You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 12:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #678007 Wysłany: 30 Cze 2013, 12:19; 
 Temat postu: Problem ze sterowaniem nawiewu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Konrad
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 28 Cze 2013,
Posty: 13
Witam,
Posiadam grande punto z 2006r 3D Otóż mam wielki problem z pokrętłem dzięki któremu ustawiamy, gdzie ma wiać powietrze(nogi,szyba itp). Otóż w ogóle nie mogę nic ustawić od jakiegoś czasu, pokrętło niby się kręci ale nawiew w ogóle nie działa, czasami coś wskoczy i działa ale i tak słabo, na szybę nie mogę do końca ustawić bo odbija mi pokrętło na przedostatnią pozycję(chociaż na szybę wieje, czasem ustawię na nogi a wieje gdzie indziej, dosłownie w cały świat). Moje pytanie brzmi czy to może być pokrętło czy coś w środku, może jakaś część do wymiany? pytam bo nie chcę rozbierać całej deski żeby później się okazało, ze problem tkwi gdzie indziej. Próbowałem coś zrobić z tą linką myślałem, że się zerwała ale wydaje się, że jest sprawna bo jak w środku na końcu linki która steruje coś pokombinuje to czasem te pokrętło działa w miarę sprawnie. Problem jest na tyle duży, że przez to nie mogę używać klimatyzacji bo i tak nie wieje gdzie chce i nie tak mocno i nie ma zamierzonego efektu. Bardzo proszę o pomoc i z góry dzięki.
Pozdrawiam,
Konrad


Góra
 Profil  
 

 
 Post #678019 Wysłany: 30 Cze 2013, 13:35; 
 Temat postu: Re: Problem ze sterowaniem nawiewu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Las
Rejestracja: 12 Lis 2009,
Posty: 316
Pomógł: 2
najlepiej wyjąc ten panel i sprawdzić , może się pokrętło ułamało, nie jest problemem wyjąc i sprawdzić, najpierw trzeba radyjko wyjąć z kieszenią a następnie dwie śruby widoczne u góry, następnie zaślepkę wyciągamy u dołu i również dwie śruby odkręcamy i wyjmujemy delikatnie panel, wtedy sprawdzisz sobie kręcąc pokrętłem co jest nie tak. Jeżeli ułamane coś w pokrętle to musisz wymienić cały ten panel, koszty od 30 zł wzwyż na allegro.

Polecam również wymianę dwóch żarówek podświetlenia panelu przy okazji , często się palą , możliwe że nawet nie zauważyłeś że się przepaliły. O ile nie były wymieniane niedawno.

_________________
FIAT GRANDE PUNTO 1,4 8V DYNAMIC CZERWONY SKA


topic19004.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #678033 Wysłany: 30 Cze 2013, 14:31; 
 Temat postu: Re: Problem ze sterowaniem nawiewu
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Problemem jest blokujące się sterowanie nawiewem. Prawdopodobnie się zblokowały zębatki znajdujące się z lewej strony nawiewu (dochodzi do nich linka sterująca), ale jak usuniesz ten problem (ja je smaruje co jakiś czas, dodatkowo też te wałki co w środku ustawiają odpowiednio nawiew, bo to chyba tam w środku się coś blokuje) to pozostanie Tobie wymontowanie panelu jak radzi kolega (słuszna uwaga aby te żarówki za jedną robotą podmienić). Prawdopodobnie tam przestawiły się zębatki poruszające linką od pokrętła, należy je odpowiednio ustawić. Wg mnie tam nic się nie połamało. :) Owocnej dłubaniny i cierpliwości :)

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #681372 Wysłany: 18 Lip 2013, 12:03; 
 Temat postu: Re: Problem ze sterowaniem nawiewu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Konrad
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 28 Cze 2013,
Posty: 13
Jak poruszam coś te zębatki od strony kierownicy to niby działa ale jak używam pokrętła to nagle znowu się psuje i tak w ciągle. Co ja mam zrobić żeby to działało cały czas?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #681448 Wysłany: 18 Lip 2013, 22:00; 
 Temat postu: Re: Problem ze sterowaniem nawiewu
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Przesmaruj zebatki oraz te ośki które wchodzą w białą obudowę nawiewu (ja wprowadzałem olej szczykawką i ruszałem nimi aby dobrze wpłynął) powinno dać poprawę :)

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #681485 Wysłany: 19 Lip 2013, 08:56; 
 Temat postu: Re: Problem ze sterowaniem nawiewu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Konrad
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 28 Cze 2013,
Posty: 13
Ale ja tam mam wszystko nasmarowane bo jak wkładam rękę to czuję smar.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #753111 Wysłany: 02 Gru 2014, 17:16; 
 Temat postu: Re: Problem ze sterowaniem nawiewu
Offline
Forumowicz

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 02 Gru 2014,
Posty: 2
Witam wszystkich jako nowy frumowicz chciałbym odgrzać temat. Również mam problem z pokrętłem sterowania nawiewem w moim kropku, którego kupiłem 3 miesiące temu. Jestem już po rozeznaniu w panelu środkowym, którego niestety musiałem rozebrać bez żadnej wiedzy na ten temat. Wygląda wszystko na sprawne. Chciałbym teraz dostać się na koniec tej linki czy też do zębatek wspomnianych wyżej lecz nie wiem jak zdjąć boczek tunelu środkowego. Są tam jakieś śrubki ? czy tylko same zatrzaski bo trzyma się dość mocno. Wydaje mi się, że problem znajduje się właśnie tam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #753120 Wysłany: 02 Gru 2014, 18:23; 
 Temat postu: Re: Problem ze sterowaniem nawiewu
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 02 Lut 2008,
Posty: 30
Myślę, że ten link może być pomocnym: http://www.punto.org.pl/zrobtosam/model ... gpievo/257 Na zdjęciach widać, że trzyma się to na zatrzaskach.

_________________
Jak nazywała się Mama Muminka zanim urodziła Muminka??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #753123 Wysłany: 16 Gru 2014, 17:35; 
 Temat postu: Re: Problem ze sterowaniem nawiewu
Offline
Forumowicz

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 02 Gru 2014,
Posty: 2
Dzięki wielkie. Pewne jest to, że druga strona o którą mi chodzi mocowana jest identycznie. Podejrzewam również, że łatwo nie będzie a i pozycja w której trzeba sięgnąć zębatek będzie gimnastyczna. No trudno. Jutro zabieram się za to tym bardziej, że w serwisie Fiata krzyknęli 500zł za część i 500zł za robocizne.

[ Dodano: 16 Gru 2014, 16:35 ]

W końcu znalazłem chwilkę wolnego czasu no i pogoda dopisała. Nawiew naprawiony, pokrętło obraca się bez problemu i działa jak powinno. Problem tkwił w obróconych zębatkach (kółka musiały w jakiś dzień przeskoczyć o parę zębów). Nastawiłem je względem siebie metodą prób i błędów i wuala :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #814416 Wysłany: 05 Lis 2016, 23:01; 
 Temat postu: Re: Problem ze sterowaniem nawiewu
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Jako, że powyżej opisane przeze mnie zabiegi już nie pomagają na blokujące się zębatki (ustaliłem, że to nie ich wina, lecz cięgieł w środku) zbieram się do wymiany całej obudowy nawiewu. Stąd mam dwa pytania, ktoś już to robił? Rozbierania będzie dużo, bo cały kokpit. Drugie pytanie to czy w rocznikach 08 i nowszych też ten objaw się pojawia? Potrzebne mi to do szukania nowej używanej części zamiennej?

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851614 Wysłany: 15 Sty 2020, 22:13; 
 Temat postu: Re: Problem ze sterowaniem nawiewu
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 07 Mar 2013,
Posty: 6
Dzięki wielkie. Pewne jest to, że druga strona o którą mi chodzi mocowana jest identycznie. Podejrzewam również, że łatwo nie będzie a i pozycja w której trzeba sięgnąć zębatek będzie gimnastyczna. No trudno. Jutro zabieram się za to tym bardziej, że w serwisie Fiata krzyknęli 500zł za część i 500zł za robocizne.

[ Dodano: 16 Gru 2014, 16:35 ]

W końcu znalazłem chwilkę wolnego czasu no i pogoda dopisała. Nawiew naprawiony, pokrętło obraca się bez problemu i działa jak powinno. Problem tkwił w obróconych zębatkach (kółka musiały w jakiś dzień przeskoczyć o parę zębów). Nastawiłem je względem siebie metodą prób i błędów i wuala

WITAM zablokowały się zębatki przy panelu sterowania czy na obudowie nagrzewnicy ?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO