You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 12:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #698864 Wysłany: 03 Lis 2013, 14:56; 
 Temat postu: Wymiana ogranicznika
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 12 Paź 2013,
Posty: 11
Witam. Zauważyłem, że w moim GP 5-d (2006r) lecą drzwi od kierowcy i trzeba wymienić ogranicznik. Tylko teraz pytanie jak to zrobić żeby niczego nie uszkodzić, nie zarysować itd. itp. Czy mógłby mi ktoś to ładnie opisać albo podać link to innego tematu gdzie jest już to ładnie opisane. Fajnie jakby się jeszcze odezwał ktoś kto ma już doświadczenie w tego typu robocie, żeby dać jakieś wskazówki.
Z góry dziękuję ;)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #698913 Wysłany: 03 Lis 2013, 20:30; 
 Temat postu: Re: Wymiana ogranicznika
Offline
Puntoświr

Imię: Wiesław
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 24 Sty 2010,
Posty: 338
Pomógł: 4
Witam ostatnio wymieniałem ogranicznik w drzwiach lewych, nic trudnego musisz zdjąć boczek drzwi na forum jest jak demontować
daras opisywał tak:
1. Najpierw odkręcasz śruby w podłokietniku (imbus x 2), pod zaślepką klamki (1 wkręt) i na dole boczka (chyba 4 - widać je) - zwykłe wkręty.
2. Następnie podważasz sterowanie otwieraniem szyb w podłokietniku boczka i rozłączasz kostkę.
3. Potem lekko podważasz boczek po obwodzie - tam są takie choinkowe kołki, z pamięci piszę: 2 z przodu od zawiasów, 3 na dole i 2 z tyłu.
4. Podważanie boczka drzwi prawych zacznij od dolnego-prawego narożnika boczka (w drzwiach lewych - od narożnika dolnego-lewego) i stopniowo odpinaj następne kołki, które już będzie widać po takim odgięciu boczka.
Najlepiej to robić w ciepłym pomieszczeniu albo najlepiej latem, wtedy tworzywo jest plastyczne i kołki nie powinny się połamać wychodząc z gniazd.
5. Jak kołki puszczą, to boczek będzie lekko odstawał ale dalej się będzie trzymał na listwie pod szybą.
Trzeba boczek lekko odchylić dołem, unieść i zdjąć z tej listwy bardzo delikatnie bo jest jeszcze do zdjęcia linka przymocowana do klamki, sterująca otwieraniem drzwi.
6. Trzeba tą linkę lekko zdjąć i dobrze zapamiętać jak siedziała w gnieździe klamki.
7. Boczek można zdjąć całkowicie i odstawić.

To wszystko.
Założenie boczka oczywiście w odwrotnej kolejności.
Po przyłożeniu boczka do drzwi, trzeba boczek lekko wstukać w miejscu kołków i docisnąć, żeby wskoczyły do końca na swoje miejsce, w gniazda, w drzwiach.
Po demontażu, jeśli ząbki zaczepów się zdeformują to można je lekko odgiąć i spsikać silikonem, żeby nie trzeszczały.
Podobnie można spsikać tą listwę pod szybą, na której trzyma się boczek.

, sam ogranicznik to widzisz gdzie są śruby, odchyl folię uszczelniającą wyjdzie bez problemu, nowy który kupisz różni się tym że musisz zastosować śruby bez nakrętki jest nagwintowana podstawa ogranicznika, powodzenia.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811559 Wysłany: 09 Wrz 2016, 15:10; 
 Temat postu: Re: Wymiana ogranicznika
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 25 Lut 2016,
Posty: 32
Ostatnio wymieniałem ogranicznik z tyłu. Mój wyglądał identycznie jak fabryczny więc nakrętek nie zmieniałem. Działa bardzo dobrze.
P.S. Podobno sprzedawane są "ulepszone". Ja jakoś nie widziałem by się różnił od tego co był od nowości. Może środek inny...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO