You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 06:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #817349 Wysłany: 06 Sty 2017, 21:52; 
 Temat postu: Punto mk2 1.2 8v układ chłodzenia, problem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 13 Lip 2016,
Posty: 17
Witam, jak wyżej- kropek mk2. Problemem jest układ chłodzenia, auto po przejchaniu 2 kilometrów pokazuje temperature 90*, ale z nawiewu zimno. Po chwili temperatura spada o połowe i zaczyna lecieć ciepłe powietrze(termostat sie otwiera?). Na odcinku 8 kilometrów temperatura potrafi dojść do 90* i spaść do połowy nawet 3 razy, ręce już mi opadaja, odpowietrzalem 10 razy i nic, ciagle to samo... Dodam, że 5 miesiecy temu zmieniany rozrząd z kompletną pompą, termostaty chyba 3 zmieniane jeden po drugim bo już rok temu był ten sam problem, ale na lato mu przeszło, przyszły mrozy i znow to samo :( słychać ciągłe przelewanie w nagrzewnicy wody przy ruszaniu, albo po postoju. Na światłach z nawiewu zimne jakby pompa nie wyrabiała, a przecież jest nowa? Ostatnia rzecz to UPG, ale nie zakładam najgorszego. Dodam, że przed zmianą pompy miał tak, że potrafił się zagotować dosłownie na sekunde i temperatura spadała do ok 70*. Miał ktoś podobny przypadek? Niedługo zmieniam na GP, no ale kurde.. chciałbym żeby auto jeszcze troche posłużyło :/ od nowości w rodzinie i nic się nie psuło i jak byk na mnie trafiło jak rodzice kupili nowe auto, ja dostałem kropka i wszystko po kolei sie pier**** :| Jak pomyliłem działy to prosze uprzejmie nie usuwać tylko przenieść do odpowiedniego

Edit- Dodam, że po przejechaniu tych 10km sytuacja sie stabilizuje i jest dobrze, trzyma temperature na trasie i nic sie nie dzieje, no ale po zatrzymaniu na swiatlach jednak z nawiewu sam lód


Góra
 Profil  
 

 
 Post #817358 Wysłany: 07 Sty 2017, 00:01; 
 Temat postu: Re: Punto mk2 1.2 8v układ chłodzenia, problem
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Wychodzi na to, że masz przedmuchy do układu i dlatego jest wiecznie zapowietrzony.
Jednym z objawów padniętej Upg to ciągłe ciśnienie w układzie, nawet na zimnym. Sprawdż po nocy, czy odkręcając korek ze zbiorniczka, będzie syczeć. Chyba, że masz układ nieszczelny, to nic nie wyjdzie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817366 Wysłany: 07 Sty 2017, 00:41; 
 Temat postu: Re: Punto mk2 1.2 8v układ chłodzenia, problem
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 02 Mar 2015,
Posty: 87
Pomógł: 1
Nie wiem czy pomogę też miałem problem z układem chłodzenia. Po wymianie wszystkiego na nowe, problem ubytku płynu chłodniczego został. Okazało się, że rura o nr. 55188163 jest już skorodowana, po wymianie brak wycieku, i brak bulgotania nagrzewnicy (podejrzewam że wtedy łapało jakieś lewe powietrze, cały czas jest ok, dla mnie może bulgotać byle nie byłoby wycieku. Możliwe że masz gdzieś właśnie nieszczelność, nie ubywa Ci płynu chłodniczego?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817367 Wysłany: 07 Sty 2017, 00:53; 
 Temat postu: Re: Punto mk2 1.2 8v układ chłodzenia, problem
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
No własnie, o tym nie pisałem. Jak najbardziej dostosuj się do opini eidemsik,


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO