You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 
 Post #631870 Wysłany: 17 Gru 2012, 19:55; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Między Łodzią a Warszawą :)
Rejestracja: 03 Cze 2008,
Posty: 186
H3.

_________________
Fiat Bravo Emotion 1.9 MultiJet 120 KM, 17", dołożyłem: tempomat, ESP/ASR, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, przyciemniane szyby elektryczne z tyłu, MP3, czujniki cofania P/T Valeo, elektrycznie składane lusterka, podgrzewanie foteli przód.

Poszedł w świat: Fiat Grande Punto Sport 1.3 MultiJet 90 KM, 17", dołożyłem tempomat, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, czujniki cofania, podłokietnik, podgrzewanie foteli przód.

@Manetka tempomatu do GP z montażem@


Góra
 Profil  
 

 
 Post #647645 Wysłany: 23 Lut 2013, 16:26; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 07 Lut 2013,
Posty: 10
A jakie napięcie powinno być w tych żarówkach? Kupiłem żarówki Osram H3 55W 12V i w ASO przy okazji wykonywania innej usługi powiedziano mi, że te żarówki mają złe napięcie. Czy ktoś orientuje się jakie napięcie powinno być w żarówkach do świateł przeciwmgielnych?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #647660 Wysłany: 23 Lut 2013, 17:44; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
12V

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #647666 Wysłany: 23 Lut 2013, 17:53; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 07 Lut 2013,
Posty: 10
no to widzę, że Panowie w ASO znają się na rzeczy :] Czy ktoś z Was wymieniał może przednie żarówki w GP w przeciwmgielnych i mógłby opisać sposób działania?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #737144 Wysłany: 17 Lip 2014, 17:40; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Tomek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 28 Kwi 2014,
Posty: 33
Zakupiłem używane przeciwmgielne do gp i mam pytanko:
czy podczas montażu muszę usunąć te łapki pod zaślepki czy one zostają?
niestety brakuje mi jednego dekielka z tyłu z wejściem na kostkę da rade to jakoś zastąpić?

_________________
Mój puntek:
http://fiatpunto.com.pl/topic47037.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #746282 Wysłany: 08 Paź 2014, 09:51; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Bravo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 14 Maj 2013,
Posty: 870
Pomógł: 4
bravoemotionmjet napisał(a):
H3.

Dziwne bo u mnie jest H1.

_________________
17" to minimum ;)

Zapraszam do mnie
- było - http://fiatpunto.com.pl/topic43535.html
- jest - http://fiatpunto.com.pl/topic55575.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #760763 Wysłany: 30 Sty 2015, 16:57; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Forumowicz

Imię: irek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 07 Sty 2015,
Posty: 4
Witam. Chcę założyć te światła przeciwmgielne ale mój grande jest z 2009 roku i mam inną skrzynkę bezpieczników. Nie mam schematu i nie wiem który przekaźnik włącza przednie przeciwmgielne. Wiem tylko, że bezpiecznik przeciwmgielnych przednich to F30. W starszych to był F31 (u mnie nie mam nawet takiego oznaczenia nie mówiąc już o samym bezpieczniku). T14 - mam takie oznaczenie ale nie ma tam nic wpiętego i nie ma pinów. Ma ktoś może schemat instalacji do wersji nowszych. Moja to wersja 1.4 16v racing 2009rok. Z góry dzięki za pomoc.

[ Dodano: 30 Sty 2015, 15:57 ]

Udało mi się odblokować funkcję świateł przeciwmgielnych FES-em. Natomiast mój body komputer jest inny, a nie mam schematu. Gość, który programuje takie body komputery powiedział, że jak steruje kontrolka to musi też sterować tą masą na t14. Tylko kwestia zdobycia schematu do wersji z szarym body komputerem (wersje po 2008 roku). W najgorszym wypadku pozostanie sprawdzać wszystkie wyjścia.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #762662 Wysłany: 10 Lut 2015, 16:59; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 11 Sie 2011,
Posty: 1308
Pomógł: 32
Jak udało Ci się odblokować tą funkcję? Opisz dokładniej.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #773104 Wysłany: 25 Kwi 2015, 08:17; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2012,
Posty: 212
Pomógł: 5
Mam rocznik 07 nie miałem wiązek do przełącznika i do pasa przedniego i podłączyłem wczoraj halogeny tak jak są fabrycznie (ze sterowaniem z oryginalnego włącznika przez body). :E Radości nie ma końca :mrgreen: bawiłem się na wyłączonym silniku aż rozładowałem akumulator :>

_________________
GRANDE PUNTO NERO PROVOCATORE ;) 1,4 16v + propan dupan


Góra
 Profil  
 
 
 Post #773108 Wysłany: 25 Kwi 2015, 08:32; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 26 Cze 2011,
Posty: 465
Pomógł: 5
emk napisał(a):
Mam rocznik 07 nie miałem wiązek do przełącznika i do pasa przedniego i podłączyłem wczoraj halogeny tak jak są fabrycznie (ze sterowaniem z oryginalnego włącznika przez body). :E Radości nie ma końca :mrgreen: bawiłem się na wyłączonym silniku aż rozładowałem akumulator :>


Opisz co i jak.

_________________
Grande Punto 1.4 Active 5D 2007 LPG z dołożonym:
- fabrycznym radiem Blaupunkt z podpiętą linią CAN, której fabrycznie nie było :)
- tempomatem
- sterowaniem radiem z kierownicy

Mam pełną legalną wersję MULTIECUSCAN 4.5 -służę BEZPŁATNĄ pomocą.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #773130 Wysłany: 25 Kwi 2015, 12:19; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2012,
Posty: 212
Pomógł: 5
Ok w wolnej chwili porozłączam, zrobię fotki i śmignę jakąś instrukcję co i jak. Całość wyszła około 200zł. na oryginalnych elementach, tylko że sam podłączałem. Potrzebny przełącznik oryginalny z przyciskiem włączania halogenów (około 50zł. na all...), halogeny oryginalne (mnie wyszły 100zł. z przesyłką z alle...ro), wiązka (ja założyłem od halogenów od pandy, ale polecam od bravy, brava, marea, przy instrukcji napiszę dlaczego około 20zł alle...ro choć można wiązki zrobić samemu ale mi się nie chciało ;) ), przekaźnik 10zł. na szrocie, bezpiecznik (jakieś grosze) no i kabelki, wtyczki superseal są tanie pod warunkiem że nie kupuje się jako części samochodowe (trzeba kupować jako części elektroniczne różnica 2,5zł. zamiast 15zł. :mrgreen: ).

_________________
GRANDE PUNTO NERO PROVOCATORE ;) 1,4 16v + propan dupan


Góra
 Profil  
 
 
 Post #777640 Wysłany: 07 Cze 2015, 18:44; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Forumowicz

Imię: Jarek
Samochód: Stilo
Silnik: 1.9 115KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 07 Cze 2015,
Posty: 3
Witam! zarejestrowałem się na Waszym forum,żeby pomóc być może tym co mają w grande punto tylne swiatłó przeciwmgłowe, a chcą mieć też przednie, bez większych kosztów.Oczywiscie uklad bedzie działał razem czyli przód i tył.Po stwierdzeniu kompem ,ze nie mamy na desce kontrolki z body kompa o przednich sw. przeciwmgłowych, mozemy podpiąc uklad przednich do tylnej lampy.Robilem to znajomemu.poprowadzilem wiązkę na przednim pasie, zamontowalem lampy, zarówki etc. Trzeba dostać się ,najprosciej do wiązki co biegnie z lewej strony ,przy progu (trzeba pare plastików) zdemontować. Znajdujemy szary przewód(biegnie do tylnej przeciwmgielnej), do niego wpinamy przewód który bedzie sterował przekaznikiem swiateł pmgielnych przednich. Przewod mozna poprowadzić przez otwory technologiczne w lewym nadkolu pod blotnikiem, bez wiercenia itd.Mająć juz sterowanie , montujemy w komorze silnika przekaznik (typowy 30A), podlaczany sterowanie z tylnej lampy , zasilanie , masy itd.Zasilanie trzeba dac przez bezpiecznik przelotowy np.20A. Kwestia montazu przekaznika wg, uznania, ja zrobilem kolo skrzynki bezp.Uklad jest wlaczany z przelacznika na desce (oryginalnie) z body kompa. Zadnych blędów, gdyż rezystancja cewki przekaznika jest "niewidoczna" dla kompa. Auto przeszlo przegląd techniczny bez uwag. O kosztach nie piszę , bo są smieszne(kilka piw)Jak ktoś ma minimalne predyspozycje i umie podłaczyć przekaznik (schematy na necie), to nic trudnego. Sorry za chaotyczny opis.Uklad mozna w kazdej chwili zlikwidować bez zadnych kobinacji. Oferta dla tych co mają tylko tylne swiatłó pmgielne i ograniczony budżet. Układ jest tak prosty ,ze rozdziawili gęby szpece, którzy kiwali głowami.Podobny uklad zrobilem do sterowania swiatłami w przyczepie(hak) zbędny jest sterownik (kosztowny), a komp. zadnych błedów nie wyrzuca. :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #777641 Wysłany: 07 Cze 2015, 18:50; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 26 Cze 2011,
Posty: 465
Pomógł: 5
Ja jednak skusiłbym się na montaż przednich tak jak to fabryka dała i wciąż czekam na opis od @emk.

_________________
Grande Punto 1.4 Active 5D 2007 LPG z dołożonym:
- fabrycznym radiem Blaupunkt z podpiętą linią CAN, której fabrycznie nie było :)
- tempomatem
- sterowaniem radiem z kierownicy

Mam pełną legalną wersję MULTIECUSCAN 4.5 -służę BEZPŁATNĄ pomocą.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #777662 Wysłany: 07 Cze 2015, 21:00; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Forumowicz

Imię: Jarek
Samochód: Stilo
Silnik: 1.9 115KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 07 Cze 2015,
Posty: 3
Tak! Jesli opcja swiateł pmgielnych jest "wpisana" do body, to wystarczy znalezć wyjscie z kompa, dolozyć wiązkę jesli nie ma ,dac przekaznik aby odciązyć układ i po bólu. A jesli to wersja "base" gdzie nie ma nawet kontrolki na desce (jak u kolegi co robilem).Pociągneli tylko sterowanie do przełacznika . Niby była opcja w MES-ie, aby właczyć przednie pmgielne,ale komp . wywalił ,ze nie może dokonąc korekty przy osiowaniu, bo nie wykrywa urządzeń i lipa.Trzeba by zmieniać soft w body. :wink:PS. Jesli masz MES-a, mozesz zrobić test wskazników i zobaczysz czy masz na desce kontrolkę od przednich halogenów.Jesli jest to jestes w domu... :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #777668 Wysłany: 07 Cze 2015, 21:14; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 26 Cze 2011,
Posty: 465
Pomógł: 5
Ja MESa mam i zrobiłem już aktywację przednich świateł, zmieniłem też włącznik po lewej przy kierownicy i po wciśnięciu przycisku na desce zapala się odpowiednia dioda. Mam też w zderzaku halogeny. Kupiłem też przekaźnik jakiś i bezpiecznik oraz wiązkę halogenów bodajże z Pandy, mam też w razie W luzem wtyczki i bolce do halogenów i na tym koniec dobrych wiadomości.

Próbując włożyć przekaźnik na swoje miejsce w skrzynce przekaźników obok akumulatora przekaźnik lata, jakby nie było w podstawie pinów na niego, trzeba to pewnie dorobić.

_________________
Grande Punto 1.4 Active 5D 2007 LPG z dołożonym:
- fabrycznym radiem Blaupunkt z podpiętą linią CAN, której fabrycznie nie było :)
- tempomatem
- sterowaniem radiem z kierownicy

Mam pełną legalną wersję MULTIECUSCAN 4.5 -służę BEZPŁATNĄ pomocą.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #777698 Wysłany: 07 Cze 2015, 23:36; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Forumowicz

Imię: Jarek
Samochód: Stilo
Silnik: 1.9 115KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 07 Cze 2015,
Posty: 3
Rozumiem,ze chcesz zrobić wszystko jak w "oryginale". Moze warto pokusić się o wymianę skrzynki bezpieczników koło aku , na taką z bogatszej wersji, jakąś uzywkę. W gre moze wchodzić brak sciezek do pinów których też brak jak piszesz i wyjscia na wiązkę przednich halogenów.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #794785 Wysłany: 26 Sty 2016, 11:01; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Forumowicz

Imię: irek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 07 Sty 2015,
Posty: 4
Udało mi się zrobić przednie przeciwmgielne dokładnie tak jak w fabryka.
Nie miałem ani przycisku, ani instalacji ani przekaźnika. Zakupiłem przełącznik.
Jak już wcześniej podałem odblokowałem funkcję FES-em. Kontrolka na desce zaczęła się włączać czyli body komp steruje. Ano u mnie steruje masą na pinie nr 4. (Ale ją mam GP z 2009 i body komp jest taki jak w fiacie 500 więc pin chyba 4 - już nie pamiętam bo to było chwilę temu. Jakby ktoś chciał to mogę sprawdzić). Przeciągnął em jeden przewód do komory silnika, założyłem pin do kostki do bodykompa. Dołożyłem brakujący przekaźnik w skrzynce i bezpiecznik (trzeba zrobić piny bo ich tam nie było). Miejsce na bezpiecznik ma już jeden pin który jest podłączony do +. Trzeba zrobić drugi pin i tym plusem zasilić przekaźnik i dać też na styk roboczy. Dodatkowy przewód od bodykompa steruje przekaźnikiem (masowy). Przeciągnąłem w oryginalnych wiązkach dodatkowy przewód do lamp. Wystarczy jeden do każdej lampy. Minus do lamp od nadwozia (masa). Wszystko działa. Kontrolka się świeci. Zero rzeźby. GP z 2008 ma inną skrzynkę i bodykompa i inny pin steruje masą - tą informację można wyszukać w elearn - schemat instalacji świateł przeciwmgielnych przednich. Jakby co to piszcie na pw. Sorki za błędy ale piszę z tel.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #813685 Wysłany: 12 Lis 2016, 14:39; 
 Temat postu: Re: Przeciwmgielne światła - możliwość instalacji
Offline
Sympatyk kropek

Imię: otamendi
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 07 Paź 2016,
Posty: 6
Cześć!
Mój samochód w 2009 roku. Czy możesz pomóc?

eLearn jest zupełnie inna.

[ Dodano: 12 Nov 2016, 14:38 ]

https://www.youtube.com/watch?v=kHXSMGNpRgw

[ Dodano: 12 Nov 2016, 14:39 ]

https://www.youtube.com/watch?v=kHXSMGNpRgw


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO