You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 07:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #503173 Wysłany: 06 Wrz 2011, 07:05; 
 Temat postu: Parowanie szyb
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 10 Sie 2011,
Posty: 11
jeszcze sie nie natknałem na podobny temat przeglądając to forum dlatego chciałem zapytać jak to wyglada u Was.
u mnie sprawa jest taka ze gdy tylko zaczyna padac badz jest wilgotno (po deszczu) przednia szyba momentalnie zalewa sie mlekiem... czy kazdy kropek tak ma czy ja mam indywidualny przypadek? jesli tak to co moze byc tego powodem?
drugie to jak sobie radzicie z zaparowanymi szybami? ja włączam klime na 4 i po chwili mleko z szyb znika jednakze upierdliwe jest ciagle wlaczanie klimy a tym bardziej (nie wiem jak u Was i rowniez chcialbym wiedziec) ze gdy nawiew wlaczam na 4 napierdziela tak glosno ze czuje sie jakby fiat fundowal mi podroz naszymi kochanymi tanimi liniami kolejowymi.. nawet radia (standardowo glosnosc 10) nie moge sluchac bo zaglusza... latem jeszcze z ta klima da rade ale zima czy takze to jest dobre rozwiazanie? wnioskuje ze by bylo CIeplej kierowca wlacza sobie ogrzewanie co robic wtedy?? dodam ze paruja generalnie wszystkie szyby i nie wiem czy to przypadlosc mojego nabytku czy tez to standardowo sie pojawia

pozdrawiam

_________________
Sanczo


Góra
 Profil  
 

 
 Post #503174 Wysłany: 06 Wrz 2011, 07:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
wymien filtr kabinowy

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #503175 Wysłany: 06 Wrz 2011, 07:24; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 10 Sie 2011,
Posty: 11
czyli to filtr kabinowy jest za to odpowiedzialny? przepraszam za zestaw byc moze banalnych i irytujacych pytan ale nie znam sie jeszcze zbyt dobrze na sprawach zwiazanych z techniczna czescia eksploatacji pojazdu (co z czym i dlaczego) dlatego chcialbym wiedziec ^^
zatem skoro to jest winowajca mojego problemu zostanie przy najblizszej okazji wymieniony :) dziekuje

_________________
Sanczo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #503408 Wysłany: 06 Wrz 2011, 23:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa/Marki
Rejestracja: 06 Mar 2008,
Posty: 696
Pomógł: 6
Winowajcą może też okazać się wilgoć w twoim aucie oraz brudna lub tłusta szyba.

_________________
Czerwony Fiat 126P Silnik 0.65 21 KM 1982r.
Biały Fiat Panda 0.8 34 KM 1986r.
Zielone MK1 1.6 88KM 1995r.
Niebieskie GP 1.3 75 KM 2007r.

Image

PuntoMazowszeTeam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #503411 Wysłany: 06 Wrz 2011, 23:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: PL -SB / NL-Rott
Rejestracja: 07 Lip 2008,
Posty: 1416
Tomek040982 napisał(a):
Winowajcą może też okazać się wilgoć w twoim aucie oraz brudna lub tłusta szyba.


lub/oraz

obieg powietrza ustawiony na obieg wewnetrzny :>

_________________
Było Punto II 1.9 DS 2001
topic9241.html
Bylo Punto Classic 2010
topic24657.html
Jest Punto EVO 2010
topic47874.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #503412 Wysłany: 07 Wrz 2011, 00:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warsaw
Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 2200
Pomógł: 10
sanczo1988 napisał(a):
czyli to filtr kabinowy jest za to odpowiedzialny?


tak , jak dobrze pamiętam nawet w instrukcji obsługi o tym piszą

_________________
Nuova Bravo 2.0 mj sport 217PS @ 424 nm by Cinek
Były user grande punto szprot 160ps :(
www.punto.glodzik.com


Góra
 Profil  
 
 
 Post #503417 Wysłany: 07 Wrz 2011, 01:02; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 10 Sie 2011,
Posty: 11
szyby mylem dokladnie pare dni temu takze tluste jeszcze raczej nie sa.. wymienie filtr kabinowy i mam nadziejej ze bedzie lepiej a co do obiegu wewnetrznego to odpada bo praktycznie go nie uzywam.

kazaa co do instrukcji obslugi to wyczytalem wlasnie w niej o wlaczeniu klimatyzacji w takim przypadku byc moze zdanie o filtzre kabinowym przeoczylem albo zabraklo w instrukcji ktora sciagalem przez iternet bo moja ksiazeczka jest po wlosku a jej nie rozumiem ^^

dziekuje za porady
pozdrawiam

_________________
Sanczo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #503514 Wysłany: 07 Wrz 2011, 19:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 11 Kwi 2011,
Posty: 12
Witam, mam ten sam kłopot, więc się podłączę pod temat - po co zakładać nowy.

U mnie szyby również natychmiast zaparowywują w czasie deszczu i nijak nie mogę sobie z tym dać rady. Jak ustawię nawiew na zakres "ciepły" na szybę to co prawda pomaga, ale zaraz w samochodzie robi się tak gorąco, że nie idzie wytrzymać. W czasie intensywnego deszczu uchylanie okien nie wchodzi w grę, bo nawet minimalne opuszczenie szyby powoduje lanie się wody do środka pojazdu. Gdzieś czytałem, żeby zamiast ciepłego powietrza puszczać zimne, czy to pomaga? Dla mnie głównym problemem jest chyba to nagrzewanie się wnętrza samochodu (nie przepadam za wysokimi temperaturami w ogóle). Jak sprawić by szyby nie parowały i w aucie nie było za gorąco?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #503602 Wysłany: 07 Wrz 2011, 22:43; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 10 Sie 2011,
Posty: 11
jak jeden z kolegow tu podsunal rowniez moze byc wilgoc w aucie.. na samym poczatku calkowicie przyopadkiem zauwazylem ze po bardzo obfitych opadach mam z prawej strony mokry bagaznik. Rozebralem caly bok z wykladziny, zdjalem tyl bagaznika (tam gdzie jest ten plastik do ktorego zatrzaskuje sie tylna klapa i lalem wode kolo prawej lampy by zlokalizowac wyciek.. w sumie znalazlem winowajce nic z tym nie zrobilem specjalnie bo przez jakas dziurke leci przy spawach blachy jednakze po zlozeniu jzu przestalo ciec puki co. gdy mialem mokro w aucie parowaly duzo mocniej szyby zwlaszcza tylnia oraz tylnie bocznie. sprawdz u siebie czy czasami bagaznik nie nasiaka wilgocia, gdy wszystko wyschlo troszke sie u mnie poprawilo
zgodnie z radamy po wyplacie wymienie jeszcze filtr kabinowy i zobacze wtedy czy parowanie szyb ustanie. najbardziej uciazliwa przednia szyba bo nic nie widac gdy zaparuje. jesli nie wymieniales swojego filtra zrob to moze pomoze

a co do ogrzewania to wnioskuje ze nie masz klimy takze niestety z tym nic nie poradze..

pozdrawiam

_________________
Sanczo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #503764 Wysłany: 08 Wrz 2011, 19:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Pabianice
Rejestracja: 27 Lut 2011,
Posty: 42
Pomógł: 1
Miałem podobny problem, teraz jest juz lepiej. Moje auto jeździło na nauce jazdy, i w obudowie nagrzewnicy były wycięte spore otwory na pedały (w zasadzie wtedy wyszła ta nauka jazdy :evil:) po zaklejaniu ich teraz nie paruje nic, nawet jak wsiadam po większym deszczu, ale zobaczymy jak będzie zimą :) może u was też tak jest.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #820119 Wysłany: 28 Lut 2017, 23:27; 
 Temat postu: Re: Parowanie szyb
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Robert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 22 Lis 2008,
Posty: 43
Witam, od dłuższego czasu miałem problem z parowaniem przedniej szyby (zimą skrobanie), okazało się, że szyba odkleiła się (środek dolnego podszybia).
Wymiana w NORDGLASS Łódź.
Szyba - 311,03 zł,
odzyskanie nalepki z nr rejestracyjnym - 10 zł,
montaż - 99 zł.

_________________
robert


Góra
 Profil  
 
 
 Post #820121 Wysłany: 01 Mar 2017, 00:53; 
 Temat postu: Re: Parowanie szyb
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Moje punto też parowało. Założyłem owiewki, otwieram w deszczu szybę o ok. 5mm i po sprawie. Nie wieje, nie leje, szyby nie parują.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #854421 Wysłany: 07 Lis 2020, 21:24; 
 Temat postu: Re: Parowanie szyb
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Maciek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 25 Mar 2020,
Posty: 6
podpinam pod temat swoją wypowiedz dla potomnych.

Również, jak koledzy wyżej miałem problem z parującymi szybami. Zazwyczaj od 6 stopni w górę i przy deszczu. Mleko na szybie, nawiewy zimne, średnie, ciepłe, z zamkniętym obiegiem, z otwartym obiegiem nic nie pomagało. Z całej zaparowanej szyby dosłownie odparowany był fragmencik dla kierowcy i pasażera. Oczywiście po włączeniu klimy momentalnie, w przeciągu 5s (przy mocy nawiewu 4) szyby elegancko odparowane. Potem to już doraźnie moc nawiewu na 1 i klima, bo inaczej za chwile znowu mleko.

Z moich czynności to:
- sprawdzenie czy gdzies nie zbiera sie wilgoc,
- czyszczenie szyb plynami antyFOG
- sprawdzenie nagrzewnicy (działa)

Problem zaczal meczyc na powaznie jesienia gdzie jezdzilem na klimie, przy niskich temperaturach, bo nie szlo inaczej, zeby szyby nie zaparowały. Jazda w aucie byla męką. Postanowilem udać sie do ASO, bo martwiłem się jak przetrwam zime, i o to co mi powiedzieli:

Pan z ASO - "prosze Pana, zrobilismy przeglad i wszystko jest w porzadku, szyba nie jest odklejona, nagrzewnica jest ok, nie puszcza oleju, źródeł wilgoci brak, poza lekką wilgocią wchodzącą od klapy bagażnika, ale to w normie. Musi Pan ustawić temperature nawiewu wedle uznania i włączyć klimatyzacje"

Ja - "ale jak to, mam włączyć zimą ciepły nawiew i klime? w instrukcji jest napisane, że klime na zimnym powietrzu włączać."

Pan z ASO - "nie, nie, nie. Producent samochodu zaleca jeździć na włączonej klimie również zimą. Oczywistym jest, że na ciepłym powietrzu. Nic się nie stanie, bo klima i nawiew to układy sprzezone. Poza tym ciepłe powierze i klima dobrze działa na filtr kabinowy (osusza go) a sama klima się czyści ze świnstwa. Jeździć na ciepłym i klimie i bedzie dobrze. Proszę odebrać samochód, nic Pan nie płaci, samochód umyty"

Od tamtej pory tak jeżdzę i jest wszystko jak nalezy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #854422 Wysłany: 07 Lis 2020, 21:25; 
 Temat postu: Re: Parowanie szyb
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Maciek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 25 Mar 2020,
Posty: 6
podpinam pod temat swoją wypowiedz dla potomnych.

Również, jak koledzy wyżej miałem problem z parującymi szybami. Zazwyczaj od 6 stopni w górę i przy deszczu. Mleko na szybie, nawiewy zimne, średnie, ciepłe, z zamkniętym obiegiem, z otwartym obiegiem nic nie pomagało. Z całej zaparowanej szyby dosłownie odparowany był fragmencik dla kierowcy i pasażera. Oczywiście po włączeniu klimy momentalnie, w przeciągu 5s (przy mocy nawiewu 4) szyby elegancko odparowane. Potem to już doraźnie moc nawiewu na 1 i klima, bo inaczej za chwile znowu mleko.

Z moich czynności to:
- sprawdzenie czy gdzies nie zbiera sie wilgoc,
- czyszczenie szyb plynami antyFOG
- filtr kabinowy nowiutki
- sprawdzenie nagrzewnicy (działa)

Problem zaczal meczyc na powaznie jesienia gdzie jezdzilem na klimie, przy niskich temperaturach, bo nie szlo inaczej, zeby szyby nie zaparowały. Jazda w aucie byla męką. Postanowilem udać sie do ASO, bo martwiłem się jak przetrwam zime, i o to co mi powiedzieli:

Pan z ASO - "prosze Pana, zrobilismy przeglad i wszystko jest w porzadku, szyba nie jest odklejona, nagrzewnica jest ok, nie puszcza oleju, źródeł wilgoci brak, poza lekką wilgocią wchodzącą od klapy bagażnika, ale to w normie. Musi Pan ustawić temperature nawiewu wedle uznania i włączyć klimatyzacje"

Ja - "ale jak to, mam włączyć zimą ciepły nawiew i klime? w instrukcji jest napisane, że klime na zimnym powietrzu włączać."

Pan z ASO - "nie, nie, nie. Producent samochodu zaleca jeździć na włączonej klimie również zimą. Oczywistym jest, że na ciepłym powietrzu. Nic się nie stanie, bo klima i nawiew to układy sprzezone. Poza tym ciepłe powierze i klima dobrze działa na filtr kabinowy (osusza go) a sama klima się czyści ze świnstwa. Jeździć na ciepłym i klimie i bedzie dobrze. Proszę odebrać samochód, nic Pan nie płaci, samochód umyty"

Od tamtej pory tak jeżdzę i jest wszystko jak nalezy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #854721 Wysłany: 19 Gru 2020, 02:33; 
 Temat postu: Re: Parowanie szyb
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Jak już nic nie pomaga to i my tak jeździmy. Gorzej z tymi co klimy nie mają.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #854916 Wysłany: 11 Sty 2021, 17:54; 
 Temat postu: Re: Parowanie szyb
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
Maciek_Evo napisał(a):
Pan z ASO - "nie, nie, nie. Producent samochodu zaleca jeździć na włączonej klimie również zimą.


Pan z ASO chyba opuszczał szkolenia zakładowe, bo zimą klima w GP po prostu się nie włączy. Ma tak ustawiony program sterujący klimą, że poniżej + 4 st. (chyba, piszę z doświadczenia) się nie włącza.

Być może Pan z ASO wcześniej pracował w innym ASO i miał informacje o innych modelach.
:D

A przednia szyba w GP paruje, bo jest mocno pochylona, a na dodatek nie jest termoizolowana, jak w porządnych modelach, w których szyby nie parują.
:D :D :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #857628 Wysłany: 30 Lis 2021, 08:51; 
 Temat postu: Re: Parowanie szyb
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Staszek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 01 Wrz 2020,
Posty: 148
Pomógł: 5
Potwierdzam z tymi 4 stopniami. U mnie manual w Doblo też poniżej tej temperatury się nie włączy. Lampka świeci ale czujnik nie włączy kompresora.

_________________
Fiat Doblo 1.4 8V 77kW Malibu '09


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO