You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #810008 Wysłany: 14 Sie 2016, 18:28; 
 Temat postu: Jaki polecacie smartfon do korzystania z wi-fi za granicą?
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zawiercie
Rejestracja: 18 Cze 2014,
Posty: 94
Witam. Jestem kierowcą autobusu miejskiego, ale za tydzień zmieniam pracę na kierowcę autokaru turystycznego (wyjazdy głównie za granicę Polski, ale tylko Europa). Do tej pory z Internetu korzystałem tylko w domu na laptopie, a telefon miałem jedynie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów (zasłużona Nokia bez ekranu dotykowego). Przyszła jednak chyba pora na zaopatrzenie się w smartfona i tutaj proszę Was o pomoc. Potrzebuję czegoś do korzystania z Internetu za granicą (głównie poprzez wi-fi dostępne w hotelach czy w innych miejscach publicznych). Smartfon ma mi głównie służyć do korzystania z Internetu, bo z mojej Nokii nie zamierzam rezygnować i dalej dzwonić i SMS-ować z niej. Nie znam się zupełnie na smartfonach. Siostra poleca mi bardzo Huawei P8, ponieważ jej koleżanka z pracy jest gadżeciarą jeśli chodzi o telefony i miała już podobno wiele modeli telefonów i jego sobie podobno najbardziej chwali, choć ma już kolejny. Sprawdzałem ceny, to około 800 zł. trzeba liczyć na Huwawei P8 Lite (ta koleżanka miała pewnie P8, a nie P8 Lite, ale ten jest o połowę tańszy od tego drugiego). Pytanie, czy warto inwestować 800 zł, jeśli poszukuję jedynie urządzenia do korzystania z Internetu z wi-fi? Czy może kupić jakiegoś smartfona za 400 zł.? Nie chcę wydawać na to dużo pieniędzy, ale chcę też, żeby mi to w miarą sprawnie chodziło (płynnie, w miarę szybko i bez zacięć), miało wi-fi, aparat, GPS. Do rozmów i pisania SMS-ów zamierzam nadal używać zwykłego telefonu.
W skrócie - potrzebuję urządzenia za pomocą którego będę mógł się połączyć poprzez wi-fi z Internetem w różnych miejscach świata i będę mógł sprawdzić sobie pocztę, FB, jakieś aktualne wiadomości ze świata, czy wykonać przelew bankowy. Nie będę grał w żadne gry, ewentualnie jakby była możliwość, to obejrzałbym jakiś film on-line czasami z nudów i tyle. Co byście polecili? Brać tego Huwawei P8 Lite, czy coś tańszego co będzie równie dobre. Załóżmy, że budżet to te 800 zł. Ale wiecie do czego będę używał smartfonu i jeśli taki za 400 zł. będzie w moim przypadku wystarczający, to po co przepłacać :P To tak jak większości ludzi jeżdżących po mieście wcale niepotrzebny jest SUV, tak samo mnie nie potrzebny jest super smartfon. Nie zamierzam szpanować nim i podnosić nim swojego ego. Chcę tylko mieć kontakt ze światem :)

_________________
samochód - Fiat Punto 1.4 8V 77 KM, 57 kW
hobby - rower (Scott Scale 670)
pasja - jazda samochodem :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #810009 Wysłany: 14 Sie 2016, 18:32; 
 Temat postu: Re: Jaki polecacie smartfon do korzystania z wi-fi za granic
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Rejestracja: 01 Wrz 2012,
Posty: 3223
Pomógł: 23
FIAToMANIAK, jeśli nie będziesz z tego dzwonił itp. To poszukaj jakiegoś tabletu :P jakiś czas temu widziałem samsunga galaxy tab któryśtam za jakieś 500zł ;)

A jeśli smartfon jakiś to z czystym sumieniem polecam myphone luna, duży wyświetlacz, ciężko go zawiesić,dual sim itp. Sam go używam od ponad 1,5 roku i nic złego się nie dzieje :D

_________________
Błękitny Bezdasznik :D- topic50386.html
Black and White Bravo - topic61253.html

Czy masz już darmowe Assistance?

_____________________________


Góra
 Profil  
 
 
 Post #810010 Wysłany: 14 Sie 2016, 18:42; 
 Temat postu: Re: Jaki polecacie smartfon do korzystania z wi-fi za granic
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zawiercie
Rejestracja: 18 Cze 2014,
Posty: 94
Magnes napisał(a):
FIAToMANIAK, jeśli nie będziesz z tego dzwonił itp. To poszukaj jakiegoś tabletu :P jakiś czas temu widziałem samsunga galaxy tab któryśtam za jakieś 500zł ;)

A jeśli smartfon jakiś to z czystym sumieniem polecam myphone luna, duży wyświetlacz, ciężko go zawiesić,dual sim itp. Sam go używam od ponad 1,5 roku i nic złego się nie dzieje :D


Myślałem nad tabletem, ale smartfon jest mniejszy, poręczniejszy, schowa się go szybko do kieszeni itp. Tablet wygodniejszy w korzystaniu, ale mniej poręczny "w transportowaniu" :P A może kiedyś bym się przełamał i zaczął korzystać ze smartfona jak ze zwykłego telefonu - świat idzie do przodu i może za chwilę już nie będzie zwykłych telefonów.

_________________
samochód - Fiat Punto 1.4 8V 77 KM, 57 kW
hobby - rower (Scott Scale 670)
pasja - jazda samochodem :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #810013 Wysłany: 14 Sie 2016, 20:04; 
 Temat postu: Re: Jaki polecacie smartfon do korzystania z wi-fi za granic
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Rejestracja: 01 Wrz 2012,
Posty: 3223
Pomógł: 23
Luna to taki kompromis :D z jednej str. 5,5" wyświetlacz i wygoda w użytkowaniu a z drugiej strony do kieszeni bez problemu włożysz ;)

_________________
Błękitny Bezdasznik :D- topic50386.html
Black and White Bravo - topic61253.html

Czy masz już darmowe Assistance?

_____________________________


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO