżeli masz maila z korespondencji itp. to sobie je zatrzymaj a w razie kłopotów po prostu się nimi podpieraj. Może po prostu to 50% to taki pic na wodę, w sensie jest podniesiona cena ubezpieczenia i od tego podniesionego -50% = to co powinno wyjść, tak jak robią w sklepach? W końcu to dobry chwyt marketingowy, co nie? :)

Ale to tylko moja sugestia, jak postąpisz to Twoja sprawa :P Ogólnie żadnych konsekwencji prawnych nie ma, bo w końcu nie składasz fałszywych oświadczeń itp. w najgorszym przypadku po prostu zrobią korektę na sumę jaką teraz byś zapłacił, więc suma sumarum i tak na zero wyjdziesz.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #807762 Wysłany: 23 Cze 2016, 00:11; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Eskimos w sumie jak jest możliwość taniej zapłacić, to korzystaj (byłeś, pytałeś, wyjaśniałeś - a PZU twierdzi że jest OK) :)
Kolega wcześniej pisał, że i tak w PZU jest taniej, więc gdyby nawet w przyszłości (z różnych przyczyn chcieli jakiejś dopłaty - co wcale nie musi nastąpić), to i tak nie stracisz.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808855 Wysłany: 21 Lip 2016, 13:51; 
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
Ubezpieczenia OC idą i będą szły w górę. Dlatego ubezpieczyciele muszą stosować różne triki/promocje by za bardzo do siebie nie zniechęcić. Ja jak kupiłem nowe auto (pierwsze nowe w zyciu) i chciałem AC a nigdy dotąd nie miałem, to przycisnąłem ubezpieczyciela i zniżki z OC (60%) przeniesiono mi na AC.

Ja bym Kolego jeździł i cieszył się zniżkami:)

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO