You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #817753 Wysłany: 13 Sty 2017, 23:10; 
 Temat postu: Punto 2 1.2 V8 - Brak mocy prosze o pomoc
Offline
Forumowicz

Imię: Sebastian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 13 Sty 2017,
Posty: 3
Witam wszystkich , postaram sie dosc obszernie opisac problem. Kiera po prawej stronie i MPH poniewaz jestem w UK.

Punto na zimnym silniku po odpaleniu pracuje dobrze obroty ok, ale ogolnie ma malo mocy w porownaniu jak "piłowalem" go wczesniej w zasadzie to nie jedzie...Po przejechaniu 10 metrow traci kompletnie moc i dusi go na 2-ce 3-ce ale tylko 1-2 minuty. Zazwyczaj wylaczam go na swiatlach odpalam i juz jest w miare ok i sie nie dlawi. na 2-3 biegu cos tam ciagnie ale przy 4-5 zamula wogole nie idzie nawet jak wcisne deske..rozpedza sie do 50-60 MPH MAX czyli(80-95km/h) przy czym wczesniej 120-130 bez problemu...z gorki sie turla ale pod gore nie jedzie. Mam kolo siebie dosc wysokie wzniesienie ok 30° i bardzo slabo ciagnie musze redukowac z 3 na 2 a wczesniej szedl jak burza. Teraz najwiekszy problem jest na autostradzie w drodze do pracy bo na malych wzniesieniach zaczynam zwalniac z 60 do 50-45 MPH gdzie standardowo jest 70-80 MPH Tiry mijaja mnie z prawej strony bo nie idzie .. masakra jakas i do tego bardzo duuuzo pali w porownianiu do wczesniej..... Jak juz sie rozpedzi oczywiscie z gorki to na wysokich obrotach slychac z silnika dzwiek (przy czym nie zawsze) jak by mial turbine ktorej oczywiscie nie ma. Taki jakby gwizd ale bardzo przypominajacy dzwiek rozkrecajacej sie turbiny. Poprostu brzmi inaczej..... przez okres od sierpnia czyli 07.16 zjadl 2,5 litra oleju. Nigdzie nie kapie bo nie ma plam zrobilem mu dolewke jutro wymieniam filtr oleju i przy okazji mam tu poradnik do filtra paliwa topic762.html

Raz wczesniej tez tak bylo ze wogole nie jechal ale w pewnym momencie bylo takie bum pow z wydechu i poszedl jak burza ale niestety tylko przez okolo 2 tyg pojezdzilem i problem wrocil.

Powiedzcie mi co to moze byc mniej wiecej prosze i czy moge to zrobic we wlasnym zakresie bo do mechanika to sie chyba nie oplaca lepiej kupic inne tylko wole pokombinowac zanim kupie nowe bo sie przywiazalem help. :( :(


Góra
 Profil  
 

 
 Post #817799 Wysłany: 14 Sty 2017, 22:15; 
 Temat postu: Re: Punto 2 1.2 V8 - Brak mocy prosze o pomoc
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Kolego niesamowity problem opisałeś. Proponuje wykręcić świece i zobaczyć jak wyglądają. Wychodzi na to, że
- albo nie masz iskry
- albo olej zalewa świece


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817936 Wysłany: 16 Sty 2017, 20:23; 
 Temat postu: Re: Punto 2 1.2 V8 - Brak mocy prosze o pomoc
Offline
Forumowicz

Imię: Sebastian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 13 Sty 2017,
Posty: 3
Bardzo dziekuje za twoja odpowiedz iskra na cewkach jest wszystkie 4 dzialaja wporzadku w weekend postaram sie wykrecic swiece i wymienic na nowe gdyz w tyg jest ciemno i nie mam jak tego zrobic pracujac... choc wydaje mi sie ze problem lezy gdzies indziej jak by cos bylo zatkane. Nie znam sie na mechanice ale moze zapchany katalizator albo przepustnica bede szukal mam nadzieje ze znajdziemy problem Auto pali jakies 5 l na 50 km masakra jakas..........tak czy siak dziekuje mam nadzieje ze wiecej osob udzieli sie w temacie i wspolnymi silami naprawimy perelke . Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817975 Wysłany: 17 Sty 2017, 17:17; 
 Temat postu: Re: Punto 2 1.2 V8 - Brak mocy prosze o pomoc
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Jak świece okażą sie czyste i niewypalone, to ich nie wymieniaj.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817987 Wysłany: 18 Sty 2017, 18:28; 
 Temat postu: Re: Punto 2 1.2 V8 - Brak mocy prosze o pomoc
Offline
Forumowicz

Imię: Sebastian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 13 Sty 2017,
Posty: 3
Ok tak zrobie ale od minimum roku nie byly zmieniane wiec moze najwyzszy czas. Wykrece i sprawdze jak zasugerowales.

Na dzien dzisiejszy problem szaprania znikl zostaje tylko to ze nie przyspiesza. Rozpedza sie 80-90km/h MAX. 1-2-3 cos tam ciagnie tak do okolo 2,5k obrotow a 4-5 zupelnie nic jak by stal na 1,5 - 2k i nie mogl wejsc na wyzsze bo cos go blokuje albo zatyka. :(

[ Dodano: 18 Sty 2017, 17:28 ]

Dzisiaj odkrylem bardzo wazna rzecz dzwiek ktory mnie tak niepokoil dochodzil z okolic tylniej kanapy.Na poczatku myslalem ze gwizda gdzies kolo pompy paliwa, to wytlumaczylo by dlaczego tak duze spalanie, jednak okazalo sie ze gwizdy i syczenia pochodza z wydechu podczas dodawania gazu.

I teraz prosze powiedzcie mi co to moze byc ? wydaje mi sie ze to jest zrodlo problemow.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #818223 Wysłany: 23 Sty 2017, 11:12; 
 Temat postu: Re: Punto 2 1.2 V8 - Brak mocy prosze o pomoc
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Gwizdy i syczenie to objaw zatkanego lub dziurawego wydechu. Może zamarzł.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO