You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #814356 Wysłany: 04 Lis 2016, 14:03; 
 Temat postu: Gaśnie na benzynie w trakcie jazdy
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 04 Lis 2016,
Posty: 2
Witam. Mam problem z moim Puntem. Mam w nim starą instalację LPG, conajmniej 10letnią, niedawno kupiony. Samochód jest z 98 roku. Po odpaleniu chodzi na benzynie, gdy osiągnie 20 stopni przełącza się na gaz. Trwa to dość długo, 4,5 km, gdy jest ciepło- praktycznie od razu.
Do sedna problemu- gdy jadę na benzynie, samochód gaśnie przy dojeżdzaniu na światła,szarpie krztusi się, wczoraj zgasł podczas normalnej jazdy :shock: , po kilku sekundach i dodaniu gazu,bez zatrzymywania włączył się sam. Czytałem wiele tematów, ale nie znalazłem takiego, w którym auto gasłoby podczas jazdy. Może macie propozycję co to może być? Dodam, że na gazie chodzi idealnie, bez problemu.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #814362 Wysłany: 04 Lis 2016, 17:06; 
 Temat postu: Re: Gaśnie na benzynie w trakcie jazdy
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
no to skoro na lpg jest ok to znaczy że zapłon jest w porządku (gaz wymaga idealnych świec, kabli czy kopułki rozdzielacza, jeżeli coś tu jest wysłużone to problemy pojawiają sie przede wszystkim na tym paliwie), problemów trzeba szukać tylko i wyłącznie w zasilaniu benzyną, może filtr zapchany, może pompa sie kończy, może woda w zbiorniku, może coś na monowtrysku... musisz poszukać, posprawdzać


Góra
 Profil  
 
 
 Post #814365 Wysłany: 04 Lis 2016, 18:14; 
 Temat postu: Re: Gaśnie na benzynie w trakcie jazdy
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 04 Lis 2016,
Posty: 2
Czyli może być wiele powodów? Problem w tym, że jako laik będę musiał oddać samochód w ręce mechaników. Pewnie będzie tak, że wydoją mnie z kasy zanim znajdą problem :(

[ Dodano: 04 Lis 2016, 17:14 ]

Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie. Miesiąc temu udałem się do warsztatu samochodowego, żeby Panowie sprawili, aby Puntko przełączało się samo na gaz po osiagnięciu temperatury( robili calą elektrykę). Ustawiona temp 35 była za wysoka, tzn auto przełączało się na gaz po kilkunastu km, jeździłem ciągle na benzynie. Wskaźnik poziomu gazu ciągle pokazuje max. Panowie obnizyli temp do 20 stopni. Teraz samochód gaśnie na benzynie/podczas próby przełączania na lpg. Mam półroczną gwarancję na ową instalację elektryczną montowaną przez nich. Czy mogę do nich pojechac z moimi objawami ponownie? Czy mogą mi powiedzieć, że występujące usterki nie obejmują gwarancji? Skasowali mnie 850 zł za to, żeby auto przełączało się samo.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #854864 Wysłany: 07 Sty 2021, 09:20; 
 Temat postu: Re: Gaśnie na benzynie w trakcie jazdy
Offline
Forumowicz

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 07 Sty 2021,
Posty: 1
Mam takie same objawy. Jak rozwiązałeś problem ??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #857666 Wysłany: 01 Gru 2021, 23:30; 
 Temat postu: Re: Gaśnie na benzynie w trakcie jazdy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 25 Maj 2012,
Posty: 6
Cześć

Gaśnięcie na benzynie może mieć wiele przyczyn. Trzeba po kolei wykluczać.
Tutaj jest potrzebna jakaś wiedza, albo chęć jej zdobycia. Takie stare auta są wymagające, a jak tam grzebało kilku partaczy, no to jest pod górę.
Do tego jeszcze interfejsy do ECU benzynowego i gazowego.
Ewentualnie uczciwy i nie leniwy mechanik.

Ostatni mój przypadek. Nie działała sonda lambda, albo działała przez chwilę. Obejrzałem wszystko, wymieniłem na nową i używaną, i nic (podłączanie po komputer, itd.). W końcu postanowiłem, z nudów chyba, zrobić porządek z kablami. Co się okazało? Ano partacz "gaziaż", przeciął kabelek tak blisko wtyczki sondy lambda, że ciężko mu był dolutować kabel do komputera LPG. No to uciął dalej, a to wcześniejsze przecięcie złączył na "ślinę" (bez lutowania) i na to koszulkę termokurczliwą z klejem. Jak robiłem porządek z kabelkami to, to połączenie się "rozeszło". Polutowałem wszystko, poukładałem, przymocowałem i teraz jest OK.

Jak chcesz podłubać, to mogę podpowiedzieć. Ustawiłem sobie powiadomienie e-mailowe.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO