You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 06:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #639078 Wysłany: 20 Sty 2013, 07:31; 
 Temat postu: Tapicer poszukiwany
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
Pany! Sprawa jest... :mrgreen:

A poważnie, to zanabyłem drogą kupna stołki Recaro do kropka :). Że cena była śmieszna, to i stan odbiega od ideału - ale za takie miedziaki nie ma co wybrzydzać :mrgreen: tragedii nie ma - dziurka wielkości dwóch jednogroszówek na boku oparcia i pęknięty szew pod tyłkiem. Szukam kogoś, kto przywróciłby im dawną świetność - najlepiej z okolic Zabrza/Bytomia, bo do kropka wchodzi tylko jeden stołek, więc muszę liczyć na uprzejmość i dobrą wolę osób trzecich :mrgreen: .

Nie ukrywam, że w tym przypadku głównym kryterium jest cena - jak wiadomo, ceny profesjonalnych usług tapicerskich potrafią zabić :mrgreen: . W związku z tym, równie dobrze może to być amator/hobbysta, po prostu ktoś, kto będzie chciał/umiał to zrobić i nie weźmie za to worka talarów :mrgreen: . Nie oczekuję koronkowej roboty - stołki mają już swoje lata i materiał jest już trochę sfatygowany - więc pokazowo, to one i tak nie będą wyglądać ;).

Jest ktoś taki? Istnieje? :mrgreen:


Góra
 Profil  
 

 
 Post #639081 Wysłany: 20 Sty 2013, 10:17; 
 Temat postu: Re: Tapicer poszukiwany
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
SitzCar z Katowic - http://www.sitzcar.pl/ Wystarczy zadzwonić i porozmawiać. Jak piszesz nie oczekujesz wysokiej jakości, przecież każdy tapicer może zrobić bez rachunku i "na odwal się" he...

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #639300 Wysłany: 20 Sty 2013, 23:34; 
 Temat postu: Re: Tapicer poszukiwany
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
Dzięki za namiar - przekręce do nich w tygodniu :).

Co do tego, że nie oczekuję wysokiej jakości... źle się wyraziłem... nie chcę roboty "na odwal się" - po prostu szukam kogoś, kto nie będzie chciał mi do i tak zaporowej ceny, doliczyć kolorowej nitki i ściegu "w jodełke" za jedyne 200 zł za sztukę :mrgreen: . Trochę zraziłem się do tapicerów, kiedy przedzwoniłem w zeszłym roku do kilku zakładów, ot tak, z ciekawości, ile kosztowałoby obłożenie boczków w Punto EKO skórą. W szczytowym momencie usłyszałem cenę 300-400 zł za jeden panel :mrgreen: . Nie twierdzę, że praca człowieka który podał tą cenę nie jest tyle warta, ale wmawianie z uporem maniaka, że skaj na obicie jednego panelu w Punto 5D to koszt ponad 100 zł jest trochę nie bardzo... :mrgreen:

P.S. Robiłeś coś u nich albo któryś z Twoich znajomych?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #639305 Wysłany: 20 Sty 2013, 23:41; 
 Temat postu: Re: Tapicer poszukiwany
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Robiłem im kiedyś stronę dlatego znam ten adres ;) Każdy tapicer się ceni, bo to ręczna robota niestety.... Ale fakt, ceny materiałów są różne i nie powinno być zaporowych cen. Złóż zlecenie na www.oferia.pl sami do Ciebie się odezwą tapicerzy, Ci co fuchy szukają ;)

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #639328 Wysłany: 21 Sty 2013, 00:48; 
 Temat postu: Re: Tapicer poszukiwany
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
Właśnie to wczoraj zrobiłem :mrgreen: . Tak, dla rozeznania... czytając różne fora okazuję się, że mając trochę szczęścia, można kompletnie obszyć dwa fotele w cenie połatania jednego - warunek, to robota "na fuche", no i trochę szczęścia oczywiście ;).

Że ręczna robota się ceni, to wiem... i dla jasności nie widzę w tym nic złego - wręcz przeciwnie, ale są sytuację, które są po prostu jawnym naciąganiem. Na moim przykładzie: 1mb skaju w internecie można spokojnie kupić za 25-30 zł, więc za ten sam tapicer zapłaci z 10-15 zł (jak nie mniej) - w takiej sytuacji, próba uzasadnienia chorych kosztów poprzez dziesięciokrotne zawyżenie ceny materiałów jest ni mniej, ni więcej, tylko zwykłym naciąganiem. Stąd moje delikatne uprzedzenia - dlatego m.in. tutaj postawiłem pytanie, czy jest ktoś godny polecenia w relacji cena/jakość :).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #639344 Wysłany: 21 Sty 2013, 09:41; 
 Temat postu: Re: Tapicer poszukiwany
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Pawelec90 napisał(a):
(...)próba uzasadnienia chorych kosztów poprzez dziesięciokrotne zawyżenie ceny materiałów jest ni mniej, ni więcej, tylko zwykłym naciąganiem.
Ja tam zawsze wolę coś wziąć "na fuchę", gdyż pracownik co wykonuje robotę, płacisz za jego pensję, ZUS, podatki, wypłatę dla właściciela, zysk i wiele innych "dodatków". Lepiej się dogadać i znaleźć "źródło", ma się tak samo i taniej.

Ja wysokie koszty usługi tłumaczyłbym również tym, że tapicerów samochodowych nie jest za dużo, więc się cenią, bo mają dużo pracy. To oni dyktują warunki. Jakby nie mieli zleceń spuściliby z ceny pewnie. Fucha jedynie ma sens.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #642036 Wysłany: 30 Sty 2013, 23:58; 
 Temat postu: Re: Tapicer poszukiwany
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
No i niestety Panie Kolego, miałeś rację - tapicerzy roboty raczej nie szukają :mrgreen: . Ew. można to tłumaczyć małą popularnością tego typu portali... w każdym bądź razie, dostałem tylko dwie oferty - z czego tylko autor jednej z nich pochwalił się kosztami. No... na fuche to on roboty na pewno nie proponował :mrgreen: , a nawet jak na "normalną" robote, to moim zdaniem trochę sporo - biorąc pod uwagę, że już kilkukrotnie obiło mi się o uszy, że w cenie 4000-4500 zł można mieć kompletną tapicerke w NATURALNEJ skórze. Jakby proporcjonalnie przeliczyć cenę obszycia moich foteli na resztę tapicerki (kanapa, boczki, kierownica, lewarek itp.) to wyszłaby +/- wspomniana kwota - tyle, że w zwykłym materiale :mrgreen: .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #642336 Wysłany: 31 Sty 2013, 23:19; 
 Temat postu: Re: Tapicer poszukiwany
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Wodzisław Śląski
Rejestracja: 12 Sie 2011,
Posty: 1224
Pomógł: 34
U mnie w mieście jest firma która obszywa skórą, nie wiem czy tania czy droga ale może warto zadzwonić i zapytać :)
http://www.interior-car-design.pl/

_________________
Moje Punto --> http://fiatpunto.com.pl/topic36739.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #810977 Wysłany: 31 Sie 2016, 17:27; 
 Temat postu: Re: Tapicer poszukiwany
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Szymon
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: K-CE
Rejestracja: 03 Wrz 2011,
Posty: 80
Odświeżę.
Potrzebny magik do wymiany skóry na kierownicy i lewarku w GP, bez udziwnień z mojej strony, sprawdzony najlepiej okolica Katowic. :D

_________________
Jak Żona się dowie co chce zrobić z jej GP to nie będzie zadowolona......................... jeśli ktoś Jej powie :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO