You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #809338 Wysłany: 01 Sie 2016, 16:37; 
 Temat postu: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 31 Lip 2016,
Posty: 6
Cześć.

To mój pierwszy post na forum i od razu wyskakuje z dość dużym problemem, mianowicie zabieram się za podłogę w moim Kropku. Kupiłem go miesiąc temu trochę w przypływie emocji, co wiadomo nie kończy się nigdy zbyt dobrze. Podłoga jest cała zaklejona barankiem od spodu, kładziony był na szybko na nieoczyszczoną blachę więc wszystko odłazi i mam nadzieję, że wygląda gorzej niż jest w rzeczywistości. Z dużych dziur to mam jedną w nogach tylnego lewego pasażera, w prawym tylnym nadkolu też, z przodu mam wspawane blachy od środka, tyle widziałem bez rozbierania. Jutro go planuję rozebrać i potrzebuję kilku porad:

1. Czy podłużnice można zastąpić profilami zamkniętymi (mniej więcej takimi: https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q= ... 7970092645 ) ?

2. Po obejrzeniu porównania Brunoxa i APP R-Stop raczej do zabezpieczenia wybiorę APP, czego jeszcze będę potrzebował? Na sam APP mogę już kłaść lakier czy lepiej jeszcze coś dorzucić? Może dwie warstwy APP i dopiero coś? Ile mniej więcej będę potrzebował tych preparatów?

3. Jaka blacha będzie najlepsza do wspawania? Jaka grubość? Jakieś konkretne rodzaje czy po prostu jakaś stalowa?

Do spawania będę wołał sąsiada, który ma zakład blacharski, więc o jakość spawów się nie martwię. Oczyszczał i zabezpieczał będę sam po konsultacji z sąsiadem, ale jeśli macie jakieś uwagi i chcecie mi podpowiedzieć na co zwrócić uwagę, to słucham :)

Z góry dzięki za pomoc :roll:


Góra
 Profil  
 

 
 Post #809358 Wysłany: 01 Sie 2016, 20:50; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Szkoda, że przed kupnem samochodu, nie rzuciłeś okiem na tematy poświecone naprawie podłogi i progów na Forum. W tym temacie praktycznie te same uwagi tyczą się i Punto 1 jak i 2. Rdza pojawia się prawie w tych samych miejscach. Dziś oglądałem P2 praktycznie bez progów i podłogi. Dalej nie oglądałem, bo auto w tym stanie nadawało się do przetopu. Jeśli podłużnice są przerdzewiałe i Będziesz je odtwarzał od nowa, możesz mieć problemy na obowiązkowym przeglądzie. Obecnie diagności bacznie zwracają uwagę na stan tych elementów.
Żeby ocenić stan podłogi, progów i pozostałych elementów, trzeba usunąć tą pseudo konserwację. Dobrze jest rozebrać wnętrze i usunąć wewnętrzne tapicerki, szczególnie w miejscach, które będą naprawiane. Podczas czyszczenia i usuwania elementów wygłuszenia możesz się zdziwić, gdy dziury staną się większe, niż widoczne obecnie. Zwłaszcza w okolicach połączenia ze spodem progów. Elementy wiązek instalacji elektrycznej w miejscach przy nadkolach wewnątrz, dobrze jest odczepić z zaczepów i odsunąć z miejsc napraw i „prac gorących”.
Grubość i rodzaj blachy ustal sobie z osobą, która będzie Ci to spawać. Podobnie jak kupno gotowych reperaturek progów, gdyż wielu fachowców woli dorobić sobie te elementy samodzielnie. Reperaturki mają różną jakość i często szybko korodują. W moim przypadku progi zostały odtworzone bez reperaturek. Jakość prac jest uzależniona od dokładności oczyszczenia z korozji i późniejszego zabezpieczenia blach po naprawach. Należy pamiętać o zakonserwowaniu profili zamkniętych, nawet tych nieobjętych jeszcze korozją, są różne środki Boll, Elaskon, Valvoline itd. Ich zastosowanie zależne jest od stanu posiadanych środków finansowych.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809361 Wysłany: 01 Sie 2016, 21:41; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
Jeżeli chodzi o zabezpieczenie - ja dawałem na sam spód polrust pędzlem - jest super, na wierzch podkład taki czerwony, też pędzel - tutaj już gorzej, bo ten podkład bardzo długo schnie, a przyczepności jakiejś wielkiej nie ma. Gdybym teraz to znowu robił, to chyba zastosowałbym zwykły podkład ew. kombinowałbym z jakimś innym (nie pamiętam nazwy tego mojego:/). Na wierzch oczywiście baranek. Podłoga w baranku do podwozia (jest inny, taki bardziej lepki, mniej gęsty i nawet po wyschnięciu taki lepki jest), na progi ten do progów (tutaj robi sie szybko twardy, matowy, nic się nie klei, dobrze się trzyma). Baranek firmy boll.
Ogólnie obyś brunoxa nie brał, bo to jeden z najgorszych środków aktualnie :P

Pamiętaj, że pierwsza walka z rdzą oznacza tą przegraną. Później już trzeba co roku zerkać pod auto i sprawdzać gdzie co wyszło, bo wychodzi. Im bardziej się postarasz - tym mniej wyjdzie, ale wyjdzie. Ja przy jednym progu siedziałem dwa dni, porządnie wszystko robiłem - powyłaziła ruda, na drugim siedziałem jeden dzień i widać, że wyszło tego więcej, aczkolwiek to prawa strona wiec i więcej ma do czynienia z wilgocią, solą.

Btw. skoro masz dziurę z tyłu, to pamiętaj, że zaraz pod fotelami z tyłu jest plastikowy bak :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809363 Wysłany: 01 Sie 2016, 22:06; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Jak w nogach pasażera, to albo ta zgrzana od spodu wytłoczka pod podnośnik, albo od odpływu wody wyżarło większy kawałek.
LrPrl, dobrze prawi. Podejrzewam, że pisząc o baranku na podwozia, który nie schnie, ma po prostu na myśli Bitex. Ale nie polecam go w miejsce styku podnośnika z progiem. Zawsze jak podnośnik będziesz chciał wyjąć, to odkleisz Bitex wraz ze wszystkimi warstwami pod nim. Te miejsca radzę omijać.
Jeśli chodzi o inhibitor korozji, to faktycznie polrust nie jest zły, chociaż podczas ewentualnej poprawki za kilka lat bywa kłopotliwy w usunięciu. Zamiast minii, bo domyślam się, ze o nią chodzi w powyższej wypowiedzi, chyba bardziej można polecić podkład epoksydowy. Wcześniej stosowałem podkład w sprayu z rozpuszczalnikiem. Ostatnio (ktoś z forum polecił, nie pamiętam już kto), kupiłem dwuskładnikowy w sprayu. Zobaczymy ile on wytrzyma.
Ostatnio się pokusiłem, aby pod podkład epoksydowy nie dawać inhibitora. Po prostu możliwie dokładnie wyczyściłem blachę. Zobaczymy czy przetrwa to podobny okres czasu jak z polrustem.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809369 Wysłany: 01 Sie 2016, 23:10; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 31 Lip 2016,
Posty: 6
Co ciekawe kupiłem Kropka 28.06. , a przegląd przeszedł 17.06., więc diagnosta tak czy siak powinien zwrócić na to uwagę, że cała podłoga jest zaklejona Bitexem czy czymś podobnym. Progi raczej kupię gotowe, nie chcę oddawać samochodu na warsztat do blacharza żeby tam stał i on sam to robił, bo zwyczajnie mnie na to nie stać. Chcę go za nieduże pieniądze przygotować do zimy, żeby za rok było mniej roboty jeśli jeszcze będzie sens nad nim pracować. Na całą robotę mam jakieś 2-2,5 tygodnia, więc myślę, że coś się uda zrobić.

Coś w tym samochodzie było już z podłogą robione, więc mam nadzieję, że jak go rozbiorę to nie wyjdzie mi więcej perełek... :roll:

P.S. Jutro wrzucę zdjęcia rozebranego samochodu, bo planuję właśnie wyjąć fotele, dywaniki, wykładziny i wszystko inne, zostanie tylko jeden fotel i kierownica, o ile nie wypadnę z Kropka :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809407 Wysłany: 02 Sie 2016, 15:44; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
Z przeglądami u nas w kraju nie ma problemów, jeżeli nie widać rdzy czy dziur to taki baranek daje radę - bo maskuje wszystko i pięknie przechodzi przegląd.
domin45670, chodzi mi o Boll do podwozia :P Jednak właściwie to to samo, więc... Dokładnie tak samo polecam psikać tym do progów tam gdzie podnośnik się podkłada, bo później po zmianie opon siedzi człowiek pod autem z pędzlem i uzupełnia to co zostało na podnośniku :P

U mnie polrust daje radę bo nie czyściłem do 100% gołej blachy a niby można go na odrobinę rdzy kłaść z tego co pamiętam. W miejscach gdzie jest nowa blacha to spokojnie moim zdaniem dobrym podkładem pociągnąć i będzie OK, tym bardziej jak planujesz kupić progi, bo one chyba w ocynku są, więc tylko zająć się miejscami spawanymi jak najlepiej. No i wpuścić w profile zamknięte środek do konserwacji, najlepiej robić to na dwa razy chyba, bo ja jak chciałem na raz, to mi wypływało trochę :P

Możliwe, że będziesz miał spory problem oparciami kanapy tylnej - bo jej śruby wychodzą w tylne nadkola. Od strony kierowcy dostęp jest spoko więc można oczyścić i psikać wd40, ale od strony pasażera gorzej i gorzej będzie zapieczone (więcej wilgoci i soli + brud między przewodami paliwowymi a blachą) - ja się na tych poddałem :P A tak to raczej wszystko w miarę gładko wewnątrz punciaka można zdemontować. Ogólnie miejsca mocowania foteli nie mają nic wspólnego z podłogą, więc nie wypadniesz :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809411 Wysłany: 02 Sie 2016, 16:35; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 31 Lip 2016,
Posty: 6
Nie zaglądałem jeszcze pod spód, narazie rozebrałem środek i... nie jest zbyt kolorowo...


Załączniki:







Góra
 Profil  
 
 
 Post #809413 Wysłany: 02 Sie 2016, 17:07; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Z którego roku jest samochód?
Sądzę, iż na taki obszar, jaki masz do oczyszczenia z rdzy dobre byłoby piaskowanie.
Tylko po tym co widzę, to jazda takim pojazdem zagraża życiu Twojemu, Twoich pasażerów i innych uczestników ruchu.
Wiem, że jesteś dopiero po kupnie i pewnie nie śpisz po nocach widząc stan samochodu, ale powiem Ci coś szczerze. Jeśli cena nie była podejrzanie niska, to zgłoś się do radcy prawnego i żądaj zwrotu pieniędzy. To jest skarbonka bez dna i jestem pewien, że gdybyś dołożył trochę kasy, którą teraz chcesz wydać na naprawę, to kupiłbyś coś w znacznie lepszym stanie.
Na oko szacuję wartość tego samochodu na ok. 2000. Jeśli zapłaciłeś większą kwotę, to nie ruszaj samochodu, zrób więcej zdjęć i idź z umową do wspomnianego radcy.
Samochód w takim stanie to zatajenie jego prawdziwego stanu technicznego i narażenie kupującego na utratę zdrowia lub życia.
Taka jest moja opinia.
Jeśli jednak postanowisz aby kontynuować naprawę tego egzemplarza, to chyba jedynie można udzielać Ci wskazówek na w związku z zadanymi pytaniami.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809416 Wysłany: 02 Sie 2016, 19:15; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
Radca prawny albo ze sprzedającym się dogadać (zabieraj pan w @#$%^&* albo płać za naprawę :P) jak nic, bo prawe nadkole to masakra. Cały tył to masakra...
Jeżeli z przodu nic więcej nie wyskoczy, to przód w miarę, idzie to naprawić, ale tył... Przecież to trzeba by było wygrzebać jakiegoś rozbitka, który przód ma rozbity a dupę całą i nadkola przespawać z częściami podłogi. Przespawanie nadkoli to zapewne przygrzanie również blachy zewnętrznej, więc ćwiartka byłaby pewnie do malowania.

Gdyby nie fakt, że P2 ma belkę, to zapewne auto dawno by skończyło na szrocie...

Jakbym miał obstawiać, to bym obstawiał duże przebiegi, brak plastikowych nadkoli i parkowanie na trawniku no i podstawowe, brak zainteresowania właściciela stanem blacharskim.


Nie chce Cie dołować czy załamywać, ale to musi być bardzo dobry znajomy, ten blacharz, który to tanio ogarnie. Tak naprawdę, cała naprawa nawet po znajomości stoi na szali opłacalności. Jeżeli podejmiesz decyzję naprawy - dobrze obejrzyj silnik, bo aby ratowanie tego egzemplarza było choć trochę opłacalne/rozsądne to przynajmniej pod względem właściwości jezdnych musi być bdb.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809425 Wysłany: 02 Sie 2016, 21:17; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 31 Lip 2016,
Posty: 6
Rocznik 2000.

Za samochód zapłaciłem 4200. Podłoga z przodu jest jako tako zrobiona, bo pod jakąś gumą termokurczliwą widać wybrzuszenia po spawach. Przebieg 209000, nie wiem czy na pewno realny. Miejsce na zapasówkę było zaklejone jakąś gumą i bitexem, dziurę zrobiłem sam śrubokrętem. Dziury w nadkolach same się posypały po lekkim ruszeniu, więc ogólnie jest tragedia. Znajomy blacharz powiedział, że naprawa to około 3000, więc chyba zrezygnuję... A z zewnątrz taki ładny...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809427 Wysłany: 02 Sie 2016, 21:28; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
W takim razie skontaktuj się z radcą prawnym. Nie masz nic do stracenia. Zapłacisz zapewne ok. 100zł za poradę i będziesz wiedział czy da się to pociągnąć dalej.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809428 Wysłany: 02 Sie 2016, 21:33; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Mój samochód podczas naprawy progów i podłogi miał 11 lat, nie był konserwowany. Twój ma 16, wiec korozja poczyniła większe spustoszenie. U mnie naprawa miała sens, bo reszta była w nienagannym stanie a przebieg był ponad połowę mniejszy. Trudno powiedzieć, czy malowanie podłogi i klejenie łatek z dętek samochodowych itp., miało na celu uśpić czujność diagnosty podczas przeglądu, czy też auto było klasycznie przygotowane na sprzedaż, przez jakiegoś cwaniaka. Co roku jeżdżę przynajmniej czterema samochodami na przeglądy i widziałem już kilka aut, w których nie przedłużono badań technicznych z powodu dziur w nadwoziu, podwoziu i progach itd.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809429 Wysłany: 02 Sie 2016, 21:35; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: k/Bielsko-Biała
Rejestracja: 27 Sie 2009,
Posty: 192
Pomógł: 4
Powiem szczerze, że mi włosy na głowie stanęły jak to zobaczyłem. Sam mam ten sam rocznik i miałem co nieco spawane i wydawało mi się, że jest już bardzo chycony przez rudą. Jak radzą poprzednicy, zażądaj kasę z powrotem, bo ten samochód już powinien iść na spoczynek. A jak nie będzie chciał to radca prawny, czy prawnik jak masz po znajomości kogoś. Wiele punciaków tego rocznika wygląda na zadbanych z zewnątrz, a od spodu jakby go nie było. 4200 za ten rocznik to można dać za samochód do niewielkich poprawek, a nie taki dziurawy. Współczuję, ale ja bym na twoim miejscu w tym stwierdzeniu:
Marian0o napisał(a):
więc chyba zrezygnuję

skreślił słowo chyba.

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V 2000 SX 5D VERDE DEMETRA VR
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809430 Wysłany: 02 Sie 2016, 21:36; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
4200... Ja dałem 4500 i mam małe problemy z progami - reszta spoko. Musiałem po kupnie wsadzić w auto 2.5k w remont silnika + coś tam przy zawieszeniu dłubnięte w tym było. Więc, tak samo, za tanio dałeś, zwłaszcza jak na diesla.

Jeżeli masz możliwość - gadaj ze sprzedającym aby zabierał albo oddał połowę ceny, jak nie to postrasz go radcą prawnym i może zmięknie. Jak uda Ci się odzyskać z 50%, to jest sens pakować w auto, jeżeli przebieg jest w miarę prawdziwy i silnik w dobrej kondycji. Aczkolwiek najlepiej odzyskać kasę, dołożyć 2 tysie i za okolice 6 tysi kupisz dobry egzemplarz z dobrym wyposażeniem. Ja do tej pory w pierś się bije, że zamiast dołożyć to się szukało p otaniości, bo 2.5k w remont poszło, a za 7 tysi to bym miał 1.2 16v z klimą, regulowanymi fotelami i kierownicą, elektrycznymi lusterkami (to czego teraz mi brakuje :P)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809432 Wysłany: 02 Sie 2016, 21:45; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Akurat jeśli chodzi o połaczenie podłogi bagażnika z nadkolami tylnymi to standard w tych autach, Seicento, Cc, po P2 i P2FL miało ten sam problem. Od GP chyba zmienili sposób łączenia podłogi bagażnik z tylnymi nadkolami. Tam jest blacha na zakładkę, blachy są zgrzewane punktowo tylko w kilku miejscach. Woda spod tylnych kół dostaje się pomiędzy blachy i mamy efekt ww. od wewnątrz szczeliny są zabezpieczone pastą wygłuszającą, to powoduje tylko taki efekt że nic nie widać żeby się coś działo od strony bagażnika. Dopiero usunięcie wygłuszenia pokazuje nam efekt.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #814774 Wysłany: 11 Lis 2016, 16:15; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Forumowicz

Imię: Irek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: HLX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 13 Wrz 2016,
Posty: 2
No cóż - także wdepnąłem w g... , a właściwie w kompletnie skorodowaną podłogę w moim całkiem niedawno zakupionym Punto II.
Auto kupiłem dosyć znacznie poniżej ceny rynkowej, ale okazało się , że trzeba go khm... doinwestować, przy czym największym problemem okazała się podłoga będąca - jak okazało się po zdjęciu tapicerki - w stanie beznadziejnym, w dodatku zagrażającym realnie mojemu życiu jako kierowcy, pasażerom i zapewne innym użytkownikom drogi.
Przy czasie chętnie zamieszczę zdjęcia i filmiki - napiszę na razie, że po obstukaniu przegnitej podłogi z rdzy, to co zostało przypominało, dobry, szwajcarski ser :D .
Ponieważ reszta samochodu, po dokonaniu kilku napraw mechanicznych, jest w stanie dobrym, lub bardzo dobrym, podjąłem decyzję o kompleksowej odbudowie podłogi. Problem pojawił się przy szukaniu wykonawcy - rzetelnego i znającego się na rzeczy. Z tym chyba jest największy problem - bo różni fachowcy albo rezygnowali z podjęcia się naprawy, albo rzucali ceny, które kompletnie rozmijały się w relacji wartość auta/koszt odbudowy. Pomijam pseudo fachowców, którzy proponowali " kit i będzie git" i radzę takowych unikać.
Znalazłem jednak w końcu pana Pawła, co prawda oddalonego ode mnie jakiś 70 km, ale oferującego konkrety i cenę adekwatną do zakresu prac.

Jak wspomniałem - zdjęcia i filmiki z naprawy, a właściwie kompleksowej odbudowy podłogi zamieszczę później, zresztą wykonawca odbudowy, wspomniany pan Paweł wrzucił filmiki na YouTube. Budżet początkowy, czyli 1000 zł, został nieco przekroczony, ale doszła odbudowa dwóch nadkoli i jak myślę, taniej się nie da, no chyba, że ktoś zadowoli się półśrodkami i chce łatać dziury w nieskończoność.

Mojego Punto już odebrałem - podłogę mam w stanie chyba lepszym niż fabryczny, bo pan Paweł mający w temacie przegnitych podłóg wielkie doświadczenie, w kilku miejscach fabrykę poprawił. Zresztą w moim przekonaniu to facet z gatunku ginących fachowców- artystów, którzy swoją robotę traktują nie jako wykasowanie klienta , ale jako pasję i rodzaj hobby.

Reasumując: Kropki to rodzaj tych samochodów, które swoją piętę achillesową mają w podłodze i decydując się na zakup tego auta, trzeba liczyć się - niestety - z kompleksową naprawą podłogi. Kwestią jest tylko to, czy ktoś zdecyduje się na porządną naprawę, czy będzie łatać, łatać, łatać...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #814786 Wysłany: 11 Lis 2016, 18:48; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jakub
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Gru 2013,
Posty: 1014
Pomógł: 8
Chętnie zobaczę ten cud :D
A najlepiej to załóż swój temat, w którym będziesz opisywał jak mija Ci czas z kropką ;)

_________________
MÓJ KROPEK


Góra
 Profil  
 
 
 Post #819778 Wysłany: 22 Lut 2017, 20:55; 
 Temat postu: Re: Naprawa podłogi Punto II
Offline
Puntoświr

Imię: Marek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 273
Pomógł: 3
Odgrzewam, jakieś foto lub filmiki jak obiecane było?

_________________
Nie chciałem golfika, nie chciałem seata, musiał być Punto. Kropka, i nie ma bata..!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO