You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #808169 Wysłany: 04 Lip 2016, 22:36; 
 Temat postu: Wyjąca klimatyzacja
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Wojtek
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Easy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 23 Paź 2015,
Posty: 8
A więc w zeszłym tygodniu z moim rocznym Punto pojawiły się dźwięki przypominające zatarte łożysko, podejrzewam kompresor, bo jak klimatyzację wyłączę to jest cisza. Myślałem, że to brak czynnika, więc do ASO Fiata i okazało się, że brakowało ok 200g czynnika, po uzupełnieniu przez 2 dni było normalnie, klimatyzacja pracowała cicho, chłód był odczuwalny. Problem jednak powrócił, znów w upały jakie panują ostatnio w Gdańsku wymusiły używanie klimatyzacji na maksa, ale ta klimatyzacja znów przy ok 3-4tys. obrotów wyje, czasem też jadąc np. po krytym parkingu na 1-2 biegu. Do tego klimatyzacja owszem chłodzi, ale to nie jest to samo co było jeszcze rok temu (dodam, że zimą włączam klimatyzację raz na 2tyg. w garażu, gdzie jest +10 stopni). Teraz pytanie co to może być wg Was?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #808170 Wysłany: 04 Lip 2016, 22:54; 
 Temat postu: Re: Wyjąca klimatyzacja
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zawiercie
Rejestracja: 18 Cze 2014,
Posty: 94
Qnik1992 napisał(a):
A więc w zeszłym tygodniu z moim rocznym Punto pojawiły się dźwięki przypominające zatarte łożysko, podejrzewam kompresor, bo jak klimatyzację wyłączę to jest cisza. Myślałem, że to brak czynnika, więc do ASO Fiata i okazało się, że brakowało ok 200g czynnika


Przepraszam z góry, że tak trochę nie na temat, ale może wyjaśni mi ktoś jak to jest, że koledze w rocznym Punto po roku czasu brakowało aż 200 g czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji? Ja również po roku od zakupu samochodu (Punto z 2014 roku) robiłem serwis klimatyzacji i odzyskano 365 gram czynnika, czyli po roku od zakupu brakowało aż 135 g czynnika. Po roku znów zrobiłem serwis klimatyzacji i nie brakowało ani grama. Serwis klimatyzacji robiłem w ASO Fiat. Czy producent nie napełnia do pełna układu klimatyzacji, a może to serwisy za dużo tego czynnika "ładują" - o ile jest to fizycznie możliwe? A może to wszystko niedokładność maszyny? Ciekawy jestem o co tutaj chodzi? :)

_________________
samochód - Fiat Punto 1.4 8V 77 KM, 57 kW
hobby - rower (Scott Scale 670)
pasja - jazda samochodem :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808279 Wysłany: 07 Lip 2016, 14:14; 
 Temat postu: Re: Wyjąca klimatyzacja
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 0.9 105KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 28 Paź 2014,
Posty: 152
Pomógł: 1
U mnie w drugim roku użytkowania też pojawiły się problemy z klimą. Wyciek "załatany" i dodany nowy czynnik.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808405 Wysłany: 10 Lip 2016, 21:08; 
 Temat postu: Re: Wyjąca klimatyzacja
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Wojtek
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Easy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 23 Paź 2015,
Posty: 8
Autko w piątek zostało odebrane, początkowo w ASO patrzyli na mnie jak na idiotę, ale się uparłem, ze wiem jak klima w aucie ma działać, bo w domu mieliśmy/mamy sporo aut i każde nowe z salonu i klimatyzacja w żadnym nie wyje. Sprawdzili i okazało się,że czasem sprzęgło kompresora nie odpuszcza (jak to powiedzieli "przykleja się") i cały czas się kręci nawet bez włączonej klimy. Wymienili sprężarkę na gwarancji, klimatyzacja w końcu zaczęła chłodzić jak rok temu, oraz jest cisza :)

FIAToMANIAK napisał(a):
Qnik1992 napisał(a):
A więc w zeszłym tygodniu z moim rocznym Punto pojawiły się dźwięki przypominające zatarte łożysko, podejrzewam kompresor, bo jak klimatyzację wyłączę to jest cisza. Myślałem, że to brak czynnika, więc do ASO Fiata i okazało się, że brakowało ok 200g czynnika


Przepraszam z góry, że tak trochę nie na temat, ale może wyjaśni mi ktoś jak to jest, że koledze w rocznym Punto po roku czasu brakowało aż 200 g czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji? Ja również po roku od zakupu samochodu (Punto z 2014 roku) robiłem serwis klimatyzacji i odzyskano 365 gram czynnika, czyli po roku od zakupu brakowało aż 135 g czynnika. Po roku znów zrobiłem serwis klimatyzacji i nie brakowało ani grama. Serwis klimatyzacji robiłem w ASO Fiat. Czy producent nie napełnia do pełna układu klimatyzacji, a może to serwisy za dużo tego czynnika "ładują" - o ile jest to fizycznie możliwe? A może to wszystko niedokładność maszyny? Ciekawy jestem o co tutaj chodzi? :)

Moim zdaniem w fabrykach albo dają d#py, albo to jest specjalnie robione, by po roku jechać do ASO na serwis klimy. Mojemu koledze, który kupował nową Fabię kilka tygodni po tym jak ja Punto tez po roku klima nie chłodziła, okazało się, że brakowało 300g czynnika, a wycieku nigdzie nie widzieli.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808442 Wysłany: 11 Lip 2016, 18:19; 
 Temat postu: Re: Wyjąca klimatyzacja
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: śląsk
Rejestracja: 26 Kwi 2010,
Posty: 371
Pomógł: 5
[quote="Qnik1992"]Autko w piątek zostało odebrane, początkowo w ASO patrzyli na mnie jak na idiotę, ale się uparłem, ze wiem jak klima w aucie ma działać, bo w domu mieliśmy/mamy sporo aut i każde nowe z salonu i klimatyzacja w żadnym nie wyje. Sprawdzili i okazało się,że czasem sprzęgło kompresora nie odpuszcza (jak to powiedzieli "przykleja się") i cały czas się kręci nawet bez włączonej klimy. Wymienili sprężarkę na gwarancji, klimatyzacja w końcu zaczęła chłodzić jak rok temu, oraz jest cisza :)

ten serwis to chyba z kosmosu jest .......!!!! w grande i punto i prawie wszystkich wspolczesnych samochodach teraz stosuje sie sprzezarki bezsprzeglowe sterowane elektrozaworem sprezarka chodzi caly czas tylko zawor sie otwiera i zaczyna sprezac czynnik w zaleznosci od zapotrzebowania na chlodzenie od 2% do pelnej wydajnosci 100% takze niewiem jakie sprzeglo sie im skleilo?

_________________
Kiedy się rodziłem to płakałem a wszyscy się śmiali. Kiedy umrę to ja będę się śmiał a Wy będziecie płakali .. LOS AMIGOS


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808690 Wysłany: 17 Lip 2016, 15:34; 
 Temat postu: Re: Wyjąca klimatyzacja
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Wojtek
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Easy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 23 Paź 2015,
Posty: 8
fullxda napisał(a):
Qnik1992 napisał(a):
Autko w piątek zostało odebrane, początkowo w ASO patrzyli na mnie jak na idiotę, ale się uparłem, ze wiem jak klima w aucie ma działać, bo w domu mieliśmy/mamy sporo aut i każde nowe z salonu i klimatyzacja w żadnym nie wyje. Sprawdzili i okazało się,że czasem sprzęgło kompresora nie odpuszcza (jak to powiedzieli "przykleja się") i cały czas się kręci nawet bez włączonej klimy. Wymienili sprężarkę na gwarancji, klimatyzacja w końcu zaczęła chłodzić jak rok temu, oraz jest cisza :)

ten serwis to chyba z kosmosu jest .......!!!! w grande i punto i prawie wszystkich wspolczesnych samochodach teraz stosuje sie sprzezarki bezsprzeglowe sterowane elektrozaworem sprezarka chodzi caly czas tylko zawor sie otwiera i zaczyna sprezac czynnik w zaleznosci od zapotrzebowania na chlodzenie od 2% do pelnej wydajnosci 100% takze niewiem jakie sprzeglo sie im skleilo?

Rzekomo twierdzą, że to "sprzęgiełko" jest niby nierozbieralne u nich i trzeba nowy kompresor zakładać, w praktyce mówią, że po upływie gwarancji jest firma, która potrafi to naprawić za ok 300zł i dać na usługe rok gwarancji


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808959 Wysłany: 24 Lip 2016, 08:54; 
 Temat postu: Re: Wyjąca klimatyzacja
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Piotr
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 14 Lip 2013,
Posty: 28
Panowie jeżeli brak wam czynnika chłodniczego to macie po prostu mikro wyciek. Zapamiętajcie, że klimatyzacja to zwykła lodówka samodszraniajaca się a czynnik pracuje w próżni.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #808961 Wysłany: 24 Lip 2016, 10:21; 
 Temat postu: Re: Wyjąca klimatyzacja
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 08 Wrz 2008,
Posty: 94
Pomógł: 4
Ale czynnik krąży też w gumowych przewodach oprócz stalowych. W lodówkach wszystkie przewody masz miedziane dlatego nie trzeba uzupełniać czynnika. Tak samo przewody są łączone i uszczelniane za pomocą oringów, więc wraz z biegiem czasu mogą niewielkie ilości ubywać.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809176 Wysłany: 28 Lip 2016, 21:13; 
 Temat postu: Re: Wyjąca klimatyzacja
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 28 Lip 2016,
Posty: 72
Pomógł: 1
Qnik1992 napisał(a):
Rzekomo twierdzą, że to "sprzęgiełko" jest niby nierozbieralne u nich i trzeba nowy kompresor zakładać, w praktyce mówią, że po upływie gwarancji jest firma, która potrafi to naprawić za ok 300zł i dać na usługe rok gwarancji


W tych kompresorach nie ma sprzęgła jako takiego jest tylko tzw " sprzęgło zrywalne" tzn jeżeli kompresor się zatrze pękają blaszki a kółko kręci się dalej i nie ma ono prawa piszczeć jeżeli jest całe a kompresor działa ...

_________________
Mały ale wariat ;)
1.3 mjt => 1.4 8V Lepszy Power Gamoniu ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO