You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 16:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #814434 Wysłany: 06 Lis 2016, 17:11; 
 Temat postu: Drzwi z EVO do GP
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 11 Mar 2016,
Posty: 15
Cześć, miałem małą przygodę (ktoś wjechał mi w lewy bok samochodu), w której uszkodzeniu uległy zarówno drzwi przednie jak i tyle strona kierowcy, chciałbym elementy zakupić w oryginalnym kolorze tak, aby nie trzeba było dodatkowo malować. W związku z czym mam pytanie jak w temacie, czy drzwi z EVO będą pasowały do GP (2007)? Wiem, że np pod względem wizualnym różnią się brakiem znaczka ale czy są jakieś techniczne przeciwwskazania ? Inny układ mocowań bądź kostki od elektryki ?

Z góry dzięki za pomoc.

[ Dodano: 06 Lis 2016, 16:11 ]

Cześć, miałem małą przygodę (ktoś wjechał mi w lewy bok samochodu), w której uszkodzeniu uległy zarówno drzwi przednie jak i tyle strona kierowcy, chciałbym elementy zakupić w oryginalnym kolorze tak, aby nie trzeba było dodatkowo malować. W związku z czym mam pytanie jak w temacie, czy drzwi z EVO będą pasowały do GP (2007)? Wiem, że np pod względem wizualnym różnią się brakiem znaczka ale czy są jakieś techniczne przeciwwskazania ? Inny układ mocowań bądź kostki od elektryki ?

Z góry dzięki za pomoc.

[ Dodano: 06 Lis 2016, 16:10 ]

Poszperałem trochę w międzyczasie, i w ePER'rze natrafiłem na informację raczej dyskwalifikujące bezproblemowy montaż drzwi tylnych z EVO, do GP. Zaszły tam zmiany dotyczące między innymi uszczelek i jakiś elementów montażowych szyby, które nie wpływają znacząco na dopasowanie drzwi jednak jest też zmiana ograniczników otwarcia drzwi. Zmienił się też trochę sposób przyłączania ich do drzwi jak i otwory na śruby mocujące (numery katalogowe wspomnianych elementów):

Ogranicznik drzwi w EVO:
51961552 OGRANICZNIK OTWARCIA DRZWI

Ogranicznik drzwi w GP:
51765584 OGRANICZNIK OTWARCIA DRZWI


Podobny zabieg był też w drzwiach przednich, zmieniły się numery katalogowe ograniczników w EVO względem GP, a zmiana ta opisana jest jako 'WPROWADZONO OGRANICZNIKI OTWARCIA DRZWI Z TWORZYWA (DAT 18/09/2009, VET 1574389, VET 578409)'. Po opisie zmiany i sposobie mocowania ograniczników, który się nie zmienił można zakładać, że zmienił się jedynie materiał z którego ogranicznik został wykonany.

Jeśli ktoś miałby jakieś doświadczenia w tym temacie, i udało się zamontować drzwi z EVO do GP prośba o informację, jeśli nie temat można zamknąć.


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO