You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 14:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #809186 Wysłany: 28 Lip 2016, 23:02; 
 Temat postu: Nierówne obroty
Offline
Forumowicz

Imię: Maciek
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 28 Lip 2016,
Posty: 1
Witam, dostałem Punto 1 sx 1.1 55km benzyna 1998. Jeżdżę nim od kilku dni, auto chodziło normalnie aż do wczoraj gdy zaczęły dziwnie chodzić obroty, raz chodzi normalnie na luzie 800-900 obrotów a raz skacze 900-1500 albo dodaje sobie sam gazu na luzie i leci nawet do 5000, potem wyłączam silnik. Podczas jazdy i zmiany biegów to samo, potrafi na 2,3,4 sam lekko przyspieszać lub utrzymuje prędkość i obroty mimo tego ze nie dodaje gazu. W linku filmik (po otwarciu linku trzeba poczekać 15s i kliknąć download) w którym auto stoi na luzie i nie jest dodawany ani gaz ani nic. Co to może być?

https://megawrzuta.pl/download/a98b0fc4 ... d5be7.html


Góra
 Profil  
 

 
 Post #809516 Wysłany: 03 Sie 2016, 23:04; 
 Temat postu: Re: Nierówne obroty
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jakub
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Gru 2013,
Posty: 1014
Pomógł: 8
Miałem ten sam objaw. Wymieniłem silniczek krokowy ale nie pomogło, potem czujnik położenia przepustnicy. Objawy występowały z mniejszą intensywnością. Ale pewnego razu na ciepłym silniku odpiąłem mu krokowy (akurat w tedy trzymał 900 obr/min) i chwilę pojeździłem. Następnego dnia podpiąłem krokowca przed odpaleniem i wszelkie objawy ustąpiły (nie wiem czemu ;) ).
Na Twoim miejscu wymieniłbym silniczek krokowy (koszt ok. 100 zł).

_________________
MÓJ KROPEK


Góra
 Profil  
 
 
 Post #814840 Wysłany: 12 Lis 2016, 16:36; 
 Temat postu: Re: Nierówne obroty
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 28 Wrz 2016,
Posty: 5
Pomógł: 1
Przepraszam, że odkopuję, ale może komuś pomogę. Mi też falowały obroty jeszcze do wczoraj. Zdjąłem wtedy wtrysk z przepustnicą w celu przeczyszczenia jej z krokowcem. O dziwo wszystko było czyste jak by ktoś to wczoraj mył pomimo tego że ja sam mam ten wóz 2 lata. Ale przyjrzałem się podstawce wtrysku będącej między kolektorem ssącym a przepustnicą. Na jej powierzchni zauważyłem czarny bród. Dopiero tata uświadomił mnie, że to zgniła uszczelka. Fabrycznie z jednej jak i drugiej strony podstawki jest tekturowa uszczelka która po latach się wykrusza przez co silnik łapie lewe powietrze. Po nałożeniu silikonu na obie strony podstawki obroty są idealne. Nie kupowałem uszczelki bo sądzę, że papierowa zgnije szybciej niż silikon. Zakładając silikon należy kłaść go tam, gdzie podstawka styka się między kolektorem a wtryskiem. Mi to pomogło, a piszę o tym bo we wszystkich wątkach o falujących obrotach piszą w kółko o czyszczeniu krokowca, przepustnicy, wymianie kabli i świec, a mało komu to pomaga.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO