You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 09:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #816084 Wysłany: 04 Gru 2016, 18:27; 
 Temat postu: Brak świateł pozycyjnych tył
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Kwi 2012,
Posty: 12
Witam Was serdecznie,

Jako, że nie znalazłem dokładnie odpowiedz na mój problem to pozwoliłem sobie na założenie nowego tematu. Otóż mam problem z światłami pozycyjnymi z tyłu w moim Grande Punto z 2006 roku (obie lampy). Otóż lampa z tyłu podzielona jest na 3 segmenty. Od góry mamy kierunkowskaz, następnie pozycyjne stałe i na dole pozycyjne/stopu - krótko mówiąc mamy tam żarówkę dwużarnikową. Problem mam właśnie z pozycją tej żarówki na samym dole. Środkowa żarówka przeznaczona do pozycji działa bez zarzutów, kierunki oraz światła stopu również. Jedynie nie działa jeden żarnik przeznaczony pod pozycje w żarówce dolnej. Problem dotyczy obu lamp tylnych. Od czasu do czasu zdarzało się, że te pozycje nie działały, ale generalnie to były sporadyczne przypadki i zaraz zaczynało spowrotem działać. Teraz już nie chce zadziałać.

Wczoraj rozebrałem obie lampy, wymieniłem żarówki na nowe, popsikałem elektrosilem i dalej nic. Co mnie bardzo zaciekawiło, jak pogmerałem tą dolną żarówką to były momenty, że świeciła, ale zaraz zgasła i nie udało mi się ponownie tak pogmerać nią żeby ponownie zaświeciła. Czyżby uszkodzeniu uległa wiązka?

Problem pojawił się po wymianie zderzaka tylnego w ASO Fiat po małym dzwonie. I teraz pytanie czy powinienem wracać do ASO bo coś spaprali, że nagle żarówki pozycja/stop działają tylko w połowie czy to zwykły zbieg okoliczności, że co innego nawaliło.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #816112 Wysłany: 05 Gru 2016, 17:50; 
 Temat postu: Re: Brak świateł pozycyjnych tył
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Wg schematu żarówki połączone są równolegle w lampie. A co na to body komputer? Nie wyświetla uszkodzenia żarówek?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816201 Wysłany: 07 Gru 2016, 21:16; 
 Temat postu: Re: Brak świateł pozycyjnych tył
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Kwi 2012,
Posty: 12
Co na to komputer będę wiedział dokładnie jutro jak się podepnę. Żarówki są nowe, więc nie wydaje mi się, że z nimi jest coś nie tak. Żarniki nie wyglądają na uszkodzone.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816205 Wysłany: 07 Gru 2016, 21:41; 
 Temat postu: Re: Brak świateł pozycyjnych tył
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Cytuj:
Co na to komputer będę wiedział dokładnie jutro jak się podepnę.


Nie chodziło mi o błędy ale czy świeci kontrolka przepalenia żarówki. Jeśli nie to osobiście bym się nie przejmował brakiem tych pozycyjnych. Gdybym chciał jednak ustalić przyczynę to sprawdziłbym sprawność połączeń w lampie. Skoro jedna świeci a druga nie to tam musi być problem, no chyba że schemat w książce jest zły i żarówki te zasilane są osobno. Należy wiedzieć także, iż wg schematu żarówki zasilane są bezpośrednio przez body komputer.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO